خبر خبر

در بازديد وزير راه و شهرسازي از پروژه هاي فرودگاه اصفهان مطرح شد؛
به دنبال ايفاي تقش منطقه يي و بين المللي فرودگاه اصفهان هستيم/توسعه ترمينال خارجي، پايه گذاري براي يک فرودگاه مطلوب
محمد اسلامي وزير راه و شهرسازي از پروژه هاي توسعه پارکينگ هواپيما و توسعه ترمينال پروازهاي خارجي فرودگاه بين المللي شهيد بهشتي اصفهان بازديد کرد.

به گزارش روابط عمومي اداره كل فرودگاههاي استان اصفهان؛ امروز شنبه 30 شهريور، وزير راه و شهرسازي با همراهی ‌استاندار اصفهان،‌ نمايندگان استان در مجلس شورای اسلامی،‌ عضو هيات مديره و راهبر عمليات فرودگاهي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، مدیرکل فرودگاههای استان اصفهان و ساير مقامات استاني و فرودگاهي از پروژه هاي مهم فرودگاه اصفهان بازديد کرد.

در جریان این بازدید، امجدي مدیرکل فرودگاه های استان اصفهان با ارائه توضیحاتی، وزير راه و شهرسازي را در جریان روند اجرايي پروژه های فرودگاه اصفهان از جمله توسعه پاركينگ هواپيما با پيشرفت فيزيكي 55 درصد که منجر به افزايش موقعيتهاي پارك همزمان هواپيما از 10 به 23 موقعيت خواهد شد و همچنین توسعه ترمينال پروازهای خارجي با پيشرفت فيزيكي 80 درصد ارائه کرد.

در این بازدید وزیر راه و شهرسازی در رابطه با اهميت طرح توسعه ترمينال پروازهای خارجي گفت: اصفهان كانون مهم اقتصادي كشور است و حق اين استان است كه يك فرودگاه پيشرفته داشته باشد.

وی افزود : انجام طرح توسعه ترمينال خارجي اين فرودگاه گامي در جهت پايه گذاري يك فرودگاه بين المللي مطلوب براي استان اصفهان است.

مقام عالي وزارت راه و شهرسازي توسعه پاركينگ هواپيماي فرودگاه اصفهان را مهم ارزيابي کرد و گفت: توسعه پاركينگ هواپيما در جهت افزايش ظرفيت اين فرودگاه و كمك به نقش آن در پشتيباني از پروازهاي پايتخت حائز اهمیت است.

اسلامي در رابطه با برنامه هاي مهم اين وزارتخانه براي آينده استان اصفهان و فرودگاه اصفهان گفت: توسعه فرودگاه اصفهان يكي از مهمترين برنامه هاي آينده اين وزارتخانه است كه با رفع مشكلات تامين اراضي اجرايي مي شود و با تلاش هاي صورت گرفته مجوزهاي لازم در اين خصوص اخذ شده و در آينده نزديك برنامه انتخاب سرمايه گذار مناسب جهت اجراي طرح توسعه اين فرودگاه را در دستور كار داريم تا بتوانيم شاهد فرودگاهي باشیم كه به صورت منطقه اي و بين المللي نقش ايفا مي كند و ظرفيت بالاتري را در پروازهاي بين المللي به خود اختصاص دهد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری