خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته بيستم
بيستمين هفته سال 98(12 تا 18 مرداد) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به معارفه مدير جديد فرودگاه آبادان و سپردن سکان هدايت اين فرودگاه به دست يک زن اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین اخبار فرودگاهی هفته گذشته را مرور می کنید.

اميرمکري تاکيد کرد:
تبديل فرودگاه آبادان به يکي از فرودگاه هاي مهم کشور با بهره برداري از ترمينال جديد
 
مديرعامل شرکت فرودگاه ها در مراسم معارفه مدير جديد فرودگاه آبادان گفت: با بهره برداري از ترمينال جديد فرودگاه آيت الله جمي آبادان، اين فرودگاه به يکي از فرودگاه هاي مهم کشور تبديل مي شود که امکان انتقال پروازهاي داخلي به آن را ميسر مي کند. وی در این مراسم من معرفي پروانه سهرابي به عنوان مدير فرودگاه آبادان و نخستين مدير فرودگاهي زن از زحمات دهقاني زاده مدير سابق و جواد نجمي سرپرست اين فرودگاه قدرداني کرد.

پيام تبريک مديرعامل شرکت فرودگاهها به مناسبت روز خبرنگار/ خبرنگاران عقابان تيزبين و تيزپرواز جامعهاند

رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در پيامي روز خبرنگار را تبريک گفت. سیاوش امیرمکری در این پیام آورده است: امروز، خبرنگاری تنها یک حرفه نیست بلکه به ماهیتی انکارناپذیر در جوامع تبدیل‌شده است بویژه آنهایی که داعیه مردم‌سالاری دارند. در ایجاد مردم‌سالاری ارکانی وجود دارند که وجودشان شرط لازم است و یکی از آنها خبرنگاران هستند که همچون عقابانی تیزبین و تیزپرواز بر گستره جامعه اوج می‌گیرند و اجزای خرد و کلان آن را رصد می‌کنند و با برجسته‌سازی نقاط قوت و ضعف و فرصت‌ها و تهدیدها، افکار عمومی را آگاه و زمینه‌های لازم برای اصلاح امور و پاسخگویی را فراهم می‌کنند.

علم توليد شده در دانشگاه‌ها بايد به سمت شرکت‌هاي دانش‌بنيان حرکت کند

عضو هيئت مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران در جريان بازديد از سازمان جهاد دانشگاهي خواجه نصير طوسي گفت: علم توليد شده در دانشگاه‌ها بايد به سمت شرکت‌هاي دانش‌بنيان حرکت کند. حسین اسفندیاری در مورد جایگاه و نقش جهاد دانشگاهی در بومی‌سازی ادوات صنایع هوایی گفت: در شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران مدتی است که در بخشهای تخصصی همت شده است تا هر نیازی که امکان برطرف کردن آن در داخل کشور وجود دارد، به مجموعههای داخلی سپرده شود.

انتصاب مديرکل جديد ارتباطات و ناوبري هوايي

با ابلاغي از سوي رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران، سيامک بهنام ديلمي به سمت مديرکل ارتباطات و ناوبري هوايي منصوب شد.

ضرورت تسريع در توسعه زيرساخت هاي هوانوردي/ بايد نگاهي توسعهمحور به حوزه هوانوردي داشته باشيم

معاون عمليات هوانوردي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم مديرکل پيشين ارتباطات و ناوبري هوايي و معارفه مديرکل جديد اين اداره کل دليل اصلي اين تغيير مديريتي را شتاب بخشيدن به جريان توسعه زيرساختهاي هوانوردي، تامين تجهيزات کمک ناوبري و دستيابي هرچه سريعتر به اهداف تعيين شده در اين حوزه عنوان کرد. وی تاکید کرد: کارهای خوبی در حوزه اداره کل ارتباطات و ناوبری هوایی انجام شده است ولی باید این روند شتاب بیشتری بگیرد و با نگاهی توسعهمحور برنامههای اصلی هوانوردی را محقق کنیم.

اساسنامه صندوق توسعه حمل‌ونقل کشور تصويب شد/ سرمايه اوليه تامين صندوق ۱۹۰ هزار ميليارد ريال

هیئت وزیران در جلسات مورخ چهاردم آذر ۱۳۹۷ و دوم تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی (با هماهنگی وزارت امور اقتصادی و دارایی و سازمان برنامه و بودجه کشور) و به استناد بند (۱) ماده (۴۸) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور مصوب ۱۳۹۵، اساسنامه صندوق توسعه حمل‌ونقل را تصویب کرد.

فرايند عمليات روشنايي باند و اصلاح مسير تردد هواپيما در فرودگاه رامسر بررسي شد

معاون عمليات فرودگاهي در سفر به رامسر به بررسي فرايند و فضاهاي عمليات روشنايي باند و نيز مقاوم سازي و اصلاح مسير تردد حرکت هواپيما از باند به پارکينگ فرودگاه رامسر پرداخت.

شورميج: امور رفاهي از مهمترين حوزهها براي خدمت به کارکنان و رضايت شغلي آنهاست / اسفنديار: کاري ميکنيم که بماند نه اينکه بمانيم

معاون توسعه مديريت و منابع در مراسم توديع و معارفه سرپرست مديريت رفاه و خدمات پشتيباني، امور رفاهي را يکي از مهمترين حوزهها براي خدمت به کارکنان و ايجاد رضايت شغلي در آنها عنوان کرد. در بخش دیگری از این مراسم سرپرست مدیریت رفاهی و خدمات پشتیبانی با قدردانی از اعتمادی که به وی شده است، گفت: امیدوارم بتوانیم در کنار یکدیگر برای دستیابی به اهداف رفاهی شرکت، متناسب با برند و جایگاه کارکنان آن تلاش کنیم. وی فراهم کردن امکانات برای امور ورزشی، تفریحی، گردشگری و اسکان را از دیگر موارد مهم برای برنامهریزی و اقدام در رفاه دانست و گفت: از امروز در رفاه «کاری میکنیم که بماند نه اینکه بمانیم» و این شعارمان خواهد بود.

بهنام: لزوم افزايش تعامل و همکاري با شرکتهاي داخلي با رعايت استاندارد/ قراملکي: ايمني پروازها به تجهيزات کمک ناوبري بستگي دارد

مديرکل ارتباطات و ناوبري هوايي ايران در کارگاه هم انديشي مديران و مسئولان ارتباطات و ناوبري هوايي بر لزوم افزايش تعامل و همکاري با شرکتهاي داخلي با رعايت استانداردهاي لازم براي تامين تجهيزات مورد نياز تاکيد کرد. همچنین قراملکي، مدير کل فرودگاههاي استان آذربایجان غربی با اشاره به اهميت و حساسيت کار ارتباطات و ناوبري اظهار کرد: هدف اصلی متخصصين الکترونيک هواپيمايي ایجاد بستر لازم برای ایمنی و سلامت پروازهاست که با تکيه بر علم و آگاهي خود و با حفظ و آماده سازي زيرساخت سرويس هاي هوانوردي، به بهترين شکل ممکن به صنعت هوانوردي کشور خدمات ارائه مي کنند.

بخشنامه کنترل و مهار مخاطره برخورد پرندگان و حيوانات با وسايل پرنده ابلاغ شد

سازمان هواپيمايي کشوري، بخشنامه انجام فرآيند مديريت ريسک ايمني برخورد پرندگان و حيوانات را به کليه فرودگاه ها، شرکت‌هاي هواپيمايي و هليکوپتري، مراکز آموزش خلباني و مراکز ارائه‌دهنده خدمات فرودگاهي، ابلاغ کرد.

برنامه پايش برخط و مکانيزه کيفيت خدمات فرودگاهي کليد خورد

مدير پروژه نظارت بر کيفيت خدمات فرودگاهي از اجراي برنامه پايش برخط و مکانيزه کيفيت خدمات فرودگاهي خبر داد.

تغييرات ساختاري در معاونت توسعه مديريت و منابع

اداره کل آموزش و توسعه نيروي انساني طي نامهاي از تغييرات ساختاري در معاونت توسعه مديريت و منابع خبر داد. بر اساس اعلام این اداره کل حوزه تشکیلات از دفتر برنامه و بودجه جدا و به اداره آموزش و توسعه نیروی انسانی انتقال یافت. همچنین اداره کل آموزش و توسعه نیروی انسانی به اداره کل «منابع انسانی و تشکیلات» تبدیل شد.

نخستين انتصاب در مديريت رفاه و خدمات پشتيباني شرکت فرودگاه ها

با ابلاغ معاون توسعه مديريت و منابع، جعفر اسفنديار به عنوان سرپرست مديريت رفاه و خدمات پشتيباني شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران منصوب شد.

طرحي براي انتقال فرودگاه مهرآباد در دستور کار نيست/ فرودگاه امام(ره) و پيام خلاء پروازي بامدادي مهرآباد را پوشش مي دهند

مديرکل فرودگاه مهرآباد در سالگرد هفتادمين سال تاسيس فرودگاه مهرآباد در برنامه تلويزيوني «يه روز تازه» گفت: طرحي براي انتقال فرودگاه مهرآباد در دستور کار نيست. صفی نیا ادامه داد: با آماده شدن زیرساختهای فرودگاه حضرت امام و پیام، برخی پروازها که برای شرکتهای هواپیمایی توجیه اقتصادی داشته باشند به این فرودگاه ها انتقال مییابد تا خلاء پروازهای تجاری که از ساعت 12 شب تا 5 صبح در مهرآباد انجام نمیشود را پوشش دهند.

طرح حفاظتي و امنيتي فرودگاه مهرآباد بررسي شد/ فرودگاه مهرآباد يکي از حساسترين نقاط امنيتي تهران است

معاون امنيتي استانداري در هشتمين جلسه کميسيون حفاظت از اماکن و تاسيسات شوراي تامين استان تهران که با دستور بررسي پيشآمدهاي عمده و اساسي امنيت داخلي و اتخاذ تصميمات و تدابير هماهنگ همه ارگانهاي امنيتي، انتظامي و خدماتي در جهت پيشگيري و مقابله با مسائل در فرودگاه مهرآباد برگزار شد، تاکيد کرد که فرودگاه مهرآباد يکي از حساسترين نقاط امنيتي تهران است.

فرودگاههاي شهرکرد، ايلام و زنجان وارسي پروازي شدند

سامانههاي کمک ناوبري و مسيرهاي پروازي فرودگاههاي شهرکرد، ايلام و زنجان طي عمليات وارسي پروازي شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران بررسي و ارزيابي شد.

تکميل سيستم FIDS فرودگاه تبريز تا پايان امسال

مديرکل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي از تکميل سيستم FIDS فرودگاه تبريز(سامانه اطلاعات پرواز) تا پايان امسال خبر داد.

برنامه ريزي براي برقراري پرواز مستقيم بغداد- رشت

مديرکل فرودگاه گيلان از برنامه ريزي براي برقراري پرواز مستقيم در مسير بغداد- رشت خبر داد.

افزايش پروازهاي فرودگاه تبريز در مسير تبريز- عسلويه

مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي از افزايش پروازهاي فرودگاه تبريز در مسير تهران- تبريز- عسلويه خبر داد.

برگزاري موفق تمرين کامل طرح اضطراري در فرودگاه اردبيل

مديرکل فرودگاه هاي استان اردبيل از برگزاري موفق ششمين تمرين کامل دوسالانه طرح اضطراري فرودگاه هاي کشور در سال 98 با رويکرد حفظ و ارتقاي آمادگي ارگان ها و سازمان هاي امدادرسان در مواجهه با سانحه در فرودگاه اردبيل خبر داد.

بهره برداري از سيستم روشنايي تقرب فرودگاه رشت

با هدف افزايش ايمني فرود هواپيما سيستم روشنايي تقرب دقيق فرودگاه رشت به بهره برداري رسيد.

پيشرفت 85 درصدي توسعه ترمينال خارجي فرودگاه اصفهان

مديرکل فرودگاه هاي اصفهان از پيشرفت 85 درصدي اجراي پروژه توسعه ترمينال پروازهاي خارجي با اعتباري بالغ بر 125 ميليارد ريال خبر داد.

بهره برداري از فرودگاه سقز در سال 99

مدير فرودگاه سنندج با اشاره به پيشرفت 55 درصدي احداث ترمينال و ساختمان هاي جنبي فرودگاه سقز از افتتاح اين فرودگاه در سال آتي خبر داد.

پيشرفت 80 درصدي باند جديد فرودگاه کرمان

مديرکل فرودگاههاي استان کرمان از پيشرفت 80 درصدي ساخت باند جديد فرودگاه کرمان خبر داد.

پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز/ افتتاح ترمينال فرودگاه جهرم تا پايان امسال

مديرکل فرودگاه هاي استان فارس از پيشرفت 50درصدي ساخت ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز با اعتبار اوليه 1000 ميليارد ريال خبر داد. رضا بدیعی فرد با اعلام این خبر عنوان کرد: پروژه ساخت ترمینال بین المللی، محوطه سازی و موتورخانه به پیشرفت 50 درصدی رسیده و مابقی عملیات با مشارکت بخش خصوصی تکمیل می شود.

پروازهاي ترمينال سلام فرودگاه امام‌ خميني افزايش يافت

معاون بهره‌برداري فرودگاهي شرکت شهر فرودگاهي امام خميني(ره)، ضمن اعلام جزئيات افزايش پروازهاي ترمينال گالري سلام از آماده‌سازي ترمينال يک فرودگاه امام(ره) براي پروازهاي داخلي خبر داد.

براي آغاز پروازهاي داخلي منتظر برنامه‌ريزي ايرلاين‌ها هستيم

مديرعامل شرکت شهر فرودگاهي امام خميني(ره) با اعلام اين خبر که اين مجموعه آماده برقراري پروازهاي داخلي است، گفت: ايرلاين‌ها در حال برنامه‌ريزي براي برقراري اين پروازها هستند و پروازهاي داخلي کمتر از يک ماه ديگر آغاز خواهد شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری