خبر خبر

جزييات بودجه حمل‌ونقل هوايي در سال آينده
براساس لايحه بودجه سال ۱۳۹۹، مجموع اعتبارات در نظر گرفته شده براي حمل‌ونقل هوايي ۲۷۱ ميليارد تومان است که به غير از افزايش بودجه دستگاه‌هاي متولي، سه برنامه ايمني و توسعه‌اي نيز با اعتبارات مجزا تعريف شده است.

به گزارش ایسنا، صبح امروز حسن روحانی لایحه بودجه سال ۱۳۹۹ را به مجلس شورای اسلامی تقدیم کرد که براساس آن مجموع بودجه برآورد شده برای زیربخش‌های مختلف حمل‌ونقل هوایی و دستگاه‌های متولی در این حوزه بیش از ۲۷۱ میلیارد تومان است. از این میزان ۱۴۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن مربوط به دو دستگاه اجرایی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران و سازمان هواپیمایی کشوری است که نسبت به سال جاری ۱۲.۶۹ درصد افزایش داشته است.

سازمان هواپیمایی کشوری ۹۵ میلیارد تومان بودجه برای امسالش تصویب شده است و این عدد برای شرکت فرودگاه‌ها ۳۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان است. بودجه‌های برآورد شده‌ سال آینده‌ این دستگاه‌های متولی و اجرایی به ترتیب با ۱۵.۷۸ درصد رشد به ۱۱۰ میلیارد تومان و با ۴.۰۹ درصد رشد به ۳۵ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان رسیده است.

نکته دیگر در لایحه بودجه سال آینده این است که در حوزه حمل‌ونقل هوایی سه ردیف بودجه دیگر به مبلغ بیش از ۱۰۱ میلیارد تومان تعریف شده است که با عناوین برنامه ایمنی حمل و نقل هوایی به مبلغ بیش از ۳۷ میلیارد تومان، برنامه‌ریزی و توسعه حمل و نقل هوایی با بودجه‌ای بیش از ۲۲ میلیارد تومان و برنامه توسعه حمل و نقل هوایی با بیش از ۴۲ میلیارد تومان برآورد شده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری