خبر خبر

بهره برداري از کارگو فرودگاه اصفهان با حضور وزراي راه‌وشهرسازي و صمت/ اسلامي:سرمايه گذار جديد توسعه فرودگاه اصفهان جايگزين مي شود
پايانه بارهوايي(کارگو ترمينال) فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان صبح امروز 30 شهريور ماه با حضور وزراي "راه ‌و شهرسازي" و "صنعت، معدن و تجارت" به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران؛ همزمان با ورود وزراي راه و شهرسازي و صنعت معدن و تجارت به فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان، پروژه پايانه بار هوايي اين فرودگاه (کارگو ترمينال) در زميني به مساحت بيش از دو هزار مترمربع و با اعتبار بيش از يک ميليارد و ۲۰۰ ميليون تومان شامل سردخانه‌هاي زير صفر و بالاي صفر و انبار عمومي به بهره برداري رسيد.        

وزير راه و شهرسازي ضمن افتتاح اين پروژه از عمليات اجرايي  پروژه هاي توسعه اپرون فرودگاه با افزايش موقعيت ١٠ به ٢٣ موقعيت پارک هواپيما، توسعه ترمينال خارجي و پروژه احداث موتورخانه تاسيساتي شماره ٢ فرودگاه بازديد کرد.

محمد اسلامي در اين بازديد يکي از مهمترين مباحث مربوط به اصفهان را توسعه فرودگاه بين المللي اين استان خواند و اضافه کرد: در دولت يازدهم قراردادي با يک شرکت فرانسوي براي توسعه اين فرودگاه منعقد شد.

اسلامي با اشاره به اينکه در آينده نزديک جايگزيني سيستم سرمايه گذاري براي طرح توسعه فرودگاه اصفهان انجام مي شود، اظهار اميدواري کرد؛ شاهد فرودگاهي باشيم که بتواند به صورت منطقه اي و بين المللي نقش ايفا کند و ظرفيت بزرگتري از پروازهاي بين المللي را به خود اختصاص دهد.

گفتني است؛ طرح توسعه فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان به عنوان يکي از زيرساختهاي توسعه، در جريان سفر رئيس جمهوري به فرانسه در سال ۹۴، بين شرکت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي  ايران و شرکت مهندسي وينسي فرانسه به عنوان چهارمين شرکت توسعه‌اي دنيا و مهمترين شرکت توسعه‌اي اروپا، منعقد شد اما با توجه به انصراف فرانسوي ها براي همکاري در اجراي اين پروژه، اين طرح با سرمايه گذار ديگري اجرا خواهد شد.

حسن امجدي مديرکل فرودگاه بين‌المللي شهيد بهشتي نيز در خصوص پروژه کارگو ترمينال اظهار کرد: سرمايه‌گذار اين پروژه اتحاديه توليدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزي استان اصفهان است.

وي افزود: براي ساخت اين پروژه دو سال مطالعه، طراحي، ساخت و تجهيز انجام شده و با احتساب هزينه‌هاي راه‌اندازي، مبلغ نهايي سرمايه‌گذاري شده در اين پروژه ۱۸ ميليارد ريال است.

با راه اندازي کارگو ترمينال در فرودگاه شهيد بهشتي اصفهان امکان صادرات کالاها از همين محل فراهم شده و اين اقدام توسعه صادرات محصولات غيرنفتي در اصفهان را به همراه خواهد داشت.

فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي در شرق اصفهان داراي دو باند به طول چهار هزار و ۳۹۷ متر و عرض ۴۵ متر با ۱۰ جايگاه پذيرش انواع هواپيماي مسافربري و نيز ترمينال پروازهاي داخلي و خارجي است و روزانه حدود ۶۵ پرواز از اين فرودگاه انجام مي‌شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری