خبر خبر

اجراي مارکينگ هاي روز دنيا در سطوح پروازي مهرآباد
مديرکل فرودگاه بين المللي مهرآباد از اجراي مارکينگ هاي استاندارد در سطوح پروازي براي افزايش سطح ايمني و امنيت پروازها خبر داد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه بين المللي مهرآباد، مير سعيد صفي نيا، مدیرکل فرودگاه با اعلام اين خبر گفت: براي افزايش سطح ايمني و امنيت پروازها مطابق با الزمات بين المللي، عمليات خط کشي و مارکينگ سازي سطوح پروازي این فرودگاه انجام شد.

صفی نیا افزود: به دلیل وجود تعدد مسیرهای خزش بین باند پروازی و اپرون های فرودگاه مهرآباد و عدم وجود علایم راهنماSigns)( به اندازه کافی و همچنین تجدید آنها و یا عدم امکان نصب برخی‌ از این‌ علایم‌ راهنما در بعضی از مناطق به نصب تابلو و علایم بصری در سطوح پروازی بویژه در تاکسی وی ها و اپرون های فرودگاه اقدام شد.

وی عنوان کرد: علایم بصری ‌این‌ قابلیت ‌را به‌ خلبان می‌دهد تا در مسیرهای عملیاتی ‌از تصادم بین دو هواپیما و یا تصادم بین‌ هواپیما و خودروی زمینی و یا موانع متحرک و ثابت در این مناطق جلوگیری کند.

همچنین با استفاده ‌از این علایم(Markings) می‌توان مسیر تعیین شده برای خزش وسایل پرنده در سطوح پروازی ‌را برای ارتباط بین قسمت های مختلف ‌برقرار کرد ‌و خطای ‌تعرض ‌به ‌باند (Runway Incursion ) توسط پروازها و خودروها و در نهایت جلوگیری از سوانح بر روی باند را‌ به حداقل‌ برساند.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد افزود: دیگر مزایای این مارکینگ ها دسترسی سریع تر و ایمن پروازها بعد از تخلیه باند به سمت محل پارک و هدایت آسان تر پروازها از باند به تاکسی وی ها و اپرون ها و در نهایت به استندها و همچنین ارتقای ایمنی، تسریع در کار، کاهش هزینه و رضایت مندی شرکت های هواپیمایی‌ است که افزایش بهره وری ‌را محقق می کند.

 

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری