خبر خبر

آقائي فردي با اخلاق، همکاري همراه و دوستي بسيار خوب است/ بايد شرکت فرودگاه‎ها را به يک برند ملي تبديل کنيم
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم و معارفه مدير پيشين و سرپرست جديد روابط‎عمومي با اشاره به اينکه يداله آقائي صائم فردي با اخلاق، همکاري همراه و دوستي بسيار خوب است، گفت: بايد در شرايط کنوني با معرفي بيشتر شرکت به جامعه آن را به يک برند ملي تبديل کنيم.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری در این مراسم که امروز، 29 تیر 98، با حضور حسین اسفندیاری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات فرودگاهی، سعید اکبری، عضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی، احمد ایزدبین، سرپرست حوزه مدیرعامل و کارکنان روابطعمومی برگزار شد، گفت: آقای آقائی در حدود 16 سال در روابطعمومی شرکت فعالیت کردند. زمانی که ایشان آمدند با توجه به اینکه شرکت تازه پا گرفته بود، چیزی به نام روابطعمومی با فضا و مکانی مشخص وجود نداشت. وی در این سالها بیش از 10 مدیرعامل را تجربه کرد و با توجه به اینکه فردی علاقهمند به کار و غیرگروهی و غیرجناحی بود اعتماد همه مدیران را جلب کرد و با وجود تغییرات زیاد مدیریتی توانستند با همکاری آنها و کمک همکارنشان این ساختار و شرایط را برای روابطعمومی ایجاد کنند.

وی با تاکید بر اینکه آقائی فردی بسیار با اخلاق، همکاری همراه و دوستی بسیار خوب است، گفت: وی همواره از همکاران خود در روابطعمومی به عنوان فرزندانش یاد و برای رفع مشکلات آنها با جدیت تلاش میکرد.

امیرمکری با اشاره به اینکه در سالهای گذشته همپا با رشد روابطعمومی، شرکت نیز توسعه یافته و اکنون به یکی از ارکان اصلی صنعت بدل شده است، گفت: زمان آن رسیده است که شرکت تلاشهایش را برای معرفی خود به خارج از مجموعه صنعت افزایش دهد و با توجه به جایگاه وقعیاش، خود را به عنوان یک برند ملی مطرح کند.

وی با بیان اینکه در این دوره از مدیریت شرکت تلاش خواهد شد که جایگاه آن در بیرون از شرکت توسعه یابد و با توجه به زحمات و تلاشهای کارکنان در ستاد و فرودگاهها، شرکت بیش از پیش برای عموم شناخته شود، در مورد انتظارات خود از سرپرست جدید روابطعمومی و کارکنان آن گفت: انتظار دارم که در جهت توسعه ارتباط با رسانهها، افزایش اطلاعرسانی بهموقع و صحیح و اثربخش به مخاطبان درونی و بیرونی، جمعآوری نظرات مخاطبان و تحلیل و انعکاس آنها به واحدهای مربوطه برای رفع نواقص، تبیین جایگاه شرکت در صنعت هوانوردی و همچنین تعامل بیشتر با روابطعمومی وزارت راه و شهرسازی، روابطعمومی سازمان هواپیمایی کشوری و روابطعمومیهای شرکتهای هواپیمایی به منظور ایجاد هم افزایی و رشد صنعت حمل و نقل هوایی تلاش کنید.

مدیرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران با تاکید بر اینکه انجام این انتظارات نیازمند وجود ساختار و امکانات متناسب است و همانطور که آقای آقائی هم پیگیری کرده است، باید ساختار روابطعمومی ارتقا پیدا کند، گفت: اکنون وقت این کار است و برای انجام آن اراده لازم در شرکت وجود دارد. باید در ستاد و فرودگاهها روابطعمومیها ساختارمند و تقویت شوند و مسئولان روابطعمومی در فرودگاهها با آموزشهای لازم بیش از پیش توانمند و آماده انجام وظایف خود شوند.

وی در مورد سرپرست جدید روابطعمومی شرکت گفت: آقای مسیبی از همکاران و اعضای خانواده صنعت هستند و در حوزه روابطعمومی در صنعت و میان رسانهها شناخته شده هستند و با شناختی که از صنعت و روابطعمومی دارند و با کمک همکارانشان در روابطعمومی و حمایتهای هیات مدیره به امیدخدا در پیگیری و انجام وظایف محولشده، موفق خواهند شد.

امیرمکری همچنین از برگزاری یک مراسم تکریم و تقدیر در جمع مدیران کل ستادی و فرودگاهی برای مدیر پیشین روابطعمومی خبر داد.

همچنین یداله آقائی صائم با اشاره به اینکه ساخت یک ساختار و مجموعه کار دشواری است و عدم شناخت و نگرش درست نسبت به عملکرد روابطعمومی نیز بر این دشواری میافزود، گفت: ما تغییرات زیادی را در طول مدیریت داشتیم و با آمدن هر مدیرعامل باید دوباره مسائل را برای آنها تشریح میکردیم و اعتماد آنها را جلب میکردیم.

وی با اشاره به اینکه فعالیتهای روابطعمومی در این سالها برای بسیاری از همکاران ملموس بوده است و چندان نیازی به بیان آنها نیست، گفت: از جمله مهمترین کارهای انجام شده پیگری موضوع تشکیلات روابطعمومی در حد امکانات بود که تلاشهای زیادی کردیم و توانستیم در 34 فرودگاه، مسئول روابطعمومی تعیین و برای آنها ابلاغ رسمی بگیریم. همچنین 9 روابطعمومی در فرودگاههای تحت پوشش و 17 رابط خبری هم در واحدهای ستادی داریم.

آقائی با بیان اینکه برای ایجاد ساختار تشکیلات روابطعمومی چارتی علمی طراحی و شرح وظایف و تک تک پستها تدوین و برای دستیابی به آن مذاکرات زیادی انجام شد، گفت: ما با وجودی که ساختار رسمی نداشتیم به صورت غیررسمی در درون روابطعمومی بخشهای پرتال، سمعی و بصری، ارتباط با رسانهها، شبکههای اجتماعی، آمار و عملکرد، مستندسازی، آموزش، اداری و آتلیه عکاسی را ایجاد کردیم.

وی ادامه داد: تدوین منشور اخلاقی روابطعمومی، تدوین سند راهبری روابطعمومی در جنگ اقتصادی، تاثیر در قانون خاص، فلایت چک، سقوط هواپیمای یاسوج، عضویت در شوراهای سیاستگذاری سمپوزیوم و همایشهای تخصصی روابطعمومی در کشور، برقراری ارتباط خوب و موثر با رسانهها، ایجاد اتاق فکر با عضویت خبرنگاران صنعت بخش دیگری از کارهای انجام شده در روابطعمومی است و برای امسال نیز برنامهریزیهایی کردیم که امیدوارم آقای مسیبی در کنار طرحهای خود آنها را نیز اجرایی کنند تا کارنامه سال 98 روابطعمومی درخشان شود.

همچنین عباس مسیبی در سخنان کوتاهی ضمن تشکر از اعتماد مدیرعامل شرکت به وی و قدردانی از زحمات یداله آقایی گفت: بنده به عنوان یک سرباز کوچک در روابطعمومی آماده خدمت در جهت سیاستهای جمهوری اسلامی ایران و شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران هستم.

 گفتنی است، در پایان این مراسم لوح تقدیری از سوی مدیرکل فرودگاه مهرآباد و همچنین هدیهای از سوی کارکنان روابطعمومی، با پاس زحمات وی در طول این سالها به وی اهدا شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری