خبر خبر

ارائه سرويس‌هاي امن هوانوردي به ايرلاين‌هاي خارجي با وجود تحريم‌ها
مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران از ارائه سرويس‌هاي بسيار امن هوانوردي به ايرلاين‌هاي ايراني و خارجي با وجود تحريم‌ها خبر داد و گفت: در سال ۹۷ نشست و برخاست هواپيماها در فرودگاه‌هاي کشور ۱۵ درصد کاهش يافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سیاوش امیرمکری در نشست خبری برگزاری دوره‌های آموزشی هوانوردی برای اصحاب رسانه اظهار کرد: صنعت هوانوردی در دنیا نقش غیر قابل انکاری در ایجاد اشتغال، تجارت، گردشگری و ... دارد.

وی با بیان اینکه حمل و نقل هوایی در زمان‌های ویژه از جمله وقوع بلایای‌ طبیعی به عنوان شاهراه حیاتی در بسیاری از جوامع عمل می‌کند افزود: صنعت هوانوردی شامل 4 بخش هوایی تجاری، هوانوردی عمومی، فرودگاهی و ناوبری هوایی است. بر اساس آمار یاتا در سال 2018 میلادی 28 هزار فروند هواپیمای تجاری در قالب 15 هزار ایرلاین فعالیت دارند.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه سهم ایران از این میزان هواپیما 310 فروند است ادامه داد: از این تعداد 153 فروند هواپیما در ناوگان تجاری ایران عملیاتی هستند.

امیرمکری با اشاره به اینکه در بخش هوانوردی عمومی 448 هزار فروند هواپیمای سبک و فوق سبک فعالیت می‌کنند تصریح کرد: سهم ایران از این تعداد هواپیمای سبک و فوق سبک 266 فروند است.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون حدود 4 هزار فرودگاه در دنیا داریم که 87 فرودگاه عملیاتی متعلق به ایران است اظهار کرد: در بخش ناوبری هوایی حدود 190 شرکت فعالیت می‌کنند که در ایران شرکت فرودگاه‌ها خدمات فرودگاهی و ناوبری را ارائه می‌کنند.

کاهش 15 درصدی نشست و برخاست هواپیما در سال 97

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش با بیان اینکه یکی از مهمترین مزیت‌های حمل و نقل هوایی این است که زیرساخت‌های آن از محل منابع داخلی این صنعت تامین می‌شود گفت: شرکت فرودگاه‌ها به 54 فرودگاه مالکیتی و 8 فرودگاه غیرمالکیتی خدمات فرودگاهی ارائه می‌دهد.

وی با یادآوری اینکه در سال 97، 390 هزار نشست و برخاست در فرودگاه‌های کشور انجام شد افزود: این میزان نشست و برخواست 47 میلیون مسافر را جابجا کرده است که در مقایسه با نشست و برخواست‌های سال 96 حدود 15 درصد کاهش یافته است.

امیرمکری با بیان اینکه ایران 9 فرودگاه بین‌المللی و 30 مرز هوایی دارد تصریح کرد: با وجود محدودیت‌های بین‌المللی ناشی از تحریم‌ها با تلاش متخصصان ایرانی تجهیزات فرودگاهی و هوانوردی نگهداری و راهبری می‌شود به همین دلیل ما سرویس‌های بسیار امنی را به ایرلاین‌های ایرانی و خارجی ارائه می‌دهیم.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین به عملیات اعزام حجاج در سال 98 اشاره کرد و گفت: با وجود اعمال محدودیت‌های عربستان برای اعزام، پذیرش و انتقال زائران خانه خدا، خوشبختانه با مدیریت صورت گرفته و پشتیبانی شرکت فرودگاه‌ها امسال عملیات رفت اعزام حجاج با کمترین تاخیر نسبت به سال‌های گذشته انجام شده است.

وی ادامه داد: عملیات بازگشت 88 هزار و 500 زائر ایرانی از 25 مرداد آغاز شده و تا 17 شهریور ادامه خواهد داشت در مدت یاد شده حجاج ایرانی با 364 پرواز به کشور باز می‌گردند.

به گفته امیرمکری در عملیات حج امسال اعزام زائران 4 درصد و پروازها 14.5 درصد رشد داشته است.

مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از بهره‌برداری 25 پروژه در 9 فرودگاه به ارزش 160 میلیارد تومان همزمان با هفته دولت خبر داد.

قرارداد خرید فلایت چک دوم امضا شد

مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعلام این که قرارداد خرید دومین هواپیمای فلایت چک امضا و با شرکت طرف قرارداد مبادله شده است، اظهار کرد: این قرارداد شامل سه بخش خرید هواپیما، دستگاه FIS و قطعات یدکی هواپیما و تجهیزات است که تجهیزات FIS به کشور حمل شده، ضمن اینکه بخش عمده ای از قطعات یدکی نیز وارد شده است.

امیر مکری ادامه داد: شرکت فروشنده برای وارد کردن هواپیما با مشکل مواجه شده که در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستیم تا بتوانیم فلایت چک دوم را نیز تحویل گرفته و در سرویس های وارسی پروازی به کار بگیریم.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری