خبر خبر

اميرمکري: براي اجراي عمليات اعزام و پذيرش حجاج آمادگي لازم را داريم / تعامل ميان شرکت فرودگاه‎ها و ايرلاين‎ها، منافع مشترکمان را تامين مي‎کند
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در حاشيه اولين جلسه هم‎انديشي انجمن شرکت‎هاي هواپيمايي و اين شرکت ضمن تاکيد بر تاثير زياد تعامل ميان طرفين در ارائه خدمات بهتر و تامين منافع مشترک از آمادگي فرودگاه‎هاي مجري عمليات اعزام و پذيرش زائران خانه خدا خبر داد.

سیاوش امیرمکری در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران گفت: در این جلسه موضوعات و مسائل میان شرکت و ایرلاینها مورد بحث و بررسی قرار گرفت تا وظایفمان چه در ارائه خدمات در حوزه فرودگاهی به مسافران و چه ارائه خدمات ایمن به ایرلاینها را به نحوی بهبود دهیم که برای مسافران و ایرلاینها مشهود و قابل احساس باشد.

وی در مورد مهمترین مسائل مطرح شده در این نشست گفت: یکی از موارد مهم بحث هماهنگی و تشریک مساعی میان طرفین بود. ما این شرکتها را شریک تجاری خود میدانیم و تعامل میانمان میتواند منافع طرفین را تامین کند.

امیرمکری با اشاره به اینکه  بیشتر مسائلی که مطرح شد مواردی است که از طرف شرکتها نیاز به اصلاح دارد، گفت: بحث تنظیم زمان پروازها، پاسخگویی به مسافران در زمان تاخیر یا ابطال، پرداخت مطالبات شرکت و همچنین برنامهریزی برای استفاده از خدمات فرودگاهها بر اساس محدودیتها و امکانات موجود در سطوح پروازی و پارکینگ هواپیما و بحث فروش بلیت متناسب با شرایط جوی و کاهش ابطال یا تاخیر پروازها از جمله مباحث مطرح شده هستند.

امیرمکری ادامه داد: بحث پیشبینی و برنامه ریزی مناسب برای انجام عملیات حج در فرودگاههای اعزام کننده و لزوم ارائه خدمات خوب به حجاج در فرودگاهها که مورد مشترک بین شرکت، ایران ایر و سازمان حج و اوقاف است هم باید با هماهنگی لازم صورت گیرد.

وی در مورد دریافت مطالبات از شرکتهای هواپیمایی گفت: در حال صحبت با ایرلاینها هستیم تا بتوانیم در چارچوب یک توافق مطالبات را وصول کنیم تا حجم آنها کاهش یابد. در این باره آنها را توجیه کردهایم که پرداخت نکردن این مطالبات باعث اختلال و کاهش کیفیت ارائه خدمات شرکت شده و تعهدات آنها را نیز افزایش میدهد که مشکل زا خواهد بود.

امیرمکری ادامه داد: با توجه به تشکیل کمیته وصول مطالبات در شرکت و برنامه ریزی برای آن حرکت خود را برای وصول سریعتر مطالبات آغاز کردهایم.

موضوع دیگر مطرح شده در این گفتگو عملیات اعزام و پذیرش زائران بود که امیرمکری با تاکید بر آمادگی فرودگاه ها برای اعزام و پذیرش زائران خانه خدا گفت: عملیات حج از نیمه دوم تیرماه آغاز میشود و با تشکیل ستاد تسهیلات حج در فرودگاههای مجری این عملیات، اقدامات آنها آغاز شده است و در ستاد نیز با معرفی نماینده خود به سازمان حج و هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هماهنگی لازم در حال انجام است.

وی با بیان اینکه حدود 19 فرودگاه در این زمینه در نظر گرفته شدهاند که ممکن است با توجه به شرایط ناوگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران یکی دو فرودگاه کم و یا زیاد شود، گفت: برای فرودگاه همدان نیز که در سالهای گذشته آمار بالایی در خصوص اعزام و پذیرش حجاج داشته است با توجه به پیگیری های ایران ایر و سازمان حج و زیارت احتمال اجرای عملیات حج وجود دارد. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری