خبر خبر

افتتاح چند پروژه عمراني و فرودگاهي در فرودگاه‎هاي مشهد و گناباد در هفته دولت
مديرکل فرودگاه‎هاي استان خراسان رضوي، با اشاره به اينکه پروژه‎هاي توسعه‎اي فرودگاه مشهد و گناباد به خوبي در حال اجرا هستند، گفت: به اميدخدا در هفته دولت چند پروژه افتتاح خواهيم کرد.

محمدباقر قاسمزاده در گفتگو با روابطعمومی شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران، گفت: عملیات محوطهسازی فرودگاه در وسعتی به مساحت 10.5 هکتار، از شهریور سال گذشته آغاز شده است که شامل احداث فضای سبز، پارکینگ روباز خودرو و احداث آبنما برای زیباسازی فرودگاه و مسیرهای دسترسی پیادهرو میشود.

وی با اشاره به اینکه پروژه محوطهسازی با اعتباری در حدود 60 میلیارد ریال در حال اجراست، ادامه داد: این پروژه مهمی است؛ چراکه از 50 سال پیش که این فرودگاه به مکان کنونی منتقل شد تاکنون این محوطه بازسازی نشده بود.

قاسمزاده در مورد طرح تکمیل پارکینگ طبقاتی ادامه داد: این پارکینگ در 36 هزار مترمربع و با ظرفیت 1400 خودرو ساخته و تحویل موقت شده است که 90 میلیارد ریال از اعتبار اجرای آن را سرمایهگذار تامین کرده و برای تکمیل پروژه نیز 115 میلیارد ریال آن را شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی ایران متقبل شده است که به امیدخدا در هفته دولت به طور دائم تحویل میشود.

وی با اشاره به اینکه ساختمان سپاه که در متراژ 2500 مترمربعی و با اعتبار 55 میلیارد ریالی ، 35 درصد پیشرفت فیزیکی دارد، گفت: محوطه دی آیسینگ نیز در فضایی به وسعت حدود 13 هزار مترمربع در حال ساخت است که با اعتبار 70 میلیارد ریالی تا حدود یکسال دیگر به اتمام خواهد رسید.

مدیرکل فرودگاههای استان خراسان رضوی همچنین در مورد عملیات توسعه ترمینال داخلی گفت: این عملیات با اعتبار 440 میلیارد ریالی، حدود 12 هزار مترمربع فضا را به ترمینال داخلی و سالنهای ترانزیت میافزاید، همچنین در طبقه دوم این فضا ساختمان اداری جدید ساخته خواهد شد که به این ترتیب مجموعه فضای ترمینال داخلی فرودگاه مشهد به حدود 50 هزار مترمربع و در مجموع ترمینالهای داخلی و خارجی آن نیز به بیش از 80 هزار مترمربع میرسد.

فرودگاه گناباد دهه فجر آماده خدمت رسانی می شود

همچنین در ادامه رئیس فرودگاه گناباد با بیان اینکه فرودگاه گناباد دارای باندی با طول 2700 متر، 10 هزار مترمربع اپرون و تاکسیوی ارتباطی است، در مورد عملیات ساخت ترمینال این فرودگاه گفت: ترمینال این فرودگاه در فضای 2400 مترمربعی در حال ساخت است و با توجه به پیشرفت 60 درصدی آن، به امید خدا در پایان آذرماه تحویل و در دهه فجر به بهرهبرداری خواهد رسید و به این ترتیب عملاً فرودگاه آماده خدمترسانی خواهد شد.

مجید ایزدی با بیان اینکه اعتبار پروژه ساخت ترمینال و ساختمان جنبی آن 65 میلیارد ریال است، گفت: ساختمان جنبی یا  ساختمان حفاظت، در وسعت 350 مترمربع در حال ساخت است که اکنون پیشرفت 90 درصدی دارد و در هفته دولت به بهرهبرداری خواهد رسید. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری