خبر خبر

اسفندياري در برنامه روي خط خبر اعلام کرد
انجام 10 درصد پروازهاي حج امسال از فرودگاه هاي کشورتا صبح امروز/ کاهش محسوس در تاخير پروازهاي حج نسبت به سال گذشته
عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در برنامه روي خط خبر اعلام کرد که از 17 تير تا ساعت 9 صبح امروز (20 تير) 33 پرواز اعزام زايران بيت الله الحرام يعني حدود 10 درصد پروازها در سلامت انجام شده است.
به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، حسين اسفندياري، عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، ساعت 11:30 امروز (20 تير) در چهارمين روز انجام عمليات حج تمتع به برنامه روي خط خبر شبکه خبر سيما رفت تا درباره تمهيدات فرودگاه ها براي حج 98 توضيح دهد.
اسفندياري در اين برنامه با اشاره به اينکه عمليات اعزام زايران خانه خدا از 17 تير آغاز شده و به مدت 29 روز پروازهاي اعزام ادامه دارد، گفت: عمليات بازگشت نيز به مدت 19 روز به طول مي انجامد. 
عضو هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با بيان اينکه مقررات کشور سعودي براي نشست و برخاست هواپيماها، پروازهاي حج را خاص مي کند، افزود: کارگزاران حج در بازه اي کوتاه بايد عمليات اعزام و بازگشت را انجام دهند و تمام کساني که به حجاج خدمت رساني مي کنند موظفند اين خدمات را به بهترين نحو ممکن ارايه کنند. 95 درصد حجاج تنها يکبار امکان اين زيارت معنوي را دارند و بايد به بهترين شکل عمليات اعزام آنها انجام شود.
راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با اشاره به اينکه امسال شرکت هواپيمايي سعودي در اعزام حجاج ايراني شرکت نکرده است، توضيح داد: شرکت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران همت کرده و تمام هواپيماها را براي اعزام حجاج آماده کرده است. امسال خوشبختانه کمترين تاخير را براي پروازهاي حجاج داشته ايم که تنها مربوط به دو پرواز بوده و مابقي با کمترين تاخير حدود پنج تا 10 دقيقه انجام شده اند که اين حاصل همت تمام همکاران در داخل کشور است.
وي گفت: از 17 تير تا ساعت 9 صبح امروز (20 تير) 8200 زاير بيت الله الحرام يعني حدود 10 درصد به سلامتي اعزام شده اند.
اسفندياري افزود: عمليات اعزام حجاج از 19 فرودگاه از جمله امام خميني (ره)، مشهد، اصفهان، همدان، اهواز، شيراز، ساري، زنجان، تبريز، اروميه، بيرجند، زاهدان، بندرعباس، بوشهر، کرمان و يزد انجام مي شود. تا دو سال پيش اين عمليات از 20 فرودگاه انجام مي شد که به دليل انجام بهسازي باند فرودگاه اردبيل اين فرودگاه عمليات اعزام را انجام نمي دهد و اميدواريم سال ديگر شاهد برقراري پروازهاي حج از فرودگاه اردبيل باشيم.
راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، همچنين توضيح داد: برنامه ريزي ها براي پروازهاي حجاج در دو سطح انجام مي شود يکي سطح عمومي که براي مردم محسوس است و آماده سازي ترمينال و غيره را شامل مي شود که به خوبي در حال انجام است وديگري بخش تخصصي کار که در حوزه فضاي کشور انجام مي شود مانند سيستم هاي ناوبري و غيره که مردم آنها را نمي بينند و ما اطمينان مي دهيم که اين بخش به خوبي در حال انجام است. براي انجام پروازهاي حج 19 ارگان از جمله شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، سپاه پاسداران، پليس فرودگاه هاي کشور، سازمان هواپيمايي کشوري، گذرنامه، شرکت هاي هواپيمايي، شرکت هاي هندلينگ کننده و نيز نهادهاي امنيتي با سازمان حج و زيارت همکاري دارند و همه به نحوي برنامه ريزي مي کنند که اين جريان منظم ادامه داشته باشد.
عضو هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از زايران خانه خدا و همراهان آنها خواست که با مراجعه به پرتال شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران به نشاني www.airport.ir از برنامه پروازهاي حج و اطلاعيه ها کسب اطلاع کنند. همچنين در پورتال تمام فرودگاه هايي نيز که عمليات حج را انجام مي دهند اطلاعات مربوط در اختيار مخاطبان قرار گرفته است.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری