خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته سي ام
سي امين هفته سال 98(20 تا 26 مهر) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به بازديد مصطفي صفايي، معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از عمليات بهسازي باند و عوامل پروازي فرودگاه کرمانشاه اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین اخبار فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

اعزام و پذيرش بيش از 20 ميليون مسافر هوايي در نيمه نخست سال

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از جابه جايي بيش از 20 ميليون و 580 هزار مسافر در فرودگاههاي تحت مالکيت شرکت در نيمه نخست امسال خبر داد و گفت: حدود 19 ميليون مسافر در پروازهاي داخلي طي مدت مذکور اعزام و پذيرش شده اند. 

رشد شاخص هاي هوانوردي در فرودگاه هاي کم ترافيک

مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از رشد شاخص هاي هوانوردي در 9 فرودگاه کم ترافيک اين شرکت خبر داد و گفت: تعداد نشست و برخاست هواپيماها و اعزام و پذيرش مسافر در فرودگاه هاي لامرد و زنجان در نيمه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته قريب به سه برابر شده است.

رتبه نخست فرودگاه کرمان در تراکم تعداد مسافران هوايي

فرودگاه کرمان با متوسط 155 نفر بيشترين تراکم تعداد مسافر در هر پرواز را در شهريور ماه به خود اختصاص داد. عباس مسیبی مدیر روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: پس از کرمان بیشترین تراکم مسافر در هر پرواز به فرودگاه مشهد (146 مسافر)، زنجان (139 مسافر)، تبریز (134 مسافر) و آبادان(916 مسافر) اختصاص داشته است.

استقبال زائران اربعين حسيني از برقراري پروازهاي فوق العاده به نجف

همزمان با فرا رسيدن اربعين حسيني اعزام زائران از ۱۰ فرودگاه تحت مالکيت شرکت فرودگاهها به اوج خود رسيده و فرودگاه اصفهان به تنهايي با رشد دو برابر و نيمي در انجام پروازهاي اربعين مواجه بوده است.

اعزام ۱۷ هزار زائر اربعين حسيني از فرودگاه اصفهان

 مديرکل فرودگاه‌هاي استان اصفهان گفت: هماهنگي و برنامه‌ريزي لازم براي اعزام ۱۷ هزار زائر اربعين حسيني از فرودگاه اصفهان با ۱۰۲ پرواز به کشور عراق فراهم شد.

برقراري 72 پرواز رفت و برگشت در فرودگاه اهواز به مناسبت ايام اربعين حسيني

مديرکل فرودگاه هاي استان خوزستان از افزايش و برقراري 72 پرواز فوق العاده رفت و برگشت فرودگاه اهواز در ايام اربعين خبر داد.

فرودگاه شاهرود هم به جمع فرودگاه هاي اعزام زايران اربعين پيوست

مدير فرودگاه شاهرود از برقراري پرواز فوق العاده به نجف به مناسبت اربعين حسيني خبر داد. در این راستا 22 مهر پرواز رفت از شاهرود به نجف ساعت 18:20 با هواپيماي MD82 با ظرفيت 150 مسافر انجام شد

اجراي مارکينگ هاي روز دنيا در سطوح پروازي مهرآباد

براي افزايش سطح ايمني و امنيت پروازها مطابق با الزمات بين المللي، عمليات خط کشي و مارکينگ سازي سطوح پروازي این فرودگاه انجام شد.

برقراري پروازهاي فوق العاده تبريز- مشهد به مناسبت 28 صفر

مديرکل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي از افزايش پروازهاي فوق‌العاده تبريز – مشهد و برعکس از فرودگاه تبريز به مناسبت ايام عزاداري رحلت پيامبر اسلام (ص)، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) خبر داد. رامین آذری با اعلام این خبر گفت: طبق سال های گذشته در آستانه فرا رسیدن 28 و 30 صفر و افزایش خیل عاشقان برای زیارت حضرت امام موسی الرضا(ع)، این اداره کل 12 پرواز فوق العاده را در مسیر تبریز – مشهد و برعکس از 30 مهر تا 10 آبان ماه برقرار کرده است.

آمادگي فرودگاه رشت براي دريافت گواهينامه فرودگاهي

مديرکل فرودگاه گيلان از انجام اقدامات لازم و آمادگي اين فرودگاه براي دريافت گواهينامه فرودگاهي خبر داد و گفت: با توجه به نصب و عملیاتی شدن سیستم روشنایی تقرب دقیق و اجرایی شدن پروژه استریپ سازی، همچنین وجود سیستم های کمک ناوبری دقیق و پیشرفته، عوامل پروازی استاندارد و سیستم مدیریت ایمنی، این فرودگاه می تواند مورد ارزیابی سازمان هواپیمایی کشوری برای دریافت گواهینامه فرودگاهی قرار گیرد.

انتقال پروازهاي داخلي فرودگاه کرمان به ترمينال پروازهاي خارجي

مديرکل فرودگاه هاي استان کرمان از انتقال تمامي پروازهاي داخلي اين فرودگاه به ترمينال پروازهاي خارجي خبر داد.علی قاسم زاده با اعلام این خبر گفت: تغییرات ایجاد شده در راستای ارتقای خدمات فرودگاهي و تکمیل طرح توسعه و بهسازی ترمینال داخلی و محوطه سازی آن صورت گرفته است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری