خبر خبر

آذري: قابليت پذيرش تمام هواپيماهاي موجود کشور در فرودگاه گرگان/ متانت: پيگيري افزايش پروازهاي فرودگاه گرگان و کلاله
در مراسمي با حضور رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، علي متانت به عنوان مديرکل فرودگاه هاي گلستان معرفي و از زحمات رامين آذري، مديرکل پيشين قدرداني شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، در این مراسم که امروز (18 تیر) برگزار شد، علي متانت، مديركل جدید فرودگاه هاي گلستان و مدیر سابق فرودگاه ایلام در سخنانی با بیان اینکه فرودگاه ها موتور محرك جامعه هستند و نقش مهمی در توسعه حمل و نقل دارند و به عنوان نمونه در سيل اخير نقش فرودگاه گلستان حایز اهميت بوده است، عنوان کرد: امیدوارم گام های خوبی با کمک و یاری اهالی استان و با نگاه تیمی در راستای توسعه حمل و نقل هوایی گلستان بردارم.

وی با بیان اینکه برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدتی برای این فرودگاه در نظر گرفته است، افزود: تكميل پروژه ها در اولویت برنامه های من است. عملياتي كردن طرح های جديد نیز برنامه دیگر است، ضمن اینکه بالابردن سطح ارایه خدمات به حجاج را نیز در دستور کار دارم.

متانت با بیان اینکه از رویکرد تیمی در اداره فرودگاه های استان استفاده می کند، گفت: افزايش تعداد پروازهاي داخلي و خارجي با توجه به نيازهاي موجود استان پیگیری می شود و برقراری پروازهای فرودگاه كلاله را نیز در دستور كار دارم که امیدواریم جایگاه سوخت فرودگاه به زودی راه اندازی شود.

رامين آذري، مديركل سابق فرودگاه هاي استان نیز گزارش عملکردی از دوران مدیریت خود ارایه کرد و با اشاره به اینکه با نصب دستگاه‌ های كمك ناوبري ILS  و DVOR/ DME و پروژه‌هاي انجام شده از جمله نصب چراغ های اپروچ، استریپ سازی، تطویل باند فرودگاه گرگان‌، اين فرودگاه قابليت پذيرش همه هواپيماهاي موجود در كشور را دارد، گفت: 13 کیلومتر کابل کشی فیبرنوری و تعویض سیستم روشنایی باند انجام شده است.

وی گفت: بزرگترين محدوديت فرودگاه گرگان‌، كمبود فضاي ترمينالي است كه ترمینال جدید تعیین تکلیف شده و تا دو ماه دیگر بهره برداری می شود. با افتتاح ترمينال جديد در آينده نزديك مشكل کمبود فضا برطرف خواهد شد.

وی به تکمیل پاویون در هفته دولت نیز اشاره و عنوان کرد: اقدامات زیادی در بهسازی فرودگاه و تکمیل ابنیه انجام شده است که هفته دولت به بهره برداری می رسند. پروژه توسعه اپرون نیز در دست اجراست و کارهای نیمه تمام نیز در داخل این طرح است.

آذری با بیان اینکه سامانه 199 و 3122 در فرودگاه فعال شده است، افزود: در بخش ارتقای سطح كيفي خدمات فرودگاهي(افزایش یک نمره ای) و افزایش پروازها، فرودگاه گرگان رشد بسيار خوبي داشته و گاه افزایش پرواز و مسافر ماهانه به رشد صددرصدی رسیده است. 

مدیرکل سابق فرودگاه های گلستان همچنین عنوان کرد: طرح جامع فرودگاه گرگان تصویب شده و با کمک های مسوولان استانی 35 هکتار زمین متعلق به فرودگاه آزادسازی شده که برای ساخت آشیانه تعمیر هواپیما در آن اقدام می شود.

وی به فرودگاه کلاله نیز اشاره کرد و گفت: بهسازی فرودگاه کلاله انجام شده و موتورخانه و استخر ایمنی زمینی آن فعال شده است. پروازهای آموزشی در این فرودگاه دایر هستند و این فرودگاه کاملا عملیاتی است.

آذری همچنین از حمایت های مسوولان استان در اجرای طرح های فرودگاهی و برطرف کردن مشکلات موجود قدردانی کرد.

هادی حق شناس، استاندار گلستان نیز در سخنانی تاکید کرد که برگ زرين كارنامه خدمتي آذري در استان، عملياتي نگه داشتن فرودگاه گرگان و ارایه سرويس به بيش از ۱۷۰۰ پرواز در سيل نوروزي بود.

وی با بیان اینکه در دوران مسوولیت آذری 22 مسیر جدید پروازی در فرودگاه ایجاد شد، افزود: امیدواریم آقای متانت روند افزایش تعداد  پروازها و مسیرهای پروازی را ادامه دهد.

حق شناس همچنین با اشاره به اینکه فعال شدن منطقه آزاد اینچه برون نیز اهمیت فرودگاه را دو چندان می کند، اظهار امیدواری کرد که ترمینال جدید فرودگاه گرگان در هفته دولت افتتاح شود.

شهرام كوسه غراوي، نماينده مردم مينودشت، گاليكش، كلاله و مراوه تپه در مجلس شوراي اسلامي نیز در سخنانی گفت: چیزی که اهمیت ویژه دارد قوت قلب دادن است که یکدیگر را نقد منصفانه کنیم و به یکدیگر احترام بگذاریم و برای توسعه استان قدم برداریم.

وی با بیان اینکه محور توسعه استان فرودگاه است ولی متاسفانه عنایت زیادی به فرودگاه کلاله از سوی استانداران قبل نشد، افزود: فرودگاه كلاله با همت و تلاش آذري و همكارانشان فعال شده و اميدواريم با حمايت‌هاي آتي، پروازها ادامه يابد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری