خبر خبر

اميرمکري: 40درصد از ظرفيت فرودگاهاي کشور خالي است
رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران اعلام کرد که حدود 40 درصد از ظرفيت فرودگاهي کشور خالي است که مي‌توان آن را با استفاده از تقويت و توسعه هوانوردي عمومي، به عنوان يکي از حلقه هاي مفقوده جبران کرد.
به گزارش ایسنا، سیاوش امیر مکری در این رابطه اظهار کرد: حدود 40 درصد از ظرفیت فرودگاهی کشور خالی بوده و این ظرفیت خالی ناظر به کلیت شبکه پروازی است و به صورت میانگین در نظر گرفته شده است (این در حالی است که در بعضی از فرودگاه‌های اصلی کشور با کمبود ظرفیت مواجه هستیم).
وی افزود: یکی از مهم‌ترین مشتریان این زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های بلااستفاده فرودگاهی کشور، بهره‌برداران توسعه هوانوردی عمومی خواهند بود که شامل: بیزینس جت‌ها، ایرتاکسی‌ها، هواپیماهای شخصی، پروازهای آموزشی، پروازهای خاص نظیر ایرآمبولانس‌ها و غیره است.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران در پاسخ به این سوال که آیا برنامه‌ای در این زمینه دارید یا خیر؟ ادامه داد: در این راستا توافقی سه جانبه بین شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، معاونت علمی و فن‌آوری ریاست جمهوری و سازمان هواپیمایی کشوری با راهبری معاونت حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی منعقد شده که در حال پیگیری مصوبات آن هستیم تا بتوانیم از همه پتانسیل های هوانوردی عمومی برای پر کردن این ظرفیت خالی استفاده کنیم.
امیرمکری همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه برای توسعه صادرات کالاهای مختلف به ویژه محصولات کشاورزی چرا زیرساخت‌های هوانوردی و هوایی مناسبی وجود ندارد، گفت: امیدوارم با حمایت مسئولین ذیربط در دولت و مجلس شورای اسلامی (جهت رفع برخی از محدودیت های قانونی) و اطمینان بخش خصوصی به فرصت ایجاد شده در حوزه هواپیمایی عمومی کشور، شاهد آن باشیم تا در آینده نه چندان دور ضمن شکوفایی این بخش از صنعت بزرگ و مدرن هواپیمایی، نقاط مختلف کشور با ظرفیت های مختلف توریستی، کشاورزی، دامپروری و ... به هم متصل گردد.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری