خبر خبر

اعزام و پذيرش بيش از 20 ميليون مسافر هوايي در نيمه نخست سال
مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از جابه جايي بيش از 20 ميليون و 580 هزار مسافر در فرودگاه‎هاي تحت مالکيت شرکت در نيمه نخست امسال خبر داد و گفت: حدود 19 ميليون مسافر در پروازهاي داخلي طي مدت مذکور اعزم و پذيرش شده اند.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از خبرگزاری فارس؛ سیاوش امیرمکری با اعلام این خبر عنوان کرد: در نیمه نخست امسال این تعداد مسافر و نیز بالغ بر 175 میلیون کیلوگرم بار با 173 هزار و 199 نشست و برخاست جابه جا شده است.

رئیس هیات مدیره شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: بر همين اساس در نیمه نخست سال 98، فرودگاه مهرآباد با بیش از 61 هزار و 691 فروند بيشترين نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابهجايی بیش از هفت میلیون مسافر پرترافيكترين فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با 33 هزار و 523 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذيرش حدود پنج میلیون مسافر، دومين فرودگاه پرترافيك كشور و فرودگاه شیراز با 15 هزار و 507 فروند نشست و برخاست و اعزام و پذيرش بيش از یک و نیم میلیون مسافر در جايگاه سومين فرودگاه كشور قرار دارد.

وی با بیان اینکه، فرودگاه مهرآباد با ارسال و پذيرش بیش از 52 میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد، گفت: پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش بیش از 47.5 میلیون کیلوگرم بار و فرودگاه شیراز با ارسال و پذیرش حدود 17 میلیون کیلوگرم بار در رتبههای بعدی قرار دارند.

به گفته امیرمکری، طبق این آمار سهم پروازهای داخلی از كل پروازهای نیمه نخست سال 98، نشست و برخاست 161 هزار و 238 فروند هواپیماست كه طی آن حدود 19 میلیون مسافر و بالغ بر 143 میلیون كيلوگرم بار ارسال و پذیرش شدهاست.

وی افزود: با توجه به اينكه تمام پروازهای فرودگاه مهرآباد داخلی است، در اين بخش نيز اين فرودگاه طبق آمار، در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با 27 هزار و 591 فروند نشست و برخاست، بیش از چهار میلیون نفر اعزام و پذيرش مسافر و ارسال و پذيرش بیش از 32 میلیون كيلوگرم بار در جايگاه دوم و فرودگاه شيراز با 13 هزار و 446 فروند نشست و برخاست، اعزام و پذيرش بیش از یک میلیون و 300 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بیش از 10 میلیون كيلوگرم بار در جايگاه سوم قرار دارد.

امیرمکری با بیان اینکه سهم پروازهای خارجی نیمه نخست امسال در فرودگاههاي بينالمللي تحت مالكيت شركت فرودگاهها نشست و برخاست 11 هزار و 961 فروند هواپيما است، گفت: طي آن بیش از یک میلیون و 600 هزار مسافر اعزام و پذیرش و بیش از 32 میلیون كيلوگرم بار ارسال و پذیرش شدهاست.

وی افزود: در اين بخش فرودگاه مشهد با نشست و برخاست  5932 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 917 هزار مسافر و ارسال و پذيرش بیش از 15 میلیون كيلوگرم بار و مرسولات، در رتبه نخست قرار گرفته است و پس از آن فرودگاه شیراز با ميزباني  2061 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 250 هزار مسافر و ارسال و پذيرش حدود هفت میلیون كيلوگرم بار و فرودگاه اصفهان با نشست و برخاست  1142 فروند هواپيما، اعزام و پذيرش بیش از 134 هزار مسافر و ارسال و پذيرش حدود سه میلیون کیلوگرم بار در رتبههاي دوم و سوم قرار گرفتهاند.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری