خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته بيست و ششم
بيست و ششمين هفته سال 98(بيست و سوم تا بيست و نهم شهريور) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به برگزاري هجدهمين جلسه کميته توسعه هوانوردي عمومي با حضور سياوش اميرمکري، رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و منوچهر منطقي، دبير ستاد توسعه فناوري هاي حوزه فضايي، حمل و نقل پيشرفته معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین اخبار فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

بازدید وزیر راه و شهرسازی از فرودگاه آبادان

محمد اسلامي پنج شنبه ۲۸ شهريور ضمن بازديد از ترمينال در حال احداث فرودگاه آبادان، از نزديک در جريان طرح هاي در حال توسعه قرار گرفت و در خصوص تسريع در پيشرفت و اتمام پروژه هاي در حال انجام، دستورات لازم را صادر کرد.  

 

اراده ما بر توسعه هوانوردي عمومي است

سياوش اميرمکري، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در هجدهمین جلسه کمیته توسعه هوانوردی عمومی که با حضور منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه فضایی، حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و کارشناسان این مجموعه برگزار شد، با بیان اینکه شرکت فرودگاه ها مطابق با برنامه ریزی از پیش تعیین شده در این مسیر با قوت پیش می رود، موضوع مهم تعیین تکلیف امنیت پروازها و سوختگیری هواپیماها در بخش هوانوردی عمومی را مورد تاکید قرار داد و گفت:  ما آمادگی داریم با شرایط فعلی از تمام ظرفیت در فرودگاه های کشور برای توسعه هوانوردی عمومی استفاده کنیم اما می بایست موضوع چگونگی تامین امنیت پروازها و سوختگیری هواپیماها مشخص شود تا مانع عملیاتی شدن این طرح نشود.

ابراز خرسندي رييس بخش CNS دفتر منطقه اي قاهره از فعاليت هاي مخابرات و ناوبري هوايي ايران

رييس بخش CNS دفتر منطقه اي قاهره در بازديد از بخش هاي مختلف اداره کل مخابرات و فناوري اطلاعات هوانوردي تاکيد کرد که کاملا به جايگاه ناوبري هوايي ايران در منطقه واقف است و فعاليت هاي خوبي در حوزه مخابرات و ناوبري هوايي کشورمان انجام شده است.

تاکيد صفايي بر تسريع در بهسازي باند فرودگاه اردبيل

معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از پروژه بهسازي عوامل پروازي باند فرودگاه اردبيل بر تسريع در اتمام اين طرح تاکيد کرد.

توسعه فرودگاه پارس آباد با همکاري استانداري اردبيل

در نشست مشترک سیاوش امیرمکری رييس هيات مديره و مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و اکبر بهنام جو استاندار اردبيل، استفاده از ظرفیت های فرودگاه پارس آباد مورد بررسی قرار گرفت. در این نشست مقرر شد استانداری اردبیل تجهیزات و وسایل تخصصی مورد نیاز برای سوختگیری فرودگاه پارس آباد را تامین کند.

درج ساعت محلي در بليت هواپيماها/ مسافران طبق زمان مندرج بليت به فرودگاه مراجعه کنند

عضو هيات مديره و راهبر عمليات هوانوردي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران تاکيد کرد: تغيير ساعت رسمي کشور خللي در ساعات پروازي ندارد و به طور اتوماتيک تغييرات ساعت محلي در بليت هواپيماها درج شده و مسافران پروازهاي داخلي و خارجي مي توانند با اطمينان خاطر از 31 شهريور بر اساس ساعت درج شده در بليت وارد فرودگاه شوند.

آمادگي فرودگاه سردار جنگل براي استقرار ATR پرواز تهران- رشت

مديرکل فرودگاه گيلان از آمادگي اين فرودگاه براي استقرار يک فروند هواپيمايي ATR براي انجام پروازهاي رشت به تهران و برعکس خبر داد.

آغاز فعاليت شرکت هواپيمايي سپهران در فرودگاه کرمانشاه

سپهران با 6 پرواز برنامه اي هفتگي در مسير کرمانشاه -مشهد و بالعکس فعاليت خود را از 26 شهريور ماه در فرودگاه کرمانشاه آغاز خواهد کرد.

عمليات بهسازي باند دوم فرودگاه تبريز آغاز شد/ آذري: باند دوم به مدت 45 روز بسته خواهد بود

مديرکل فرودگاه بين المللي تبريز از آغاز عمليات بهسازي باند دوم فرودگاه تبريز (12R - 30L) و بسته شدن اين باند به مدت 45 روز خبر داد.

فضاي اپرون فرودگاه کرمانشاه دو برابر مي شود/ پيشرفت 35 درصدي پروژه بهسازي عوامل پروازي فرودگاه

مديرکل فرودگاه کرمانشاه از اجراي طرح بهسازي عوامل پروازي در قالب افزايش دو برابري فضاي اپرون، نوسازي باند اصلي و تبديل تاکسي وي موازي به باند اضطراري خبر داد. مجتبی بیاتی با اشاره به پيشرفت 35 درصدي اجراي پروژه بهسازي باند، عوامل پروازي و تبديل تاکسي وي موازي به باند اضطراري فرودگاه کرمانشاه گفت: این پروژه با اعتبار اولیه بالغ بر 800 میلیارد ریال از محل اعتبارات شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در حال اجراست.

پيشرفت 60 درصدي احداث ترمينال و ساختمان هاي جانبي فرودگاه سقز

مدير فرودگاه سنندج با اشاره به پيشرفت 60 درصدي احداث ترمينال و ساختمان هاي جنبي فرودگاه سقز از برنامه ريزي براي افتتاح اين فرودگاه در تابستان سال آتي خبر داد.

ادامه پروژه توسعه ترمينال فرودگاه زنجان در سال 99

مدير فرودگاه زنجان از ادامه عمليات تکميلي پروژه افزايش 2000 مترمربعي فضاي ترمينال فرودگاه در سال 99 خبر داد.

افزايش پرواز در مسير لار- دوحه- لار

مديرکل فرودگاه لارستان از برقراري پرواز در مسير لار- دوحه- لار از نهم آبان ماه خبر داد.

افزايش پروازهاي هفتگي فرودگاه بجنورد

با برقراري پروازهاي شرکت هواپيمايي ايران اير تعداد پروازهاي هفتگي فرودگاه بجنورد به 9 سورتي رسيد.

افزايش پروازهاي مسير تهران – بوشهر

چهار سورتي پرواز جديد در مسير تهران- بوشهر به پروازهاي هفتگي فرودگاه بوشهر افزوده شد.

افزايش پروازهاي فرودگاه اروميه در مسير تهران- اروميه-تهران

مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان غربي از افزايش چهار پرواز هفتگي در مسير تهران- اروميه- تهران توسط شرکت هواپيمايي آتا به پروازهاي فرودگاه اروميه خبر داد.

سرپرست جديد فرودگاه رامسر منصوب شد

ارشاد حاتمي با ابلاغ معاون توسعه مديريت و منابع به عنوان سرپرست فرودگاه رامسر منصوب شد.

بازديد رئيس کميسيون عمران مجلس از فرودگاه جهرم

حميدرضا رضايي کوچي رئيس کميسيون عمران و نماينده جهرم در مجلس شوراي اسلامي 24 شهريور ماه، به همراه رضا بديعي فرد مديرکل فرودگاههاي استان فارس از فرودگاه جهرم بازديد کردند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری