خبر خبر

در مراسم تکريم و معارفه مديرکل فرودگاه‎هاي استان گلستان مطرح شد:
فرودگاه‎هاي گرگان و کلاله ظرفيت بالايي براي رونق هوانوردي عمومي دارند/ متانت، مديري توسعه‎گرا است
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم و معرفه مديران کل پيشين و جديد فرودگاه‎هاي استان گلستان گفت: فرودگاه‎هاي گرگان و کلاله ظرفيت بالايي براي رونق هوانوردي عمومي دارند.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این مراسم که امروز، 18 تیر، برگزار شد، ضمن قدردانی از حضور استاندار، نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی و دیگر مسئولان استانی و همچنین خبرنگاران گفت: انتصاب دکتر حقشناس از مدیران توانمند وزارت راه و شهرسازی را به مسئولیت استانداری استان گلستان تبریک میگویم و از حمایتها بسیار خوب نمایندگان این استان در مجلس نیز تشکر و قدردانی میکنم که در مقاطع مختلف از شرکت فرودگاهها حمایت کردند تا بتوانیم قوانین مورد نیاز برای توسعه فرودگاهها را تصویب کنیم.

وی با اشاره به اینکه شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران دو وظیفه اصلی مدیریت، راهبری و توسعه فرودگاههای کشور و همچنین ارائه سرویسهای هوانوردی را برعهده دارد، گفت: خوشبختانه طی سالهای گذشته با همکاری مدیران استان و با تلاش آقای آذری برای تکمیل زیرساختهای فرودگاهی اقدامات خوبی انجام شده است. مهمترین این اقدامات در بخش عملیات فرودگاهی پروژه ترمینال جدید است که بر اساس برنامهریزی انجام شده، به مسئولان و مردم استان قول میدهیم که به امیدخدا در هفته دولت آن را افتتاح کنیم.

امیرمکری ادامه داد: در بخش هوانوردی و ایجاد زیرساختهای هوانوردی در فرودگاه هم خوشبختانه بهترین و بهروزترین تجهیزات در این فرودگاه نصب شده است و از نظر ایمنی که مهمترین وظیفه ما در صنعت هوانوردی محسوب میشود خیالمان در این فرودگاه راحت است و با نصب ILS نیز مشکلات مربوط به تاخیر یا لغو پروازها کاهش یافته است.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با بیان اینکه امروزه در دنیا فرودگاهها به عنوان بنگاههای اقتصادی شناخته میشوند و با قابلیتها و عملکرد خاصی که در توسعه مناطق دارند شهرها به سمت آنها توسعه مییابند، گفت: اکنون از بین 54 فرودگاهی که داریم تنها دو سه فرودگاه دارای صرفه اقتصادی هستند اما اعتقاد داریم که فرودگاهها به عنوان یکی از مهمترین زیرساختهایی حمل و نقل موجب توسعه مناطق میشوند و در شرایط خاص و بحرانی با آنها کمک میکنند. همانطور که در زمان سیل استان گلستان و دیگر مناطق توانستند به خوبی به وظیفه خود عمل کنند.

امیرمکری با اشاره به تغییر مدیریت در اداره کل فرودگاههای استان گلستان گفت: امروز جلسه تودیع آقای آذری است ایشان حدود هشت سال پیش به عنوان معاون مدیرکل فرودگاه مهرآباد از تبریز به این فرودگاه آمد و شایستگیشان مورد توجه مدیران شرکت قرار گرفت و در سالهای بعد به فرودگاه گرگان آمد و خوشحال هستم که انتخابی صورت گرفته است که امروز با افتخار از آن یاد میکنیم و امیدواریم در مسئولیت جدیدشان در فرودگاه تبریز نیز سربلند باشند.

وی ادامه داد: آقای متانت از متخصصان هوانوردی است که در فرودگاههای مختلف مسئولیت داشتهاند. ایشان مدیری توسعهگرا است و با وجودی که بسیاری از کارهای عمرانی در این فرودگاه انجام شده است اما باز هم برای توسعه آن فعالیت خواهند کرد.  

امیرمکری در مورد انتظارات اصلی خود از مدیرکل جدید فرودگاههای استان گلستان گفت: همانطور استاندار و نمایندگان محترم استان بر آن تاکید کردند اولویت ما تکمیل ترمینال، تکمیل اپرون و همچنین تکمیل ساختمان VIP است که باید تا هفته دولت امسال به بهرهبرداری برسند. همچنین با توجه به اینکه با تلاشهای ایشان فرودگاه ایلام در سال 97 تنها فرودگاهی بود که آمار پروارهای خود را افزایش داده است انتظار داریم برای افزایش پروازهای فرودگاه گرگان نیز تلاش کنند.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در پایان با اشاره به اینکه سیاست جدید دولت رونق بخشیدن به هوانوردی عمومی است، گفت: با تفاهمنامههایی که در این زمینه امضا شده است تلاش بر این است که هوانوردی عمومی در همه فرودگاههای کشور فعال شود و فرودگاههای گرگان و کلاله با توجه به ویژگیهایی که دارند میتوانند به رونق این کار کمک زیادی کنند و از آقای متانت میخواهم که این کار را پیگیری کنند تا هم موجب اشتغالزایی در استان و هم موجب درآمدزایی در فرودگاه شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری