خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته پانزدهم
پانزدهمين هفته سال 98(هشتم تا چهاردهم تير ماه) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به ديدار دست اندرکاران حج تمتع 98 از جمله سياوش اميرمکري، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با مقام معظم رهبري اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

دولت سعودي بدون امنيتي کردن محيط، امنيت حجاج را تامين کند

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار دست‌اندرکاران و کارگزاران حج، فريضه‌ي حج را مجموعه‌اي استثنائي و ممتاز از ارزش هاي مورد تمجيد اسلام خواندند و با اشاره به وجود مفاهيم سياسي ضروري نظير وحدت، دفاع از مظلومان و برائت از مشرکين در حج، تأکيد کردند: هر حاجي ايراني بايد با رفتار و گفتار و متانت خود، به مليت، هويت و جمهوري اسلامي ايران آبرو ببخشد. ایشان با تأکید بر اینکه دولت سعودی وظایف سنگین برای «تأمین امنیت زائران بدون امنیتی کردن محیط و حفظ حرمت و کرامت حجاج» بر عهده دارد، افزودند: حجاج باید با بهره‌گیری از فرصت کم‌نظیر و مغتنم حج و توجه به ابعاد اجتماعی، سیاسی و اخلاقی آن، شأن یک مؤمن قدردان حج ابراهیمی را رعایت کنند.

لاريجاني: از نامگذاري فرودگاه بندرعباس به "شهداي پرواز 655" تشکر ميکنم

رئيس مجلس شوراي اسلامي در مراسم گراميداشت شهداي حمله ناو آمريکايي به هواپيماي مسافربري جمهوري اسلامي، از نامگذاري فرودگاه بندرعباس به "شهداي پرواز 655" تشکر و قدرداني کرد. علی لاریجانی در این مراسم که سهشنبه، 11 تیرماه، در تهران برگزار شد، این حادثه را فاجعه بزرگی با ابعاد مختلف دانست و گفت: عجیب است آمریکاییها این هواپیما را سرنگون کردند اما از پاسخ به یک سوال روشن درماندند. آنها ادعا کردند فرمانده ناو وینسنس در مورد هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اشتباه کرده و آن را جنگی دیده است در حالی که به او مدال دادند! این نشان می دهد که آنها دروغ میگویند و زمانی که با هجوم افکارعمومی در دنیا روبرو شدند گفتند فرمانده آمریکایی خطا کرده است.

فرودگاه بندرعباس به نام «شهداي پرواز ۶۵۵» نامگذاري شد

با حضور رئيس مجلس شوراي اسلامي در مراسم گرامي‌داشت شهداي پرواز ۶۵۵ ايران اير، فرودگاه بندرعباس به فرودگاه بين المللي «شهداي پرواز ۶۵۵» نامگذاري شد. محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم از یادمان « شهدای پرواز ۶۵۵» رونمایی کرد و گفت: امروز مراسم گرامیداشت شهدای پرواز ۶۵۵ در پایتخت برگزار شده است و هم‌زمان با نام‌گذاری فرودگاه بندرعباس به نام این شهدا، یاد آن‌ها به صورت مکرر و هر روزه در تقویم خاطرات جامعه هوانوردی و جامعه جهانی ثبت خواهد شد. وی ادامه داد: با این اتفاق جهان نه تنها در روز ۱۲ تیر، هر روز به یاد می‌آورد که آمریکا به معنای واقعی کلمه جهان‌خوار و تروریست است.

تغيير نام فرودگاه بندرعباس يک حرکت اجتماعي و تاريخي است

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران تغيير نام فرودگاه بندرعباس به ياد شهداي پرواز مسافربري هواپيمايي جمهوري اسلامي را بخشي از پايندي شرکت به مسئوليت اجتماعي خود عنوان کرد. امیرمکری با اشاره به اینکه اینگونه حرکات نمادین فارغ از مناسبات رسمی و بروکراتیک، کمک زیادی به تقویت حافظه تاریخی جامعه و پرورش نسلهای آینده میکنند، گفت: با جمع شدن همین نمادها و نشانها و مفاهیم است که فرهنگ متعالی یک جامعه تقویت و سینه به سینه تداوم مییابد و هر یک از ما فارغ از مناسبات کاری و سمتهایی که داریم، باید به عنوان یک فرد در جامعه در تداوم آن به فرزندانمان بکوشیم.

ابراز رضايت وزير راه وشهرسازي از ارتقاي خدمات فرودگاهي مهرآباد

وزير راه و شهرسازي طي بازديد از پروژههاي در حال اجراي فرودگاه مهرآباد از روند ارتقاي خدمات به مسافران و شرکتهاي هواپيمايي در اين فرودگاه ابراز رضايت کرد. محمد اسلامي در این بازدید که حسین اسفندیاری، عضو هیئت مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی و میرسعید صفینیا، مدیرکل فرودگاه مهرآباد وی را همراهی می کردند از نزدیک در جریان اجرای پروژههای نصب ایربریجها (پلهای تلسکوپی) وهمچنین ساماندهی غرف تجاری ترمینال 1 و2 فرودگاه مهرآباد قرار گرفت.

ظرفيت هاي ايجاد شده در فرودگاه مشهد مطلوب است/ ضرورت استمرار در خدمت رساني شايسته به مسافران

وزير راه و شهرسازي در بازديد از ترمينال داخلي فرودگاه مشهد تاکيد کرد که ظرفيت هاي ايجاد شده در فرودگاه مشهد مطلوب و مورد قبول است. محمد اسلامی در این بازدید که هشتم تیر انجام شد، ضمن ابراز رضایت از روند خدمت رسانی به مسافران و زایران، گفت: اقدامات تحسین برانگیز و شایان توجهی برای رفاه مسافران در فرودگاه مشهد انجام شده و تغییر و تحولات توسعه ای چشمگیر است.

منافع عبور از آسمان ايران قابل چشم پوشي نيست

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينکه پس از کاهش محدود پروازهاي عبوري از فضاي کشور به دليل صدور نوتام FAA مبني بر ممنوعيت پرواز بر فراز آسمان خليج فارس و ايران، هم‌اکنون شاهد افزايش آمار روزانه پروازهاي عبوري هستيم، گفت: از يک هفته گذشته، ميزان پروازهاي عبوري از فضاي کشور مجددا افزايش يافته و شرکت‌هاي هواپيمايي متوجه شدند که آسمان ايران کماکان امن است واز نظر اقتصادي صرفه بيشتري دارد.

فرهنگي: تکميل ترمينال فرودگاه تبريز در اولويت قرار گيرد/ اسفندياري: اميدواريم فرودگاه تبريز در شأن مردم اين ديار شود

نماينده مردم تبريز، اسکو و آذرشهر در مجلس شواري اسلامي در مراسم تکريم و معارفه مديرکل پيشين و جديد فرودگاههاي استان آذربايجان شرقي گفت: تکميل و ساخت ترمينال 14000 مترمربعي فرودگاه تبريز مهمترين اقدامي است که بايد در اولويت کاري مديرکل جديد قرار گيرد. در بخش دیگری از این مراسم عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به جایگاه شهر تبریز و آذربایجان در تاریخ ایران و اهمیت آن به عنوان یکی از مهمترین شاهراههای توسعه کشور گفت: انتظارات مدیران شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از آقای صفایی در پنج سال گذشته به خوبی محقق شده است و امیدواریم آقای آذری مدیرکل جدید این اداره کل نیز با تلاش خود فرودگاه تبریز را به جایگاه خود یعنی فرودگاهی در شأن مردم بزرگ این استان برساند.

ضرورت تناسب فعاليت شرکت هاي مشاور فرودگاهي با نيازها و تغييرات روز دنيا

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در نشست هم انديشي با مديران عامل شرکت هاي مشاور بر ضرورت تطبيق فعاليت و خدمات شرکت هاي مشاور فرودگاه ها با نيازها و تغييرات ناوبري و فرودگاهي تاکيد کرد.

عمليات حج تمتع در فرودگاه هاي کشور آغاز شد

در آستانه‌ی آغاز اعزام حجاج بیت‌الله‌الحرام، نخستین گروه از کارگزاران حج ۹۸ برای فراهم کردن شرایط حضور زائران کشورمان 12 تیر به سرزمین وحی اعزام شدند. این گروه از عوامل اجرایی، فرهنگی و پزشکی حج تمتع ساعت ۲۳:۱۵ دقیقه پنجشنبه شب، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) را با یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران "هما" به سمت مدینه منوره ترک کردند.

تداوم همکاري هاي ايران و روسيه در حمل و نقل هوايي/ استقبال از سرمايه گذاري روس ها در پروژه هاي توسعه فرودگاهي ايران

در کميسيون همکاري هاي مشترک ايران و روسيه دو طرف در خصوص توسعه همکاري هاي حمل و نقل هوايي مذاکره و موفقت کردند که همکاري ها را در زمينه افزايش جابجايي بار و مسافر در آينده تداوم دهند. در این نشست که به دعوت معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی برگزار شد، موضوعات مربوط به شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران شامل زمینه های مشترک همکاری، استقبال از طرف های روس جهت سرمایه گذاری در طرح های توسعه فرودگاهی ایران، پیگیری مطالبات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران از شرکت های هواپیمایی روس، تبادل دانش فنی و راه های گسترش و توسعه سطح همکاری ها مورد بحث قرار گرفت.

فاز اول راهاندازي مرکز عمليات ايمني و اضطراري کليد خورد

مسئول راهاندازي مرکز عمليات ايمني شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در حاشيه جلسه آشنايي مديران ايمني و اپرون 9 فرودگاه بينالمللي کشور با نرمافزار جديد ايمني فرودگاهها، از آغاز فاز اول راهاندازي اين مرکز خبر داد.

سهرابي مشاور مديرعامل شرکت فرودگاه ها در امور بانوان شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، پروانه سهرابي به عنوان مشاور مديرعامل در امور بانوان منصوب شد.

عزم جدي براي شناسايي بانوان توانمند شرکت فرودگاه ها

مشاور مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در امور بانوان اولويت اصلي برنامه هاي خود را تعامل نزديک با بانوان فرودگاهي در حوزه هاي مختلف و شناسايي ظرفيت هاي موجود براي استفاده از بانوان توانمند در سمت هاي مديريتي عنوان کرد.

انتصاب رييس و اعضاي کميته مديريت عملکرد شرکت فرودگاه ها

با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، حمیدرضا سیدی، معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی به عنوان رییس، شهرام خلج زاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد به عنوان دبیر و علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع به عنوان عضو کمیته مدیریت عملکرد منصوب شدند.

دبير و اعضاي ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها منصوب شدند

سیاوش امیرمکری، مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران،  نظر به جایگاه ویژه و والای نماز در نظام اسلامی و ضرورت تعمیق و گسترش فرهنگ نورانی نماز و با عنایت به رهنمودهای مقام معظم رهبری در اجلاس نماز و نیز در اجرای آییننامه مصوب هیات وزیران محمد عباسی را به عنوان دبیر و حسین اسفندیاری، علی شورمیج، یداله آقائی صائم، حجتالاسلام رضا باقیزاده، مسعود خواستخدایی و مجید داودی را به عنوان اعضای این ستاد منصوب کرد.

رستميان عضو هيات تشخيص شرکت فرودگاه ها شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، غلامرضا رستميان، مشاور مديرعامل در امور فرودگاه ها، به عنوان عضو هيات تشخيص شرکت منصوب شد.

رئيس و اعضاي کميته بازبيني و اصلاح قوانين و آييننامهها منصوب شدند

طي ابلاغهاي جداگانهاي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران رئيس و اعضاي کميته بازبيني و اصلاح قوانين و آييننامهها منصوب شدند. سياوش اميرمکري پیرو هماهنگي به عمل آمده با وزارت راه و شهرسازي و اعلام آمادگي بخشهاي مرتبط درون و بيرون بخشي براي اصلاح هرچه سريعتر ماده 63 (وصول برخي از درآمدهاي دولت) و آييننامههاي مرتبط، حميدرضا سيدي را به عنوان رئيس و حسين اسفندياري، سعيد اکبري، ابراهيم مرادي و علي شورميج را به عنوان اعضاي کميته بازبيني و اصلاح قوانين و آيين نامههاي فوق الذکر منصوب کرده است.

تقدير مديرعامل از 17 فرودگاه برتر در امر نماز

رئيس ستاد اقامه نماز از تقدير رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از 17 فرودگاه برتر در احياي فرهنگ نماز خبر داد. محمد عباسی با اشاره به اینکه این تقدیر در نشست هماندیشی مدیران ستاد و فرودگاهها، در نیمه اول تیرماه، در تهران انجام شد، گفت: طی این مراسم مدیرعامل محترم با اهدای لوح از 17 فرودگاه مهرآباد، اصفهان، تبریز، اهواز، بیرجند، شاهرود، ساری، لارستان، یزد، اردبیل، کرمانشاه، سنندج، ایلام، اراک، یاسوج، شهرکرد و زنجان که در سالهای 95 و 96 به عنوان دستگاههای فعال در امر نماز شایسته تقدیر شناخته شده بودند، قدردانی کرد.

سامانه ملي مديريت ساختار دستگاههاي اجرايي در شرکت راه اندازي شد

رئيس گروه تشکيلات و بهبود روشها از فراهم شدن زمينه دسترسي فرودگاهها به سامانه ملي مديريت ساختار دستگاههاي اجرايي در شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران خبر داد.

ابلاغ برنامه راهبردي بسيج فرودگاه هاي کشور در آينده نزديک

فرمانده بسيج فرودگاه هاي کشور در جلسه شوراي پايگاه مقاومت بسيج شهيد اصغرتاش فرودگاه سردار جنگل رشت از ابلاغ برنامه راهبردي بسيج فرودگاه هاي کشور در آينده نزديک خبر داد.

نقشه راه بسيج شرکت فرودگاهها در دومين جلسه همانديشي شوراي آن بررسي شد

فرمانده حوزه بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از برگزاري دومين جلسه همانديشي شوراي اين حوزه با هدف تدوين راهبرد آتي و نقشه راه آن خبر داد.

سازمان هواپيمايي کشوري از فرودگاه مهرآباد تقدير کرد

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري با ارسال نامهاي از دقت عمل و اقدام سريع واحدهاي عملياتي فرودگاه مهرآباد بويژه واحد آتشنشاني و هدايت زميني در کنترل و مديريت حادثه فوکر 100 شرکت هواپيمايي جمهوري تقدير کرد.

راه اندازي سه مسير جديد پروازي در فرودگاه مشهد

مديرکل فرودگاه هاي خراسان رضوي از برقراري 3 مسير جديد پروازي شامل مشهد- رشت، مشهد- بوشهر و مشهد- زنجان با آغاز فصل تابستان در فرودگاه مشهد خبر داد.

برقراري پرواز در مسير عسلويه-اصفهان-عسلويه

شرکت هواپيمايي سپهران در فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان پروازهايش را در مسير عسلويه- اصفهان- عسلويه آغاز کرد.

پروازهاي حج از فرودگاه زنجان انجام مي شود

نشست هماهنگي پروازهاي رفت حج تمتع98 استان زنجان با حضور ارگان‌هاي مربوط در فرودگاه زنجان برگزار شد. محمد قاسمی، مدیر فرودگاه‌ زنجان در این نشست گفت: پرواز رفت زایران زنجانی از 17 تا  19 تیر توسط شرکت هواپیمایی ایران ایر انجام می‌شود و در این پروازها 1630 زایر و عوامل اجرایی زنجانی  جابه جا می شوند.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری