خبر خبر

پايان پلاک گذاري خودروهاي خدمات رسان در فرودگاه مشهد
فرآيند پلاک گذاري خودروهاي متردد در سطوح پروازي فرودگاه مشهد با موفقيت به پايان رسيد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی، اداره آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیمای فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد با همکاری واحد مدیریت ایمنی اپرون، طرح پلاک گذاری خودروهای فعال در سطوح پروازی را به پایان رساند.

این طرح با هدف ایجاد نظم و افزایش ایمنی در تردد وسایل خدمات رسان فرودگاهی در اپرون و سطوح پروازی و همچنین امکان نظارت و پایش مستمر این خودروها در مبحث کیفیت فنی، رعایت استانداردها و به روزرسانی تجهیزات اجرا شده است.

از زمان شروع طرح، بروز تاخیر پروازها به علت فرسودگی ناوگان خودروها و تجهیزات شرکت های هندلینگ کننده 80 درصد کاهش یافته و امکان نظارت مستمر بر کیفیت خودروهای ارایه دهنده خدمات ویژه  به سالخوردگان و توانخواهان، به کارگیری اتوبوس های حمل مسافر با کیفیت بالا، خرید و نوسازی خودروهایی نظیر کشنده های بار، کشنده های هواپیما، بِلت ها، پلکان های ثابت و متحرک، ال دی ال ها، جی پی یوها، ایرکاندیشن ها، جت استارها و خودروهای حمل کرو و عوامل پروازی از جمله مزایای این طرح است.

از این پس پلاک گذاری خودروهای خدمات رسان فرودگاهی برای تردد در ایرساید با تاییدیه و ارایه معاینه فنیِ عدم آلایندگی و عدم وجود ایرادهایی نظیر فقدان وسایل اطفاییه و سرمایشی - گرمایشی، ترک روی شیشه ها، برف پاک کن ها، نقص فنی چرخ ها، مال بندها، علایم ایمنی وغیره امکان پذیر است.

اکنون بیش از 500 خودروی تخصصی فرودگاهی در سطوح پروازی فرودگاه مشهد به مسافران و هواپیماها خدمات رسانی می کنند که با بازدید دوره ای روزانه و ماهانه کارشناسان ایمنی اپرون، خودروهایی که دارای شرایط مطلوب خدمات رسانی و دارای کیفیت نباشند فک پلاک می شوند و تا زمانی که نسبت به نوسازی و رفع ایرادات اقدام نکنند اجازه تردد در ایرساید را نخواهند داشت.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری