خبر خبر

پيشرفت 60 درصدي احداث ترمينال و ساختمان هاي جانبي فرودگاه سقز
مدير فرودگاه سنندج با اشاره به پيشرفت 60 درصدي احداث ترمينال و ساختمان هاي جنبي فرودگاه سقز از برنامه ريزي براي افتتاح اين فرودگاه در تابستان سال آتي خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران امیرعباس نظری زاده با اعلام این خبر گفت: احداث ترمینال و ساختمان های جنبی فرودگاه سقز حدود 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد وعملیات توسعه سطوح پروازی نسبت به کل فرودگاه 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم فرودگاه سقز در تابستان سال 99 افتتاح شود.

نظری زاده عنوان کرد: تعامل سازنده و مطلوبی بین شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، استانداری کردستان و پیمانکاران در جریان است. از جمله جمع آوری دکل های برق فشار قوی در ابتدای باند با توجه به موقعیت آنها و نیز جابه جایی جاده سقز – مریوان از تعهدات استانداری است و در بحث مشکلات مالی و کمبود اعتبار نیز با تخصیص اعتباری بالغ بر 31 میلیارد تومان به پروژه فرودگاه سقز توسط شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مشکلات مالی این پروژه برطرف می شود.

مدیر فرودگاه سنندج گفت: تاکنون 178 هکتار زمین فرودگاه سقز تملک شده که واگذاری نه هکتار دیگر جزء تعهدات استانداری کردستان است.

وی افزود: اخیرا مبلغ 60 میلیارد ریال نیز برای محوطه سازی فرودگاه سقز اختصاص یافته که در مرحله انتخاب مشاور قرار دارد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری