خبر خبر

برگزاري سه دوره آموزشي در فرودگاه مشهد
فرودگاه مشهد در دهه پاياني آبان 98 ميزبان سه دوره آموزشي شامل سامانه اتوماسيون رادار تقرب، قوانين و مقررات معاملات دولتي و عمليات زمستاني بود.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های استان خراسان رضوی، دوره آموزشی تخصصی سامانه اتوماسیون رادارتقرب MMI به مدت ۳۰ ساعت از ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه ۱۳۹۸ ویژه ۱۳ نفر از کارشناسان ارتباطات و ناوبری هوایی فرودگاه های مهرآباد، امام خمینی(ره)، اصفهان و مشهد برگزار شد.

واژه  MMIمخفف MAN MACHIN INTERFACEاست و فراگیران دوره می توانند در محیط نرم افزار اتوماسیون سیستم رادار تقرب از جنس شرکت تالس (آریا) وضعیت کلی سیستم را بشناسند  و مشکلات مرتبط را عیب یابی کنند.

دوره آموزشی نیازسنجی شده قوانین و مقررات معاملات دولتی به مدت ۲۰ ساعت از ۱۸ تا ۲۱ آبان ماه ویژه کارشناسان حراست فرودگاه های مشهد و تابعه سبزوار برگزار شد. سرفصل های این دوره شامل آشنایی با مفاهیم معاملات دولتی، قوانین و مقررات معاملات دولتی، روش های انجام معاملات دولتی(مناقصه مزایده)، حل اختلاف در معاملات دولتی، انواع مناقصه، طبقه بندی انواع معامله دولتی بر اساس روش مناقصه، تشریفات مناقصه، کمیسیون مناقصه، کمیسیون فنی و بازرگانی و نحوه تعیین برنده مناقصه، ترک تشریفات مناقصه، مفهوم تضمین و انواع آن در معاملات دولتی و قوانین و مقررات و آیین نامه حاکم بر تضمین، انواع ضمانت نامه معتبر در معاملات دولتی، قانون تبانی در معاملات دولتی و همچنین تدلیس در معاملات دولتی بود.

همچنین دوره آموزشی عملیات زمستانی با هدف آمادگی تیم عملیات زمستانی فرودگاه مشهد و با هدف خدمات رسانی به پروازهای فصل سرما با حضور 20 فراگیر از کارشناسان اداره فنی و مهندسی فرودگاه مشهد به مدت 10 ساعت برگزار شد که در آن مباحثی از جمله  نظارت بر پاكسازي و يخ زدايي بدنه هواپيما، استفاده از پله‌هاي مسقف، پاكسازي كامل اطراف هواپيما، یخ زدایی از محاوط ایرساید و همچنین مسیر سوار شدن به اتوبوس با هدف پیشگیری از سُر خوردن مسافران، پاكسازي خيابان‌ها و مسيرهاي منتهي به ورودي ترمينال‌ها مرور شدند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری