خبر خبر

تبيين ويژگي هاي زن ابولهب در محفل انس با قرآن کريم
هشتاد و دومين محفل انس با قرآن کريم مديران و کارکنان ستادي شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران با تبيين معناي آيات سوره مسد و بيان ويژگي هاي همسر ابولهب برگزار شد.

به گزارش روابطعمومي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران، هشتاد و دومین محفل انس با قرآن كريم مديران و کارکنان ستادي شركت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران امروز، سهشنبه 30 مهر، با سخنان رييس ستاد اقامه نماز این شركت برگزار شد.

عباسی در این جلسه عنوان کرد: در قرآن چهار نوع زن و شوهر ذکر شده است، یکی زن و شوهری که در کار نیک، همفکر و همراه هم هستند مانند امام علی (ع) و حضرت زهرا (س) که به یتیم و اسیر و مسکین طعام دادند (سوره انسان آیه 8)، دوم شوهری که در راه حق است ولی زن در راه باطل است مانند حضرت نوح و حضرت لوط که همسرانشان به آنها ایمان نیاوردند و با مخالفان همدست شدند (سوره تحریم آیه 5 : ضرب الله مثلا للذین کفروا آمرءت نوح و امرات لوط کانتا تحت عبدین من عبادنا صالحین فخانتا هما، خدا برای آنهایی که کفر ورزیدند مثالی آورده زن نوح و زن لوط که هر دو در نکاح دو بنده صالح و شایسته شما بودند پس آن دو زن به آن پیامبران خیانت کردند.)

وی افزود: دیگر زن و شوهری که هر دو در کار باطل همراهند مانند ابولهب و همسرش و دیگری نیز زنی که در راه حق است و شوهرش در راه باطل مانند همسر فرعون و خود فرعون (تحریم/ آیه 11: و ضرب الله مثلا للذین آمنوا امرات فرعون اذ قالت رب ابن لی عندک بیتا فی الجنه و نجنی من فرعون و عمله و نجنی من القوم الظالمین، و برای مومنان خدا همسر فرعون را به مثل آورد، آنگاه که گفت پروردگاران پیش خودت در بهشت خانه ای برایم بساز و مرا از فرعون و کردارش نجات بده و مرا از دست مردم ستمگر برهان. آسیه همسر فرعون ایمان خالصی داشت و خدا هم نجاتش داد و او را داخل بهشت کرد و قدرت فرعون نتوانست خدشه ای در ایمان آسیه وارد کند.

عباسی گفت: امام علی(ع) در نامه ای به معاویه نوشت که منا خیر نساء العالمین و منکم حماله الحطب، بهترین زنان عالم از ماست و از شما (زنان) هیزم آور آتش از شماست.

وی افزود: وامراته حماله الحطب (و زنش حمل کننده هیزم و آتش افروز معرکه است) فی جیدها حبل من مسد( و ریسمانی از لیف خرمای تابیده شده بر گردن دارد.) همسر ابولهب با خود ابولهب به زودی در حالیکه هیزم به دوش می کشد داخل آتش دوزخ می شود با همان هیبتی که در دنیا به خود داشت یعنی در دنیا بوته های خار را با طناب می پیچید و حمل می کرد و شبانه بر سر راه پیامب (ص) می ریخت تا حضرت رسول(ص) را آزار دهد بنابراین در آتش دوزخ نیز با طنابی از جنس لیف خرما که بر گردن اوست و هیزمی که بر پشت دارد ظاهر شده و عذاب می شود. پس عمل او همان عذابش می شود و خودش هیزم عذابش را بر دوش دارد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری