خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته هفدهم
هفدهمين هفته سال 98(22 تا 28 تير ماه) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به بازديد وزير راه و شهرسازي از فرودگاه بجنورد و ابراز رضايت وي از نحوه خدمت رساني اين فرودگاه به مسافران اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین رویدادهای فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

ابراز رضايت وزير راه و شهرسازي از نحوه خدمت رساني فرودگاه بجنورد به مسافران/ تکميل موتورخانه مرکزي در هفته آتي

وزير راه و شهرسازي در سفر اخير خود به همراه هيات دولت به خراسان شمالي از بخش هاي مختلف فرودگاه بجنورد بازديد و از تلاش ها، خدمات و همدلي مديريت و کارکنان فرودگاه در جلب رضايت مسافران قدرداني و ابراز رضايت کرد.محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در این بازدید که 23 تیر ماه انجام شد، از بخش های مختلف فرودگاه بجنورد از جمله تکنیکال بلاک، برج مراقبت، ایرساید، پاویون، ترمینال مسافربری و موتورخانه مرکزی بازدید کرد. به گفته وی عملیات احداث موتورخانه مرکزی فرودگاه با اعتباری بالغ بر 60 میلیارد ریال سال 95 آغاز شده و تا پایان تیر آماده افتتاح رسمی خواهد بود.

تلاش براي افزايش امکانات رفاهي بازنشستگان شرکت فرودگاه ها/ دعوت بازنشستگان و پيشکسوتان به انتقال تجربه به کارشناسان جوان

رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در محفل قدرداني از بازنشستگان شرکت در سال 97، از برنامهريزي براي افزايش امکانات رفاهي همه بازنشستگان شرکت خبر داد. سیاوش امیرمکری در این محفل صمیمانه که 23 تیر همزمان با میلاد امام رضا(ع) در دفتر مدیرعامل برگزار شد، در سخنانی ضمن قدردانی از تلاشهای صادقانه پیشکسوتان شرکت در اعتلای صنعت هوانوردی و فرودگاهی گفت: با تلاش شما عزیزان در سالهای متمادی و با گذر از فراز و نشیبهای متعدد توانستهایم شرکت را به جایگاه متعالی امروز برسانیم. ورود به مرحله بازنشستگی خود تجربه جدیدی از زندگی است که با برنامهریزی صحیح و حضور در خدمتهای عام المنفعه و خانوادگی میتوان آن را به دورانی مفید تبدیل کرد.

وزير راه و شهرسازي فاز نخست مركز عمليات ايمني و اضطراري را افتتاح مي كند/ بررسي نهايي نرم افزار انتقال اطلاعات ايمني فرودگاه ها

مسوول راهاندازي مركز عمليات ايمني و اضطراري با اشاره به بازديد و بررسي نهايي پروژه قابل افتتاح فاز نخست مركز عمليات ايمني و اضطراري توسط مديرعامل شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران از افتتاح آن توسط وزير راه و شهرسازي خبر داد.

عباس مسيبي سرپرست روابط عمومي شرکت فرودگاهها شد

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، عباس مسيبي به سرپرستي روابطعمومي اين شرکت منصوب شد.

مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان غربي تغيير کرد

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، محمدعلي نائل قراملکي به سمت مديرکل فرودگاههاي استان آذربايجان غربي منصوب شد.

اميرعباس نظريزاده مدير فرودگاه سنندج شد

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، اميرعباس نظريزاده به سمت مدير فرودگاه سنندج منصوب شد.

يگانه سرپرست فرودگاه ايلام شد

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، محمدجواد يگانه به عنوان سرپرست فرودگاه ايلام منصوب شد.

عباسي در سمت دبير و رئيس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها ابقا شد

با ابلاغي از سوي رئيس و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، محمد عباسي در سمت دبير و رئيس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاهها ابقا شد.

رئيس و اعضاي کميته ساختار و فناوريهاي مديريتي شرکت منصوب شدند

طي ابلاغي از سوي رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، رئيس و اعضاي کميته ساختار و فناوريهاي مديريتي شرکت منصوب شدند. سیاوش امیرمکری در این ابلاع حمیدرضا سیدی، را به عنوان رئیس، محمدمهدی یزدانی را به عنوان دبیر و عضو و محمد امیرانی و علی شورمیج را نیز به عنوان اعضای این کمیته منصوب کرده است.

انتصاب اعضاي شوراي پژوهش و تحقيقات شرکت فرودگاه ها

با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، شهرام خلج زاده، مدیرکل دفتر برنامه ریزی راهبردی و مدیریت عملکرد به عنوان دبیر و عضو شورای پژوهش و تحقیقات و احمد مظفر، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی، مصطفی قربانی، مسوول علمی و پژوهشی بسیج و مجتبی رنجبی مسووول امنیت شبکه داده ها به عنوان اعضای شورا منصوب شدند.

انتصاب اعضاي جديد کميته مديريت عملکرد شرکت فرودگاه ها

با ابلاغی از سوی رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت، عباس وفائی، مدیرکل تجهیزات و سامانه های فرودگاهی و مجید یارندی، سرپرست اداره کل مخابرات و فناوری اطلاعات هوانوردی به عنوان اعضای کمیته مدیریت عملکرد شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران منصوب شدند.

انتصاب اعضاي کارگروه تهيه و تدوين آيين نامه هاي شرکت فرودگاه ها

با توجه به تصویب اساسنامه شرکت موضوع ماده 53 قانون احکام دایمی برنامه ششم با ابلاغ سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل، اعضای کارگروه تهیه و تدوین آیین نامه های شرکت موضوع بند(1) ماده مذکور منصوب شدند تا آیین نامه های مربوط را در کوتاه ترین زمان تدوین کنند. براساس این ابلاغ، علی شورمیج، معاون توسعه مدیریت و منابع به عنوان رییس کارگروه و ابراهیم مرادی، عضو هیات مدیره و راهبر امور توسعه مدیریت و منابع، مصطفی صفایی، معاون عملیات فرودگاهی، محمد امیرانی، معاون عملیات هوانوردی، حمیدرضا سیدی، معاون برنامه ریزی، نظارت و امور اقتصادی، احمد مظفر، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی، حجت رستمی، مدیرکل دفتر حقوقی، غلامحسین ابراهیمی، کارشناس معاونت توسعه مدیریت و منابع، مجید عروجی، ذیحساب و مدیرکل امور مالی و درآمد و پیروز تمدنی به عنوان اعضای کمیته منصوب شده اند.

ارتقاي سلامت اداري، تکريم ارباب رجوع و صيانت مکارم اخلاقي

رئيس کميته سلامت اداري و صيانت از حقوق مردم در اولين جلسه همانديشي اعضاي کميته و کارگروه هاي سلامت اداري و صيانت از حقوق مردم در سال 98، ارتقاي سلامت نظام اداري، تکريم ارباب رجوع و کارکنان و صيانت از کيان خانواده و مکارم اخلاقي را اهداف اصلي اين کميته و کارگروههاي مرتبط آن عنوان کرد.

مشتاقان راهيان نور شرکت فرودگاهها رهسپار مناطق غرب شدند

با بدرقه مديرکل آموزش و توسعه نيروي انساني و فرمانده حوزه مقاومت بسيج شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران کاروان راهيان نور منطقه غرب به راه افتاد. در مراسم بدرقه این کاروان، متشکل از 42 نفر از کارکنان ستادی و فرودگاههای مهرآباد و شیراز به همراه خانواده که 22 تیر برگزار شد، احمد مظفر، مدیرکل آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت، راهیان نور را عامل زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و مقاومت همه جانبه مردم ایران در برابر متجاوزان دانست و گفت: در شرایط کنونی و فشارهای شدید دشمنان، این بازدیدها از مناطق جنگی دفاع مقدس میتواند تاثیر زیاد بر روحیه خانوادهها و فرزندان این سرزمین بگذارد و توان دفاعی و مقاومت ما را در مقابل تهدیدات ظالمانه افزایش دهد.

آغاز پروژههاي جديد ارتقاي خدمات فرودگاهي در مهرآباد

مديرکل فرودگاه مهرآباد از موافقت شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در زمينه اجراي طرحهاي جديد در جهت ارتقاي خدمات فرودگاهي در مهرآباد و آمادگي براي آغاز اين طرحها خبر داد. میرسعید صفینیا گفت: عملیات عمرانی طبقه اول ساختمان تسهیلات تکنیکال بلاک، ساماندهی و لاینبندی مقابل ترمینال 4 و 6، بازسازی و بهسازی کامل ترمینال 4، عملیات آسفالتریزی سرویس رود و استریپسازی ابتدای باند 29 راست و جاده دسترسی سامان از جمله پروژه های جدید هستند که با نظر مساعد رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران از هفته آینده آغاز میشوند.

جابجايي سه ميليون و 650 هزار مسافر از مهرآباد در فصل بهار

فرودگاه مهرآباد در سه ماهه اول سال جاري ميزبان 30560 هزار پرواز ورودي و خروجي بود و در اين مدت بيش از 26 ميليون كيلوگرم بار جابهجا شده است .

اعزام و پذيرش حدود 336 هزار مسافر از فرودگاه مشهد در دهه کرامت

طي دهه کرامت(13 تا 23 تير) 2235 پرواز با جابه جايي 335 هزار و 886 مسافر از فرودگاه مشهد انجام شده است.

آماده مديريت بحران در حوادث فرودگاهي هستيم

رييس سازمان مديريت بحران تاکيد کرد: با توجه به آمادگي موجود اگر حادثه‌اي براي هواپيما بويژه در محدوده فرودگاهي پيش بيايد، بسيار خوب عمل مي‌شود. اسماعيل نجار در حاشيه تمرین دو سالانه طرح اضطراري ايمني فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان با تشكر از سازمان هواپيمايي كشوري و برگزاري چنين مانورهايي با اشاره به آمادگي كشور براي حوادثي مانند سقوط هواپيما عنوان کرد: در تمرین طرح اضطراری فرودگاه اصفهان که اخیرا برگزار شد، شاهد بوديم تمام عوامل اجرايي در فرودگاه و استان به‌كار گرفته شدند و فرماندهي واحد متبلور شد. همچنین دستگاه‌هاي مختلف از جمله دستگاه قضايي، پزشكي قانوني، هلال احمر، نيروي انتظامي و سپاه براي حفاظت در تمرین ديده شدند.

پايان عمليات رفت پروازهاي حج تمتع در فرودگاه زنجان با اعزام 1556 زائر

مدير فرودگاه‌ زنجان از پايان عمليات حج تمتع سال 98 فرودگاه زنجان، با پرواز آخرين حجاج زنجاني به مقصد مدينه خبر داد. محمد قاسمی گفت: امسال 1556 زائر زنجانی در قالب 11 کاروان و در سه روز و با 12 پرواز رفت و برگشت، به وسیله ایرباس 300 توسط شركت هواپيمايی ایران ایر به سرزمين وحی اعزام شدند.

برقراري پرواز جديد در فرودگاه لامرد

23تير نخستين پرواز مسير تهران - لامرد شرکت هواپيمايي پويااير از فرودگاه لامرد انجام شد. طبق برنامه ریزی انجام شده صبح روزهای یکشنبه هر هفته این پرواز ساعت 6:35 از تهران و 9:45 از لامرد انجام می شود.

فرودگاه رامسر؛ به دنبال رفع موانع پروازي و افزايش ظرفيت خدمترساني

مديرکل فرودگاههاي مازندران با اشاره به وجود برخي موانع پروازي که موجب ميشود ظرفيتهاي اين فرودگاه به خوبي مورد استفاده قرار نگيرد، گفت: به دنبال رفع موانع پروازي و افزايش ظرفيت خدمترساني به مردم منطقه هستيم. اکنون فرودگاه رامسر دارای دو باند است. باند قدیم آن 1500 متر طول دارد که فعلا برای نشست و برخاست هواپیماهایی همچون ATR مناسب است اما در کنار این یک باند بتنی جدید نیز با طول 2300 متر ساخته شده است که به دلیل وجود موانع پروازی در اطراف آن تنهای قابلیت استفاده ایمن از 1100 متر آن وجود دارد و در عمل نمیتوانیم از ظرفیت آن بهرهبرداری کنیم.

امضاي تفاهمنامه فرودگاه هاي منطقه اي ياري رسان و ياري جوي با محوريت کرمانشاه

با توجه به درنظر گرفتن فرودگاه های منطقه ای یاری رسان و یاری جو، نشست منطقه ای مدیران فرودگاه های کرمانشاه، ایلام، خرم آباد، همدان، اراک و کردستان با نظارت معاون مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل با محوریت فرودگاه کرمانشاه برگزار و تفاهمنامه ای برای همکاری این فرودگاه ها در زمان بحران هایی مانند سیل و زلزله منعقد شد.

رشد پروازهاي فرودگاه بوشهر در بهار 98

مديرکل فرودگاه هاي استان بوشهر از رشد 6 درصدي نشست و برخاست پرواز در سه ماه نخست سال جاري نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد. بر اساس آمار ارایه شده در سه ماه نخست امسال در مجموع در فرودگاه بوشهر 976 سورتی پرواز با اعزام 107 هزار و 156 مسافرانجام شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری