خبر خبر

صرفه جويي محسوس در اجراي يک پروژه فني- مهندسي فرودگاه مشهد
کارشناسان اداره فني- مهندسي فرودگاه مشهد در اجراي يک پروژه فرودگاهي چهار ميليارد ريال در هزينه هاي جاري صرفه جويي کردند.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های خراسان رضوی، رییس اداره فنی- مهندسی فرودگاه مشهد با اعلام این خبر گفت: در جریان پروژه جداسازی خط لوله های سیستم حرارت و برودت هواسازهای ضلع شرقی ترمینال پروازهای داخلی فرودگاه مشهد که توسط کارشناسان و متخصصان اداره فنی – مهندسی انجام شد، حدود چهار میلیارد ریال در هزینه ها صرفه جویی شد.

مهدی حسابی افزود: در این پروژه نیاز به حدود 400 متر لوله هشت اینچی آهنی برای انتقال منابع انرژی به ساختمان طرح توسعه ترمینال داخلی بود که با هدف صرفه جویی در هزینه ها و جلوگیری از اسراف و هدر رفت امکانات، از لوله هایی که سال ها پیش برای گاز رسانی فرودگاه به کار رفته بودند استفاده شد.

وی گفت: در این فرآیند که 20 روز کاری زمان برد، عملیاتی شامل خاکبرداری، جمع آوری لوله ها، انتقال لوله ها، ترمیم و جوشکاری، برشکاری و شاسی سازی انجام شد و در دو مسیر (200 متر رفت و 200 متر برگشت) در طبقه منهای دو  ساختمان طرح توسعه ترمینال داخلی نصب و جای گذاری شد که برای انتقال انرژی جهت هواسازهای ضلع شرقی ترمینال داخلی مورد استفاده قرار گرفت.

اداره فنی مهندسی فرودگاه مشهد در گذشته نیز در اقداماتی مشابه با بازسازی و بهینه سازی برج های خنک کننده و چیلرها توانسته بود در هزینه های اداره کل صرفه جویی های چشمگیری انجام دهد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری