خبر خبر

برگزاري تمرين عمليات زمستاني در فرودگاه ياسوج
تمرين عمليات زمستاني فرودگاه ياسوج با هدف افزايش آمادگي و هماهنگي بيشتر بين ‎واحدهاي عمليات هوانوردي و فرودگاهي در مواجهه با شرايط بارش برف و يخبندان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه یاسوج، در این تمرین، علی محسنیان، مدیر فرودگاه عنوان کرد: با توجه به محدودیت نیروهای انسانی این فرودگاه، 80 درصد کارکنان فرودگاه در این عملیات‌‌‌‍‍‍ دارای نقش هستند تا حداکثر اثربخشی در زمان بروز شرايط نامساعد جوي و يخبندان در فصل زمستان به وجود آید و فرودگاه در سریع ترین زمان لازم به شرایط عملیاتی بازگردد.

محسنیان گفت: با توجه به ارتفاع زیاد فرودگاه یاسوج از سطح دریاهای آزاد، موقعیت کوهستانی منطقه و احتمال بارش برف سنگین مانند سنوات گذشته ضرورت دارد تا فرودگاه آمادگی لازم را برای تمام مواقع و وضعیت های اضطراری داشته باشد. به همین منظور کارکنان ایمنی و آتش نشانی و واحد فنی مهندسی و کارکنان خدمات و فضای سبز با به كارگيري همه امكانات موجود تمام توان خود را برای حفظ شرایط عملیاتی فرودگاه، ارتقای ایمنی پروازها و جلوگیری از هرگونه تاخیر احتمالی ناشی از بارش برف به کار خواهند گرفت.

پس از پایان این تمرین جلسه اي برای ارزيابي ميزان آمادگي تجهيزات و امکانات عمليات زمستاني و نقاط  قوت و ضعف تمرین برگزار شد.

 

 

 

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری