خبر خبر

اميرمکري تاکيد کرد:
تبديل فرودگاه آبادان به يکي از فرودگاه هاي مهم کشور با بهره برداري از ترمينال جديد
مديرعامل شرکت فرودگاه ها در مراسم معارفه مدير جديد فرودگاه آبادان گفت: با بهره برداري از ترمينال جديد فرودگاه آيت الله جمي آبادان، اين فرودگاه به يکي از فرودگاه هاي مهم کشور تبديل مي شود که امکان انتقال پروازهاي داخلي به آن را ميسر مي کند.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه آبادان؛ سياوش اميرمکري رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم تکريم و معارفه مديران فرودگاه آبادان که با حضور امام جمعه آبادان، مديرعامل سازمان منطقه آزاد اروند، نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي، فرماندار آبادان، عبدالرحيمي معاونت برنامه ريزي دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ، رضايي مديرکل فرودگاه هاي خوزستان و جمعي از مديران استاني برگزار شد، ضمن معرفي پروانه سهرابي به عنوان مدير فرودگاه آبادان و نخستين مدير فرودگاهي زن از زحمات دهقاني زاده مدير سابق و جواد نجمي سرپرست اين فرودگاه قدرداني کرد.

در اين نشست اميرمکري با بيان اينکه ۸۷ فرودگاه فعال در کشور وجود دارد که سالانه ظرفيت جابه جايي ۸۰ ميليون مسافر را دارند، گفت: از اين تعداد ۵۳ فرودگاه در مالکيت شرکت فرودگاه هاست که تلاش مي شود اين ظرفيت با ايجاد زيرساخت ها افزايش يابد.

وي در ادامه با اشاره به ظرفيت بانوان در تصميم گيري هاي کلان، توانمندي خانم سهرابي به عنوان مدير فرودگاه آبادان را مورد تاکيد قرار داد و گفت: سال هاي گذشته با برنامه ريزي که براي فرودگاه آبادان شد، قدم هايي براي توسعه و تکميل اين فرودگاه برداشته شد که با پذيرش مديريت در حوزه سازمان منطقه آزاد اروند ظرفيت هاي جديدي در اين فرودگاه ايجاد مي شود.

اميرمکري افزود: با بهره برداري از ترمينال جديد فرودگاه آيت الله جمي آبادان،  انتقال پروازهاي داخلي به آن انجام خواهدشدوعمليات اعزام وپذيرش پروازهاي خارجي پس از انجام بهسازي لازم از طريق ترمينال قديم صورت خواهد گرفت.

مديرعامل شرکت فرودگاه ها تصريح کرد: با توجه به وجود زيرساخت هاي مناسب در فرودگاه آبادان، اين فرودگاه آمادگي پذيرش پروازهاي بين المللي را دارد.

وي گفت: خوشبختانه  آمار پروازي فرودگاه آبادان در سال گذشته با رشد ۱۱ درصدي مواجه ودرچهارماهه ابتداي سالجاري رشد بيش از ۴۰درصدي را تجربه کرده است.

در اين مراسم، جواد نجمي سرپرست فرودگاه آبادان از افزايش آمار پروازي و پذيرش مسافر در اين فرودگاه خبر داد.

دهقاني زاده، مدير پيشين فرودگاه آبادان هم با بيان گزارش عملکرد خود در طي دوران مسئوليت، به توسعه و تقويت زيرساخت هاي فرودگاه آبادان از جمله شروع ساخت ترمينال جديد اشاره کرد.

پروانه سهرابي مدير جديد فرودگاه آبادان نيز در سخناني ضمن تاکيد بر تلاش هرچه بيشتر براي پيشرفت فرودگاه، از همکاران خود خواست که با اتحاد در کارها گام هاي بسيار بزرگي در جهت انجام وظايف خود برداريم.
گفتني است؛ سهرابي نخستين بانوي ايراني است که مسئوليت مديريت فرودگاهي کشور را بر عهده مي گيرد.
معاون برنامه‎ريزي، نظارت و امور اقتصادي فرودگاه اهواز از سوابق وي است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری