خبر خبر

وزير راه و شهرسازي فاز نخست مرکز عمليات ايمني و اضطراري را افتتاح مي کند/ بررسي نهايي نرم افزار انتقال اطلاعات ايمني فرودگاه ها
مسوول راه‎اندازي مرکز عمليات ايمني و اضطراري با اشاره به بازديد و بررسي نهايي پروژه قابل افتتاح فاز نخست مرکز عمليات ايمني و اضطراري توسط مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران از افتتاح آن توسط وزير راه و شهرسازي خبر داد.

امیرحسین رحیمی، در گفت و گو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه فردا (30 تیر) فاز نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری توسط وزیر راه و شهرسازی افتتاح می شود، گفت: پنجشنبه 27 تیر، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران به منظور بررسی نهایی روند اجرایی و ارایه توصیههای لازم با حضور در مرکز عملیات ایمنی و اضطراری به بازدید از این پروژه پرداخت.

مسوول راهاندازی مرکز عملیات ایمنی افزود: امیرمکری در این بازدید ضمن بازبینی اطلاعات آنتن های چهار رادار در نظر گرفته شده برای دریافت اطلاعات زمان بحران، نرم افزار پایش اطلاعات ایمنی 9 فرودگاه و CCTV در 22 فرودگاه برای ارسال تصاویر موردنیاز در زمان بحران را بررسی کرد.

رحیمی گفت: فاز اول راهاندازی مرکز عملیات ایمنی و اضطراری (SOC&EOC) مربوط به عملیات انتقال اطلاعات ایمنی 9 فرودگاه بزرگ بینالمللی کشور شامل مهرآباد، مشهد، تبریز، زاهدان، بندرعباس، کرمان، یزد، شیراز و اصفهان در قالب نرم افزار ویژه طراحی شده برای آن است که آزمایشهای اولیه نیز بر روی آن انجام شده است. در فاز دوم اطلاعات ایمنی 33 فرودگاه مرز هوایی نیز به نرم افزار منتقل میشود و امیدواریم در بهمن 98 اطلاعات ایمنی تمام فرودگاه های کشور را وارد این نرم افزار جامع کنیم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری