خبر خبر

تسريع در اجراي مهمترين پروژه فرودگاهي شيراز
مديرکل فرودگاه هاي فارس با اشاره به پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمينال بين المللي فرودگاه شيراز از تسريع در اجراي اين پروژه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران رضا بدیعی فرد در گفت و گو با خبرگزاری تسنیم با اعلام این خبر عنوان کرد: سقف ریالی پروژه با پیشرفت فیزیکی 50 درصد به اتمام رسیده بود که با تاکید مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران مبنی بر ابلاغ 25 درصد افزایش پیمان روند اجرایی پروزه تسریع شد.

مدیرکل فرودگاه های فارس افزود: در این راستا برای جلوگیری از توقف عملیات اجرایی با تخصیص و تزریق اعتباری در حدود 200 میلیارد ریال اکنون این طرح در هشت جبهه کاری فعالیت دارد.

بدیعی فرد به پروژه احداث سایت رادار تنگ ریز نیز اشاره کرد و گفت: اجرای عملیات احداث جاده دسترسی و سنگ برداری برای ساخت ابنیه مورد نیاز بر فراز کوه سپیدار در منطقه تنگ ریز میمند در حال انجام است که به علت شرایط نامساعد جوی و برودت هوا گاهی با مشکل مواجه می شویم. در عین حال با برنامه ریزی های انجام شده و تعهد پیمانکار امیدواریم این پروژه در نیمه نخست سال آینده به بهره برداری برسد.

بدیعی فرد همچنین از اجرای پروژه تعویض چراغ ها و کابل های سیستم روشنایی سطوح پروازی فرودگاه شیراز خبر داد و افزود: در این طرح بیش از 750 چراغ باند در راستای استانداردسازی و برطرف کردن خمیدگی جابه جا می شوند. همچنین برای تعویض کابل ها بیش از 35 کیلومتر حفاری و کابل گذاری شد و 750 هندهول بتنی با نوع  PVC جایگزین شد.

وی همچنین گفت: در این عملیات برای نخستین بار در سطح فرودگاه های کشور از فناوری حفر میکروتونل در 45 نقطه استفاده شد که بدون برش تاکسیوی ها، همزمان حفاری، غلاف گذاری و کابل کشی انجام شد.

بدیعی فرد افزود: از 16 آذر بهسازی و نوسازی سیستم روشنایی باند 29 چپ با موفقیت پایان یافت و بهره برداری از آن آغاز شده است. مطابق برنامه به زودی عملیات اجرایی باند 29 راست را شروع می کنیم.

اخیرا با ابلاغی از سوی مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مدیرکل فرودگاه های فارس با حفظ سمت، مدیر پروژه طرح های تملک دارایی- سرمایه ای و نیز پروژه های نگهداری فرودگاه های استان شده است. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری