خبر خبر

اعلام آمادگي فرودگاه ها براي تعجيل در پروازها/ اعزام بيش از 60 هزار زائر خانه خدا از فرودگاه‎هاي کشور
مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران گفت: با گذشت 19 روز از عمليات حج در فرودگاه هاي کشور، 60303 زائران خانه خدا به بيت‎الله الحرام اعزام شده‎اند.

به گزارش روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، حشمتاله قربانی گفت: تا پایان روز جمعه 4 مرداد، 60303 زائران خانه خدا، در قالب 245 پرواز از فرودگاههای کشور به فرودگاههای مدینه و جده اعزام شدهاند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد 158پرواز به مدینه و 87 پرواز به جده اعزام شدهاند، گفت: اکنون عملیات حج در 12 فرودگاه اهواز، بوشهر، زنجان، يزد، ساري، گرگان، بيرجند، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، رشت و کرمان به اتمام رسیده است و فرودگاههای اصفهان(مرحله دوم مدینه بعد)، مشهد، تبریز، شیراز، همدان و امام خمینی (ره) در حال انجام عملیات هستند و فرودگاه ارومیه به عنوان آخرین فرودگاه در روزهای بعد به جمع آنها خواهد پیوست.

قربانی در مورد پروازهای امروز، 5 مرداد، به عنوان بیستمین روز از عملیات حج گفت: امروز در مجموع 14 پرواز در شش فرودگاه مذکور انجام میشود که طی آنها حدود 3500 زائر اعزام خواهند شد.

وی با بیان اینکه 75 درصد از پروازهای انجام شده در عملیات حج در فرودگاههای تحت پوشش شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران و 25 درصد نیز توسط فرودگاه امام خمینی (ره) انجام شده است، گفت: در این بین 37.5 درصد پروازها به موقع و یا با کمترین تاخیر، 27 درصد آنها با تعجیل، 18 درصد با تاخیر کمتر از 30 دقیقه و 17.5 درصد آنها با تاخیر بیش از 30 دقیقه انجام شدهاند.

مسئول عملیات حج شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در پایان با تاکید بر اینکه فرودگاهها از نظر زمانبندی، آمادگی کامل برای انجام با تعجیل پروازها را دارند، گفت: البته این موضوع بستگی به آمادگی شرکت هواپیمایی هما و همچنین فرودگاههای مقصد نیز دارد.

گفتني است، عملیات اعزام زائران خانه خدا از 17 تیر آغاز شده و تا 14 مرداد ادامه خواهد یافت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری