خبر خبر

توزيع کتاب «سلام بر ابراهيم» در شرکت فرودگاه ها
با هدف توسعه فرهنگ کتابخواني و ايثار و شهادت، 300 نسخه از کتاب «سلام بر ابراهيم» در نمازخانه امام رضا(ع) ساختمان مرکزي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران توزيع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، این کتاب که شامل زندگی نامه و نیز خاطراتی از شهید ابراهیم هادی، از شهدای رشید دوران دفاع مقدس است امروز (30 دی) از سوی شورای فرهنگی شرکت با هدف توسعه فرهنگ اخلاص، ایثار و شهادت و گسترش کتابخوانی پس از اقامه نماز ظهر در میان نمازگزاران توزیع شد.

کتاب «سلام بر ابراهیم» به روایت زندگی نامه و خاطرات شهید قهرمانی می پردازد که یکی از الگوهای رشادت، مروت و پهلوانی برای نوجوانان و جوانان کشور است.

ابراهیم هادی، اول اردیبهشت 1336 در محله شهید آیت الله سعیدی تهران به دنیا آمد. در نوجوانی پدرش را از دست داد و سال 1355 دیپلم ادبی را دریافت کرد.

حضور در هیات جوانان وحدت اسلامی و شاگردی علامه محمدتقی جعفری در رشد شخصیتی ابراهیم موثر بود و باعث شد در دوران پیروزی انقلاب اسلامی شجاعت های بسیاری از خود نشان دهد.

ابراهیم در دوران دفاع مقدس حضوری فعال داشت. در والفجر مقدماتی پنج روز به همراه بچه های گردان های کمیل و حنظله در کانال های فکه مقاومت کردند اما تسلیم نشدند.

سرانجام در 22 بهمن سال 1361 بعد از فرستادن بچه های باقی مانده به عقب تنهای تنها با خدا همراه شد و دیگر کسی او را ندید. ابراهیم که همیشه می خواست گمنام بماند سالهاست گمنام و غریب در فکه مانده است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری