خبر خبر

جابجايي ۴ ميليون مسافر با ۳۴ هزار پرواز در اولين ماه تابستان
آمار شاخص‎هاي هوانوردي تير 98، از انجام 34 هزار و 65 نشست و برخاست در فرودگاه‎هاي تحت مالکيت شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران خبر مي‎دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از ایرنا، طبق آمار ارائه شده از سوي گروه آمار و اطلاعات هوانوردی و فرودگاهی معاونت برنامهریزی، نظارت و امور اقتصادی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران در تیر 98 با انجام این تعداد نشست و برخاست بیش از چهار میلیون مسافر و بالغ بر 42 میلیون کیلوگرم بار جابه جا شده است.

بر همين اساس در تیر 98، فرودگاه مهرآباد با 10 هزار و 305 فروند بيشترين نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابهجايی بیش از یک میلیون و 192 هزار مسافر پرترافيكترين فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با 6231 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذيرش حدود یک میلیون مسافر، دومين فرودگاه پرترافيك كشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با 3886 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذيرش بيش از 669 هزار مسافر در جايگاه سومين فرودگاه كشور قرار دارد.

در این بین فرودگاه امام خمینی (ره) با ارسال و پذيرش حدود 13 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش حدود 9 کیلوگرم بار و فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذیرش  حدود هشت میلیون کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.

طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از كل پروازهای تیر 98، نشست و برخاست  27 هزار و 928 فروند هواپیماست كه طی آن بیش از سه میلیون مسافر و بالغ بر 23 میلیون كيلوگرم بار منتقل شدهاست.

با توجه به اينكه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در اين بخش نيز اين فرودگاه طبق آمار آمده در بالا، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 5045 فروند نشست و برخاست، بیش از 704 هزار نفر اعزام و پذيرش مسافر و ارسال و پذيرش بالغ بر پنج میلیون و 600 هزار كيلوگرم بار در جايگاه دوم و فرودگاه شيراز با 2308 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذيرش بیش از 25 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بیش از یک میلیون و 500 هزار كيلوگرم بار در جايگاه سوم قرار دارد.

همچنین طبق این آمار سهم پروازهای خارجی تیر 98، در فرودگاههاي بينالمللي تحت مالكيت شركت فرودگاهها نيز، نشست و برخاست 6137 فروند هواپيما است كه طي آن بیش از 997 هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از 19 میلیون كيلوگرم بار ارسال و پذیرش شدهاست.

در اين بخش فرودگاه امام خمينی(ره) با نشست و برخاست 3843 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 668 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بالغ بر 19 میلیون كيلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه مشهد با ميزباني 1186 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 197 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بیش از سه میلیون كيلوگرم بار و فرودگاه شیراز با نشست و برخاست 365 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 44 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بیش از یک میلیون کیلوگرم بار در رتبههاي دوم و سوم قرار گرفتهاند.

 

-------------------------------------
نظرات
مصطفي() :
خبر جالبي بود
https://test.com

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری