خبر خبر

آمادگي فرودگاه مهرآباد براي مقابله با شرايط جوي نامساعد
با توجه به پيش بيني وقوع بارش برف و باران در استان تهران تمهيدات لازم براي پيشگيري از آبگرفتگي در فرودگاه در ايرسايد و لند سايد انديشيده شده است.

به گزارش روابط عمومی فرودگاه مهرآباد، ابراهیم مرادی، مدیرکل و راهبر فرودگاه با بیان اینکه این فرودگاه به عنوان مرکز امدادرسانی به تمام کشور باید در هر شرایطی در آمادگی کامل به سر ببرد، گفت: با بازديد از سطوح پروازي و وضعيت رودخانه کن، تمهيدات لازم در نظر گرفته شده و در خصوص مقابله با شرايط جوي نامناسب تمام آب روهاي لندسايد و ايرسايد لايروبي شده است.

مرادی افزود: همکاران فرودگاه مهرآباد تلاش می کنند تا نشست و برخاست پروازها به شرط مساعد بودن شرایط جوی فرودگاه مقصد بدون وقفه انجام شود و اقدامات لازم جهت مقابله با شرایط موجود و جلوگيري از ايجاد خسارت در صورت بارندگی شدید در ایرساید و لندساید انجام شده است.

وی گفت: تمام نيروهاي عملياتي و تجهيزات فني و ناوبري در فرودگاه مهرآباد به صورت آماده باش هستند و لایروبی های دوره ای به منظور جلوگیری از آبگرفتگی انجام شده است.

مدیرکل فرودگاه مهرآباد همچنین گفت: این فرودگاه براي هدايت و خدمت رساني به پروازهاي امدادي نیز در آمادگي کامل است و کنترلرها در کنار پروازهای روزانه به هدایت پروازهای امدادی به سمت سیستان و بلوچستان  نیز پرداخته اند.

وی گفت: هماهنگي لازم با كميته مديريت بحران ستاد شركت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران و کمیته بحران استان انجام شده و فرودگاه مهرآباد در آمادگی کامل به سر می برد. 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری