خبر خبر

افتتاح پاويون فرودگاه بيرجند تا شش ماه ديگر/ انجام زيرسازي اجراي طرح توسعه ترمينال فرودگاه
مديرکل فرودگاه هاي خراسان جنوبي با اشاره به پيشرفت 90 درصدي ساخت پاويون فرودگاه بيرجند و برنامه ريزي براي محوطه سازي آن از بهره برداري کامل پروژه تا شش ماه ديگر خبر داد.

هادی سلامی در گفت و گو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی اریان با اعلام این خبر عنوان کرد: پاویون فرودگاه بیرجند با زیربنای 600 مترمربع از محل اعتبار استانی در حال ساخت است و به پیشرفت 90 درصدی رسیده است. در عین حال با توجه به برنامه ریزی برای محوطه سازی و تکمیل تاسیسات زیربنایی، بهره برداری کامل از آن تا شش ماه دیگر انجام می شود.

مدیرکل فرودگاه های خراسان جنوبی افزود: اکنون از فضایی در ترمینال فرودگاه به عنوان اپرون استفاده می شود.

وی همچنین با بیان اینکه از دو ماه پیش عملیات توسعه ترمینال فرودگاه بیرجند با اعتباری بالغ بر 250 میلیارد ریال آغاز شده است، گفت: مساحت ترمینال قدیمی فرودگاه 2000 مترمربع است که با اجرای این طرح 4150 مترمربع به فضای ترمینال افزوده می شود.

سلامی اظهار داشت: با توجه به پایین بودن تعداد پروازهای خارجی فرودگاه بیرجند ضمن بهسازی ترمینال قدیم(شامل جابه جایی سالن ترانزیت و دفاتر، برداشتن دیوارهای داخلی و بهسازی معماری) فضای جدید طرح توسعه به آن اضافه می شود و ترمینال خارجی مجزایی را در نظر نمی گیریم.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری