خبر خبر

استقبال زائران اربعين حسيني از برقراري پروازهاي فوق العاده به نجف
همزمان با فرا رسيدن اربعين حسيني اعزام زائران از ۱۰ فرودگاه تحت مالکيت شرکت فرودگاهها به اوج خود رسيده و فرودگاه اصفهان به تنهايي با رشد دو برابر و نيمي در انجام پروازهاي اربعين مواجه بوده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، بر این اساس فرودگاه های یزد، اصفهان، مشهد، ایلام، ساری، شیراز، شاهرود، تبریز، کرمانشاه و کرمان از فرودگاه های تحت مالکیت شرکت فرودگاه ها میزبان پروازهای نجف هستند.

برای رفاه حال زایران اربعین استان یزد، شرکت هواپیمایی کاسپین به برقراری پروازهای فوق العاده در مسیر یزد- نجف اقدام کرده که در این راستا تاکنون پروازهای رفت روزهای 17، 18، 19، 22 و 23 مهر و پروازهای برگشت در روزهای 22 و 23 مهر به صورت برنامه ای انجام شده و تاکنون حدود 280 زایر به این فرودگاه بازگشته اند.

در فرودگاه اصفهان نیز برای برقراری  88 پرواز فوق العاده در مسير نجف- اصفهان-نجف و بغدتد-اصفهان-نجف به مناسبت ايام اربعين برنامه ریزی شده است که از 19 مهر ماه آغاز شده و تا یک هفته پس از اربعین ادامه خواهد داشت. در این راستا تاکنون از 15 تا 22 مهر 27 پرواز ورودی و خروجی با جابه جایی 4152 زایر انجام شده و تا سوم آبان نیز 75 پرواز دیگر انجام می شود.

فرودگاه مشهد نیز پروازهای مسیر نجف را به مناسبت اربعین افزایش داده و از 15 مهر تا 15 آبان 141 پرواز رفت و برگشت در این فرودگاه توسط شرکت های هواپیمایی تابان، ماهان، آتا، قشم ایر و العراقیه انجام می شود. در این راستا تا ۱۹ مهرماه ، ۶۳ پرواز به مقصد نجف و ۲۸ پرواز به مقصد بغداد انجام شده که در جریان این ۹۱ عملیات پروازی، حدود ۱۵ هزار زایر از فرودگاه مشهد به عتبات اعزام شده اند.

از سوی دیگر در فرودگاه ایلام  از 17 مهر تا 4 آبان 72 پرواز رفت و برگشت توسط ایران ایر انجام می شود که تا 23 مهر 70 پرواز با جابه جایی 5250 زایر انجام شده است. ضمن اینکه از 17 تا 20 مهر 12 پرواز در فرودگاه کرمانشاه با جابه جایی 397 زایر انجام شده است.

همچنین در فرودگاه ساری نیز تاکنون دو پرواز رفت در روزهای 22 و 23 مهرماه به نجف با اعزام حدود 300 زایر برقرار شده است.

در فرودگاه تبریز نیز تاکنون چهار پرواز رفت و برگشت در مسیر نجف در روزهای 22 و23مهر ماه انجام شده است که طی آنها بیش از 300 زایر جابه جا شده اند.  

همچنین در فرودگاه کرمان تاکنون چهار پرواز رفت و برگشت در روزهای 22 و 24 مهرماه انجام شده که طی آنها بیش از 550 زایر جابه جا شده اند.

از فرودگاه شیراز نیز تاکنون پرواز شيراز- نجف روز دوشنبه 22 مهر ماه ساعت 12:10 انجام شده است و در فرودگاه شاهرود نیز شامگاه 22 مهر یک پرواز رفت به نجف با 150 مسافر انجام شده است.

فرودگاه کرمانشاه نیز از ۱۷ لغایت ۲۰ مهر ماه تاکنون میزبان  ۱۲ پرواز در مسیر نجف اشرف بوده که طی آن ۳۷۹ زائر توسط شرکت های هواپیمایی ایران ایر و پویا ایر جابجا شده اند.

يادآور مي شود؛از آغاز طرح سفرهاي هوايي اربعين تا ۲۳ مهرماه بيش از ٤٠٠ پرواز اعزام و پذيرش عتبات در فرودگاه امام خميني(ره) انجام شده است و با اين ٤٠٠ پرواز تاکنون بيش از ٧٠ هزار نفر زائر اعزام و پذيرش شده‌اند.

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری