خبر خبر

وزير راه و شهرسازي در همايش ملي پدافند غيرعامل
براي مصون‌سازي زيرساخت‌هاي ناوگان هوايي کشور در برابر حملات سايبري برنامه داريم
وزير راه و شهرسازي گفت: براي مصون‌سازي زيرساخت‌هاي ناوگان هوايي کشور و پايداري سيستم‌هاي ناوبري در برابر حملات سايبري برنامه‌هاي مفصلي داريم.
به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پدافند غیرعامل، هشتمین همایش ملی پدافند غیر عامل با حضور آیت الله رئیسی، رئیس قوه قضاییه، سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت و تنی چند از استانداران و مسئولان کشوری و لشکری در همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار شد.
 
«محمد اسلامی» وزیر راه و شهرسازی در این همایش با اشاره به اینکه در این وزارت‌خانه همه نقش و مسئولیت ما با مردم است، اظهار داشت: در شورای عالی شهرسازی، مصوبه‌ای برای طرح‌ریزی شهری داریم که بر اساس آن باید ضوابط پدافند غیرعامل در این حوزه رعایت شود.
 
وی با اشاره به اینکه بازسازی خانه‌های فرسوده و بازآفرینی شهری به قانون تبدیل و سازمانی هم برای همین منظور تشکیل شده است، افزود: در بخش روستایی دولت برای بازسازی بافت‌های فرسوده هزینه مستقیم می‌کند و برای شهر‌ها نیز تسهیلات ارزان‌قیمت ارائه می‌دهد که با تلاش‌های صورت گرفته در تهران ۵۰ درصد بافت فرسوده تهران بازآفرینی شده است.
 
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: برای مصون‌سازی زیرساخت‌های ناوگان هوایی کشور در برابر حملات سایبری نیز برنامه‌های مفصلی برای پایداری سیستم‌های ناوبری هوایی داریم تا با ارتقای آن‌ها بتوانیم خدماتی را که در این بخش ارائه می‌شود، بدون وقفه‌ای ادامه دهیم.
 
اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه در زیرساخت‌های حمل و نقل جاده‌ای نیز سند پدافند غیرعامل را در دستور کار داریم تا ایمن‌سازی‌های لازم در بخش تعمیر و نگهداری رعایت شود، تصریح کرد: در بخش نیروی انسانی آمورش و فرهنگ‌سازی را از الزامات پدافند غیرعامل می‌دانیم که باید سرمایه‌گذاری بیشتری را برای آن انجام دهیم، بر این اساس در وزارت راه برنامه‌های آموزشی را با سرفصل‌های مختلف در دستور کار داریم تا ارتقای کیفی در عملکرد و باور ایجاد کنیم.
 
گفتنی است؛ در این مراسم که سیاوش امیرمکری، رییس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نیز حضور داشت، از برنامه ريزي، پيگيري و اقدامات شايسته این شركت در حوزه پدافند غیرعامل در سال های اخیر بویژه سال جاری قدردانی شد.
 
 
 
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری