خبر خبر

حسابداران بازوان تواناي سازمان
ذي حساب و مديرکل مالي و درآمد شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران بيان داشت: اداره کل امور مالي به عنوان بازوي کارآمد و همراه با مديران ارشد و ساير مديران، طي 8 ماه گذشته در بخش معيشتي کارکنان تلاش هايي با همکاري ساير مديريت ها داشته به طوريکه ضمن ايجاد تغييراتي در احکام پرسنلي، پرداخت ها اصلاح شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ هفته حسابداری و روز حسابدار برای نخستین بار در سال ۲۰۰۷ (۱۳۸۶) به ابتکار فدراسیون بین‌المللی حسابداری، در آمریکا به ثبت رسید. جوامع حرفه‌ای ایران به دنبال اعلام IFAC، تاریخ ۱۴ تا ۲۱ آذر ماه هرسال را هفته حسابداری و ۱۵ آذر را به عنوان روز حسابدار، در ایران اعلام کردند. به همین مناسبت مجید عروجی ذی حساب و مدیرکل امور مالی و درآمد در گفتگویی به معرفی و ارائه گزارشی از عملکرد این اداره کل پرداخت.

مجید عروجی ضمن تبریک روز حسابدار به همکاران اداره کل امور مالی و درآمد ستاد و واحدهای مالی فرودگاه ها و همچنین مدیران مجموعه شرکت فرودگاه ها، به دو بخش ذی حسابی و امور مالی این اداره کل اشاره کرد و گفت: بخش ذی حسابی وظیفه تطبیقی عملکرد شرکت با رعایت قوانین و مقررات را به استناد قانون محاسبات عمومی برعهده داشته و اقداماتی را که در مجموعه شرکت انجام می شود با قوانین حاکم بر شرکت و قوانین و مقررات سالانه ای که به دستگاه ها و شرکت های دولتی ابلاغ می شود از جمله ضوابط اجرایی قانون بودجه، قانون بودجه کل کشور تطبیق می دهد و بخش امور مالی انجام امور را براساس اصول و استانداردهای حسابداری به عهده دارد.

وی افزود: وظیفه کلی ما در اداره کل امور مالی، تبدیل تمام فعالیت های شرکت به صورت اعداد و ارقام و ثبت و ضبط آنها و طبقه بندی آن در گروه های مختلف براساس استانداردهای حسابداری است.

عروجی اظهار داشت: اداره کل امور مالی در پایان هرسال، گزارشی به عنوان گزارش صورت های مالی شرکت ارائه می کند که این گزارش بیانگر دو تصویر از عملکرد سالانه شرکت و وضعیت شرکت در پایان سال است.

وی سرعت و دقت در تهیه گزارش و زمان ارائه آن را به عنوان شاخص های اصلی گزارش برای واحدهای مالی مجموعه داخلی و خارجی اداره کل مالی و درآمد شرکت عنوان کرد.

عروجی در ادامه توضیح داد: سرعت و دقت در زمان ارائه گزارش تاثیر مهمی در تصمیم گیری مدیران شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران دارد بنابراین بایستی تمام جوانبی که از سوی مدیران خواسته شده، در گزارش ها درج شود.

معاون مدیرکل امور مالی و درآمد وضعیت گزارش عملکرد را مثبت ارزیابی کرد و افزود: موضوع تحریم مشکلاتی را در اجرای برخی فعالیت ها ایجاد کرده است اما با تلاش مدیران سایر واحدها و مدیریت در بخش وصول مطالبات، سعی در مقابله با موانع داریم و شرایط برای هر گونه فعالیت در صنعت فرودگاهی رو به رشد بوده است.

وی با اشاره به موضوع تحریم و وجود مشکلاتی در همکاری با بانک های عامل، تصریح کرد: همکاری ها بعد از تحریم محدودتر شده اما از کانال های مختلف ما توانستیم کارها را چه در پرداخت هزینه ها و چه وصول مطالبات پیش ببریم.

عروجی با بیان اینکه احکام همکاران رسمی و قراردادی(معین و مشخص) اصلاح شده است، گفت: تلاش و مذاکراتی با بانک ها به منظور گرفتن تسهیلات انجام و تسهیلات مربوط پرداخت شده است.

وی بر تسویه شش ماهه فرودگاه های کشور تاکید کرد و گفت: این امر کمک می کند تا پایان سال فرودگاه ها تسویه خود را سریع ترانجام دهند.

عروجی یادآور شد؛ با توجه به تشدید تحریم ها علیه کشور و سخت شدن شرایط مراودات بانکی، تمام تلاش ها آن است که به موقع وصول مطالبات انجام و منابع لازم جهت اجرای سیاست های کلان شرکت تامین شود.

یکی از موضوعاتی که در دستور کار این اداره کل بوده، استقرار سامانه حواله الکترونیک(چک های الکترونیکی) در ستاد و تمامی فرودگاه ها است که در ستاد، تدارکات و فرودگاه اردبیل عملیاتی شده و امید است طی روزهای آینده در سایر فرودگاه ها نیز اجرایی شود.

وی در پایان ضمن تشکر از تلاش های صادقانه کلیه همکاران شاغل در اداره کل امور مالی ستاد و واحدهای امور مالی فرودگاه ها، از آمادگی و همکاری اداره کل امور مالی و درآمد با مدیران ستادی و فرودگاه های کشور خبر داد و گفت: امیدوارم همه همکاران در صورت مراجعه به اداره کل امور مالی، شرایط همکاران ما را هم در نظر گرفته و با صبر و حوصله بیشتر، کارهای خود را پیگیری نمایند.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری