خبر خبر

ضرورت استفاده تازه تکليفان از کتاب هاي مفيد/ سن تکليف از مهمترين برهه هاي زندگي است
عضو هيات مديره شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در مراسم جشن تکليف فرزندان کارکنان شرکت به تازه تکليفان سفارش کرد که از مطالعه کتاب هاي مفيد روان شناسي و ديني مناسب سن بلوغ و نوجواني غفلت نکنند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، ابراهیم مرادی، عضو هیات مدیره و راهبر مدیریت توسعه مدیریت و منابع در این مراسم که امروز (28 مرداد) در آستانه عید سعید غدیر برگزار شد، در سخنانی خطاب به فرزندان تازه تکلیف کارکنان شرکت عنوان کرد: زمان به زودی می گذرد و شما در آینده نزدیک جوانانی تنومند و صاحب علم می شوید.

مرادی با بیان اینکه برگزاری جشن تکلیف یکی از کارهای بزرگ فرهنگی در شرکت است، افزود: فرمایش امام علی (ع) در توصیه به تقوای الهی و نظم امور شاه کلید موفقیت دنیا و آخرت است. نظم نخستین دستاورد نماز و بزرگترین شاخصه تقوا نیز صداقت و اخلاص است.

وی از سن تکلیف به عنوان یکی از حساس ترین برهه های زندگی یاد کرد و از والدین حاضر در جلسه درخواست کرد که از مشاوره های علمای دین و روان شناسان خبره برای نحوه صحیح برخورد با سن تکلیف و بلوغ فرزندان استفاده کنند.

مرادی همچنین فرزندان تازه تکلیف کارکنان شرکت را به مطالعه کتاب های مفید دینی و روان شناسی مرتبط با سن تکلیف و بلوغ از جمله «آنچه دختران باید بدانند» و «آنچه پسران باید بدانند» توصیه کرد.

محمد عباسی، رییس ستاد اقامه نماز شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی نیز در ادامه این مراسم گفت: بر اساس بخشنامه ستاد اقامه نماز کشور و موافقتنامه منعقد شده با وزارت راه و شهرسازی تمام دستگاه های اجرایی از جمله شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ملزم به اجرای برنامه هایی در توسعه فرهنگ نماز هستند که از جمله آنها می توان به جشن تکلیف اشاره کرد.

وی افزود: در 10 سال گذشته جشن تکلیف هر سال با برنامه های متنوع فرهنگی برگزار شده است و برای بهره گیری هرچه بیشتر تازه تکلیفان از دو ماه پیش لوح فشرده آموزش احکام و نماز تهیه و در اختیار آنها قرار داده شده و فرزندان در آزمون محتوایی آن شرکت کرده اند.

عباسی ابراز امیدواری کرد که روح و جان فرزندان تازه تکلیف کارکنان شرکت با قرآن و احکام اسلامی پیوند بخورد.

در این برنامه که با حضور حجت الاسلام و المسلمین راستگو، مسوولان شرکت فرودگاه ها و خانواده های فرزندان 40 دختر و پسر به سن تکلیف رسیده برپا شد، برگزیدگان جشنواره حديث و خاطره نويسي نماز فرزندان كاركنان حوزه ستادي شركت نیز معرفی و قدردانی شدند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری