خبر خبر

رتبه اول فرودگاه اصفهان در حوزه بهره وري سازماني
در دهمين دوره ارزيابي استقرار چرخه مديريت بهره وري سازمان مديريت و برنامه ريزي اصفهان، اداره کل فرودگاه هاي اين استان در بين 55 دستگاه اجرايي شرکت کننده حايز رتبه اول شد.

به گزارش روابط عمومي فرودگاه هاي اصفهان، حسن امجدي، مدیرکل فرودگاه های استان با اعلام این خبر گفت: طبق ارزيابي سازمان مديريت و برنامه ريزي اصفهان، اداره کل فرودگاه های استان در سطح دستگاه هاي اداري – اجرايي با کسب امتیاز 845.6 از 1000 و با اختلاف قابل توجه از ساير دستگاه ها در حوزه بهره وري سازماني برای دومین سال پیاپی در صدر دستگاههاي اجرايي استان اصفهان قرار گرفت و حایز رتبه اول شد. کسب این رتبه در ارزیابی بهره وری سال 97 دستگاه های اجرایی در حالی محقق شد که سال 96 نیز فرودگاه اصفهان با كسب سطح عالي در جایگاه اول بين دستگاه اجرايي استان قرار داشت.

وی درباره اهمیت این موضوع افزود: امروزه بهره وری فراتر از یک معیار ارزیابی، به عنوان یک فرهنگ نگرش به کار و زندگی مطرح شده و ارتقای آن منشأ توسعه در ابعاد مختلف است. از طرفی صنعت فرودگاهي يک صنعت گسترده و پيچيده از مجموعه سرويس ها و خدمات فرودگاهي و هوانوردي است كه مديريت بهره وري در ابعاد مختلف سرمايه، ‌نيروي انساني، انرژي، خدمات و تجهيزات مي تواند در ميزان كارايي و اثربخشي اين صنعت تاثير بسزايي داشته باشد.

امجدی با بیان اینکه تغيير مدل كسب و كار فرودگاه ها از خدمات دولتی به ارایه فعالیت های رقابتی بازرگانی اهميت ارایه بهترين سرويس ممکن به صورت بهترين روش اثربخش را بيش از پيش مشخص مي کند، گفت: بر اين اساس در اداره كل فرودگاه هاي اصفهان با تحليل شاخصه هاي اصلي بهره وري گام هايي جهت ايجاد يك روند رو به رشد در زمينه بهره وري تعريف شد. در وهله اول تشخيص صحیح نيازمندي ها و چالش هاي سازماني و سپس هدف گذاري بر اساس نيازهاي تعيين شده و در نهايت برنامه ريزي اجرايي کردن آن در دستور كار قرار گرفت که بر اين اساس نتايج مطلوبی در زمينه بهره وري در سال 1397 كسب شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری