خبر خبر

سي‎امين روز از عمليات حج؛ اعزام 1200 زائر خانه خدا از فرودگاه‎هاي کشور
بر اساس آمار اعلام شده از سوي مسئول عمليات حج شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در سي‎امين روز از عمليات اعزام زائران خانه خدا حدود 1200 زائر به سرزمين وحي اعزام مي‎شوند.

به گزارش روابطعمومي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، بر اساس اين آمار تا ديروز، 14 مرداد، با گذشت 29 روز از عمليات حج، طي 355 پرواز شرکت هواپيمايي هما، 87408 زائر از فرودگاههاي فعال در عملیات حج اعزام شدهاند.

بر همين اساس امروز، 15 مرداد، فرودگاه‎‎های اصفهان، تبریز و امام خميني(ره)، در قالب پنج پرواز ديگر حدود 1200 زائر را رهسپار فرودگاه جده خواهند کرد.

طبق آمار تا پايان بیست و نهمین روز، با اعزام 98.8 درصد زائران خانه خدا، 193 پرواز به فرودگاه مدينه و 162 پرواز به فرودگاه جده اعزام شدهاند که از این بین بيش از 83 درصد پروازها با تعجیل، به موقع و یا با کمترین تاخیر و باقی نیز با تاخیر بالای 30 دقیقه انجام شدهاند.

در طي اين مدت پروازهاي اعزام زائران خانه خدا در فرودگاههاي همدان، شیراز، اهواز، بوشهر، زنجان، يزد، ساري، گرگان، بيرجند، زاهدان، بندرعباس، کرمانشاه، رشت، کرمان، مشهد و ارومیه به پايان رسيده است.

گفتني است؛ از این تعداد زائر 65127 نفر توسط 264 پرواز از 18 فرودگاه تحت پوشش شرکت فرودگاهها وناوبری هوایی ایران و 22281 زائر با 91 پرواز از فرودگاه امام خمینی (ره) راهی سرزمین وحی شدند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری