خبر خبر

اميرمکري در جمع خبرنگاران:
آماده استفاده از توان داخلي در تامين تجهيزات راداري فرودگاه ها هستيم
رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در حاشيه مراسم بهره برداري از فاز نخست مرکز عمليات ايمني و اضطراري از برنامه ريزي براي استفاده از توان شرکت ها و متخصصان داخلي در تامين و نصب تجهيزات راداري فرودگاه ها هستيم.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، سیاوش امیرمکری امروز (30 تیر) در حاشیه مراسم بهره برداری از فاز نخست مرکز عملیات ایمنی و اضطراری در جمع اصحاب رسانه عنوان کرد: امروز شاهد بهره برداری از دو طرح مهم در حوزه ایمنی هبودیم که یکی از آنها افتتاح رادار در منطقه صعب العبور کوشک بزم است که به پوشش و نظارت پروازهای عبوری و نشست و برخاست تا برد 400 کیلومتر در TMA تهران می انجامد و به سرویس تقرب در فرودگاه های مهرآباد و امام خمینی (ره) در برد 70 مایلی تا سطح باند فرودگاه می پردازد.

رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اشاره به اینکه این رادار با سطح بالای تکنولوژی جایگزین رادار منطقه مهرآباد و کوشک بزم با قدمت 20 ساله شده است، افزود: برای نصب این رادار با توجه به تحریم های اخیر و محدودیت در تامین قطعات خارجی از توان مهندسان اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی استفاده کردیم و عملیات فلایت چک آن نیز انجام شده است.

وی تاکید کرد: شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران آماده استفاد ه از توان شرکت ها و مهندسان داخلی برای تامین تجهیزات فرودگاهی بویژه رادار است.

امیرمکری همچنین گفت: امروز مرکز عملیات ایمنی و اضطراری را نیز افتتاح کردیم که به پایش ایمنی فرودگاه ها می انجامد و سوانح هوایی را به حداقل می رساند. در شرایط بحران نیز ستاد بحران در همین مرکز تشکیل می شود و با نظارت و مدیریت هماهنگ به برطرف شدن مشکلات و خسارت های احتمالی کمک می کند. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری