خبر خبر

بيست و هشتمين روز از عمليات حج؛ اعزام 1500 زائر خانه خدا از فرودگاه‎هاي کشور
بر اساس آمار اعلام شده از سوي مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در بيست و هفتمين روز از عمليات اعزام زائران خانه خدا حدود 1500 زائر به سرزمين وحي اعزام مي‎شوند.

به گزارش روابطعمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، بر اساس اين آمار تا ديروز، 12 مرداد، با گذشت 27 روز از عمليات حج، طي 342 پرواز شرکت هواپيمايي هما، 84114 زائر از فرودگاههاي فعال در عملیات حج اعزام شدهاند.

بر همين اساس امروز، 13 مرداد، فرودگاه‎‎های ارومیه، مشهد، و امام خميني(ره)، در قالب شش پرواز ديگر حدود 1500 زائر را رهسپار فرودگاه جده خواهند کرد.

طبق آمار تا پايان بیست و هفتمین روز، با اعزام 95 درصد زائران خانه خدا، 193 پرواز به فرودگاه مدينه و 149 پرواز به فرودگاه جده اعزام شدهاند که از این بین بيش از 83 درصد پروازها با تعجیل، به موقع و یا با کمترین تاخیر و باقی نیز با تاخیر بالای 30 دقیقه انجام شدهاند.

در طي اين مدت پروازهاي اعزام زائران خانه خدا در فرودگاههاي همدان، شیراز، اهواز، بوشهر، زنجان، يزد، ساري، گرگان، بيرجند، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، رشت و کرمان به پايان رسيده است.

گفتني است؛ با توجه به اینکه ایران توانسته است سهمیه اعزام 2000 زائر دیگر را نیز بگیرد، دو روز به عملیات اعزام افزوده شده است که به این ترتیب تا پایان روز 16 مرداد ادامه خواهد یافت، بر همین اساس فرودگاههای اصفهان و تبریز که عملیات آنها به اتمام رسیده است با توجه به سهمیه دوبارهای که برای اعزام دریافت کردهاند در این دو روز دوباره فعال خواهند شد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری