خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته شانزدهم
شانزدهمين هفته سال 98(15 تا 21 تير ماه) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به آغاز عمليات اعزام زايران بيت الله الحرام از فرودگاه هاي کشور اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

افتتاح پاويون فرودگاه بجنورد با حضور وزير كشور

در مراسمي با حضور عبدالرضا رحماني فضلي، وزير كشور، ساختمان پاويون فرودگاه بجنورد آغاز به كار كرد. مبلغ هزينه شده ازسوي شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران براي ساخت پاويون  حدود پنج ميليارد ريال بوده و تجهيزات آن با اعتبار استاني فراهم شده است.

عابدزاده: به‌رغم محدوديت‌ها، پروازهاي حج با موفقيت انجام خواهد شد/ اسفندياري: همه تلاشمان برقراري پروازهاي ايمن است

رئيس سازمان هواپيمايي کشوري در مراسم آغاز عمليات پروازهاي حج سال 98 و بدرقه زائران خانه خدا، از فرودگاه امام خميني (ره)، تاکيد کرد که به‌رغم محدوديت‌ها، پروازهاي حج با موفقيت انجام خواهد شد. در بخش دیگری از این مراسم عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی گفت: شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به اتفاق شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) 19 فرودگاه کشور را برای انجام پروازهای حج آمادهسازی کرده است. .

فرودگاههاي گرگان و کلاله ظرفيت بالايي براي رونق هوانوردي عمومي دارند

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم و معارفه مديران کل پيشين و جديد فرودگاههاي استان گلستان گفت: فرودگاههاي گرگان و کلاله ظرفيت بالايي براي رونق هوانوردي عمومي دارند. وی گفت: خوشبختانه طی سالهای گذشته با همکاری مدیران استان و با تلاش آقای آذری برای تکمیل زیرساختهای فرودگاهی اقدامات خوبی انجام شده است. مهمترین این اقدامات در بخش عملیات فرودگاهی پروژه ترمینال جدید است که بر اساس برنامهریزی انجام شده، به مسئولان و مردم استان قول میدهیم که به امیدخدا در هفته دولت آن را افتتاح کنیم.

بازديد اميرمکري از پروژههاي فرودگاه شيراز/ پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمينال بينالمللي

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در سفر به استان فارس از پروژههاي در دست اجراي فرودگاه شيراز بازديد کرد. رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در اين بازديد که 17 تير، با همراهي مصطفي صفايي، معاون عمليات فرودگاهي و احمد ايزدبين، سرپرست حوزه مديرعامل انجام شد، از نزديک در جريان پيشرفت فيزيکي پروژه ساخت ترمينال بينالمللي فرودگاه شيراز قرار گرفت.

86500 زائر خانه خدا از 19 فرودگاه کشور اعزام ميشوند

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از اعزام بيش از 86500 زائر ايراني به خانه خدا خبر داد. اسفندیاری با تاکید بر اینکه ستاد عملیات حج شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از مدتها پیش تشکیل شده است و فرودگاهها همگی اقدام به برگزاری جلسات هماهنگی با حضور تمام ارگانها و واحدهای فعال در اعزام زائران خانه خدا کردهاند، گفت: تمهیدات و هماهنگیهای لازم در فرودگاههای کشور برای انجام پروازهای به موقع و ایمن پیشبینی و انجام شده است و اکنون در 19 فرودگاه اقدامات مناسب در ترمینال، محوطههای فرودگاهی و امکانات لازم برای توقف زائران و امکانات رفاهی پیش از پرواز را انجام دادهاند.

کاهش محسوس در تاخير پروازهاي حج نسبت به سال گذشته

عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در برنامه روي خط خبر اعلام کرد:امسال خوشبختانه کمترين تاخير را براي پروازهاي حجاج داشته ايم که تنها مربوط به دو پرواز بوده و مابقي با کمترين تاخير حدود پنج تا 10 دقيقه انجام شده اند که اين حاصل همت تمام همکاران در داخل کشور است.

آذري: قابليت پذيرش تمام هواپيماهاي موجود کشور در فرودگاه گرگان/ متانت: پيگيري افزايش پروازهاي فرودگاه گرگان و کلاله

در مراسمي با حضور رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، علي متانت به عنوان مديرکل فرودگاه هاي گلستان معرفي و از زحمات رامين آذري، مديرکل پيشين قدرداني شد. در این مراسم علي متانت، مديركل جدید فرودگاه هاي گلستان در سخنانی با بیان اینکه از رویکرد تیمی در اداره فرودگاه های استان استفاده می کند، گفت: افزايش تعداد پروازهاي داخلي و خارجي با توجه به نيازهاي موجود استان پیگیری می شود و برقراری پروازهای فرودگاه كلاله را نیز در دستور كار دارم که امیدواریم جایگاه سوخت فرودگاه به زودی راه اندازی شود. رامين آذري، مديركل سابق فرودگاه هاي استان نیز گزارش عملکردی از دوران مدیریت خود ارایه کرد و با اشاره به اینکه با نصب دستگاه‌ های كمك ناوبري ILS  و DVOR/ DME و پروژه‌هاي انجام شده از جمله نصب چراغ های اپروچ، استریپ سازی، تطویل باند فرودگاه گرگان‌، اين فرودگاه قابليت پذيرش همه هواپيماهاي موجود در كشور را دارد. 

افتتاح فاز نخست مرکز عمليات ايمني و اضطراري با حضور وزير راه و شهرسازي/ ابراز رضايت اميرمکري از روند اجراي کار

مسئول راهاندازي مرکز عمليات ايمني و اضطراري با اشاره به بازديد مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از روند اجراي اين پروژه، از اتمام فاز نخست طرح و افتتاح آن توسط وزير راه و شهرسازي خبر داد. امیرحسین رحیمی، با اشاره به آغاز بهرهبرداری از فاز نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری در هفته آینده توسط وزیر راه و شهرسازی، گفت: 16 تیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به منظور نطارت بر روند کار و ارائه توصیههای لازم با حضور در مرکز عملیات ایمنی و اضطراری به بازدید از این پروژه پرداخت و از اقدامات انجام شده ابراز رضایت کرد.

مساجد و نمازخانههاي فرودگاهها براي سفرهاي تابستاني آمادهسازي ميشوند

با ارسال دستورالعملي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران مراتب آمادهسازي نمازخانهها و مساجد فرودگاهها ابلاغ شد. سیاوش امیرمکری در این دستورالعمل از مدیران فرودگاهها خواسته است که به منظور آمادهسازی زمینه برگزاری نماز جماعت و امکانات بهتر برای نمازگزاران اقدام کنند.

قرباني مسوول عمليات حج فرودگاه ها شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، حشمت اله قرباني به عنوان مسوول عمليات حج سال 98 فرودگاه ها منصوب شد.

باقيزاده رئيس شوراي فرهنگي و سپاسي عضو کارگروه حقوق شهروندي و تکريم ارباب رجوع شدند

با ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران حجت الاسلام والمسلمين رضا باقيزاده به سمت رئيس شوراي فرهنگي شرکت منصوب شد. همچنين با ابلاغ معاون توسعه مديريت و منابع منوچهر سپاسي به عضويت کارگروه حقوق شهروندي و تکريم ارباب رجوع درآمد.

غلبه تخصص مهندسان شرکت فرودگاه بر تحريم ها

با وجود افزايش تحريم هاي ظالمانه آمريکا بر صنعت هوايي کشورمان، کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبري هوايي در حوزه تجهيزات ارتباطي توانسته اند تمام برنامه هاي پيش بيني شده را در زمان مقرر با تکيه بر دانش و توان بومي تحقق بخشند. محمد حبیب الهی، مدیرکل ارتباطات و ناوبری هوایی با بیان این مطلب اظهار داشت: خوشبختانه مهندسان تجهیزات ارتباطی نشان داده اند که تحریم های ظالمانه نمی تواند مانع اجرای برنامه های پیش بینی شده در حوزه های مختلف شود و کارشناسان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی همگام با همکارانشان در واحدهای گوناگون شرکت، با توکل به پروردگار متعال و تکیه بر دانش و تخصص بومی، تلاش شبانه روزی را به جان می خرند تا خللی در کار تجهیزات ناوبری و برقراری پروازهای ایمن ایجاد نشود.

نشست اضطراري در شرکت فرودگاهها برگزار شد/ آمادهباش فرودگاههاي اهواز و آبادان در پي وقوع زلزله مسجد سليمان

مديرکل مقررات فرودگاهي، مديريت بحران و پدافند غيرعامل از برقراري اولين جلسه اضطراري کارگروه تخصصي- تخصصي-فرعي مديريت بحران و کميته پدافند غيرعامل در مورد زلزله مسجد سليمان و آمادهباش فرودگاههاي اهواز و آبادان خبر داد.

خرداد 98؛ جابجايي بيش از سه ميليون و 825 هزار مسافر در فرودگاههاي کشور

آمار شاخصهاي هوانوردي خرداد 98، از جابجايي بيش از سه ميليون و 825 هزار مسافر در فرودگاههاي تحت مالکيت شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران خبر ميدهد. فرودگاههاي تحت مالکیت این شرکت در خرداد 98، با انجام 31415 فروند نشست و برخاست توانسته است این تعداد مسافر را به همراه بیش از 36 میلیون و 823 هزار کیلوگرم بار و مرسولات پستی جابجا کند.

آمادگي فرودگاه مهرآباد براي استقبال از پروازهاي تابستاني

مديرکل فرودگاه مهرآباد از آمادگي کامل اين فرودگاه براي استقبال از سفرهاي تابستاني و خدمترساني به مسافران خبر داد. میرسعید صفینیا با اشاره به پروژههای انجام شده در این فرودگاه در زمینههای زیرساختی و رفاهی گفت: با افزایش مسافرتها و پروازهای مهرآباد در تابستان فرودگاه مهرآباد با آمادهسازی زیرساختهای سرمایشی و ایجاد هوای مطبوع در ترمینالها، بهبود سیستمهای موتورخانهها و تاسیسات زیرساختی و نظارت بر عملکرد غرف تجاری از نظر بهداشت و کیفیت و قیمت و همچنین تاکید به شرکتهای هواپیمایی در انجام پروازهای ایمن و به موقع شرایط را برای ارائه هرچه بهتر خدمات به مسافران فراهم کردهایم.

راهاندازي سامانه مکانيزه پايش رضايت مسافران

با هدف ارتقاي سطح خدمات، سامانه مکانيزه نظرسنجي و رضايت مسافران در فرودگاه مهرآباد راهاندازي شد.

تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان برگزار شد

مديرکل فرودگاه هاي استان اصفهان از برگزاري موفق تمرين کامل طرح اضطراري با رويکرد حفظ و ارتقاي آمادگي سازمان ها در مواجهه با حوادث در فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان خبر داد.

برقراري مجدد پرواز اردبيل - مشهد مقدس

با پيگيري هاي انجام شده از سوي رييس ايستگاه آسمان و اداره کل فرودگاه هاي اردبيل، از 20 تير ماه پرواز مسير مشهد- اردبيل دوباره برقرار شد.

فرودگاه اهواز از تجربه خوبي در عمليات حج برخوردار است

مسئول عمليات حج شرکت فرودگاهها در جريان بازديد از عمليات اعزام زائران خوزستاني از فرودگاه اهواز گفت: فرودگاه اهواز از تجربه خوبي در عمليات حج برخوردار است. حشمتاله قرباني در اين بازديد روند تحويل جامهدان، مسير عبور زائران و مشايعتکنندگان و نيز از نحوه خدماترساني به زائران را مورد نظارت و بررسي قرار داد و گفت: فرودگاه اهواز از ساليان گذشته در امر اعزام زائر سابقه زيادي دارد و خدمات خوبي ارائه داده  است و انتظار ميرود امسال نيز به نحو شايسته در زمينه خدمترساني عمل کند.

برقراري مجدد پروازهاي مسافري فرودگاه اراک با تامين کامل تجهيزات هندلينگ

مدير فرودگاه اراک دليل تعطيلي پروازهاي اين فرودگاه را بروز مشکل در هندلينگ اعلام کرد و از برقراري مجدد پروازهاي اراک- عسلويه و اراک- مشهد در آينده نزديک خبر داد.

پيگيري مسوولان استان کرمانشاه براي برقراري پرواز خارجي

مديرکل فرودگاه کرمانشاه از پيگيري استانداري براي برقراري مجدد پرواز خارجي به مقصد استانبول از اين فرودگاه خبر داد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری