خبر خبر

برگزاري تمرين کامل طرح اضطراري فرودگاه گرگان
تمرين کامل(دوسالانه) طرح اضطراري فرودگاه گرگان، با موفقيت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه های گلستان، علی متانت، مديركل فرودگاه‌هاي استان در حاشیه این تمرین که امروز(چهارم آذر) برگزار شد، گفت: در این تمرین سانحه ای فرضی برای یک فروند هواپیمای فوکر 100 با 32 سرنشین رخ داد که به دلیل مشکل فنی در ارابه فرود چرخ های سمت راست، هواپیما دچار مشکل شد. با ایجاد نقص در ترمزگیری هواپیما از باند خارج شد و در محدوده استریپ متوقف و دچار آتش سوزی شد.

وی ادامه داد: با بروز سانحه خودروهاي امدادي و امنيتي بلافاصله به محل وقوع سانحه اعزام شدند و حلقه‌هاي امنيتي با حضور یگان حفاظت هواپيمايي، حراست اداره كل و پليس فرودگاه به اطفای حریق هواپیما، امداد و نجات و انتقال مصدومان و مجروحان و جمع آوری اسناد و مدارک مسافران پرداختند.

متانت با اشاره به تنوع ارگان های درگیر در بحران احتمالی هدف از برگزاری این تمرین را ارزیابی توانایی‌ها، تمرین وظایف تمام ارگان‌های ذیربط در هنگام بحران، چگونگی مدیریت بحران در وضعیت‌های مختلف اضطراری و افزایش توان عملیاتی در هنگام بروز سانحه بیان کرد.

وی افزود: این تمرین شامل چهار بخش کلی اطلاع رسانی وضعیت اضطراری، واکنش سریع، برطرف کردن وضعیت اضطراری و اعلام خبر بازگشت به شرایط عادی است وعملکرد تمام نهادهای ذیربط در سه زمینه فرماندهی، هماهنگی و ارتباطات مورد ارزیابی قرارخواهد گرفت.

در اين مانور مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران، كارشناسان ارزيابي تمرین شركت فرودگاه‌ها و سازمان هواپيمايي كشوري، مديريت بحران استانداری، جمعيت هلال احمر، مركز مدیریت حوادث و فوريت هاي پزشكي، پزشكي قانوني، سازمان آتش نشاني و خدمات ایمنی شهرداری گرگان، نيروي انتظامي، یگان امداد،  پلیس راه، پليس راهور، صداوسیمای مرکز استان، یگان حفاظت هواپيمايي، پلیس فرودگاه، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی، شرکت هواپیمایی آسمان، سوختگيري هواپیمایی و واحدهای عملیاتی اداره کل فرودگاه های استان گلستان حضور فعال داشتند.

پس از پايان تمرین نیز جلسه‌اي با حضور مدیرکل دفتر مقررات فرودگاهي، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل شركت فرودگاه‌ها، مديركل فرودگاه‌هاي استان گلستان، كارشناسان و ارزيابان شركت فرودگاه‌ها و ناوبري هوايي ايران و سازمان هواپیمایی کشوری و نمايندگان ارگان‌ها و سازمان‌هاي شركت‌كننده برگزار شد و این تمرین  مورد بررسي و ارزيابي قرار گرفت.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری