خبر خبر

با افتتاح کيترينگ «هما» در بندرعباس امکان پذير شد
سرويس دهي به پروازهاي دوربرد بين‌المللي
کيترينگ هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران «هما» در فرودگاه بندرعباس به افتتاح رسيد.

به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کیترینگ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در فرودگاه بندرعباس، صبح امروز با حضور تعدادی از مدیران این شرکت و همچنین نمایندگانی از شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، سازمان هواپیمایی کشوری، نهادهای نظامی و انتظامی و مسئولان استانی افتتاح شد. 

مژگان معراج محمدی، مدیرکل کیترینگ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» در نشست افتتاحیه این مجموعه، با اشاره به قرارگیری ایستگاه ثابت پروازی (Base) هواپیماهای ATR۷۲-۶۰۰ ایران‌ایر در فرودگاه بندر عباس، گفت: این مساله و همچنین ضرورت حفظ امنیت مسافران و الزام قرارگیری مجموعه کیترینگ در محوطه ایرساید فرودگاه، ایجاب می‌کرد که کیترینگ «هما» در فرودگاه بندرعباس ایجاد شود.

وی هزینه ایجاد این مجموعه را ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و افزود: این کیترینگ در مدت زمان کوتاهی، یعنی حداکثر ۳ ماه ایجاد شد.

معراج محمدی ادامه داد: این کیترینگ در وسعت ۲۵۰ متر مربع احداث شده که شامل ۲ انبار و ۲ سالن غذای گرم و سینی‌چینی می‌شود.

مدیرکل کیترینگ هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه کبترینگ بندرعباس این شرکت هواپیمایی توانایی تولید ۶ هزار سرویس در روز را دارد، گفت: این ظرفیت می‌تواند علاوه بر ایران‌ایر، در اختیار سایر شرکت‌های هواپیمایی نیز قرار گیرد. 

وی ادامه داد: نکته مهم این است که این کیترینگ قابلیت سرویس دهی به مسیرهای دوربرد و بین المللی را نیز دارد و این مساله از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معراج محمدی، با اشاره به اینکه در زمان ساخت این پروژه، کیترینگ فرودگاه بندرعباس از فرودگاه شیراز تامین می‌شد، گفت: خوشحال هستیم که با افتتاح کیترینگ بندرعباس، توانمندی‌های منطقه، مجموعه "هما" و کشور تقویت شد، و امیدواریم این افزایش توانمندی به توسعه و درآمدزایی بیشتر منجر شود.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری