خبر خبر

شرکت فرودگاه‎ها و ناوبري هوايي ايران در هفته‎اي که گذشت/ هفته چهل و چهارم
چهل و چهارمين هفته سال 98(28 دي تا 4 بهمن) سپري شد. از مهمترين رويدادهاي اين هفته مي توان به ديدار مسئولان حج از جمله مديرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي با با حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي و قدرداني معظم له از اجراي پر شکوه فريضه حج اشاره کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، مهمترین اخبار فرودگاهی هفته اخیر را از نظر می گذرانید.

هماهنگي و هم‌افزايي دستگاههاي مختلف براي اجراي پر شکوه فريضه حج قابل تقدير است

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار مسئولان حج، هماهنگي و هم‌افزايي دستگاههاي مختلف براي اجراي پر شکوه فريضه حج را قابل تقدير دانستند و بر اهميت مسئله حج به‌عنوان يک حرکت سياسي، اعتقادي و اجتماعي تاکيد کردند. حضرت آیت الله خامنه‌ای در دیدار با مسئولان حج افزودند: البته بسیاری از کشورها از اهمیت و کارکردهای مهم حج غافلند ولی امام بزرگوار به ما آموختند که حج یک نقطه تحرک جدی و بین‌المللی است و منافع فراوانی از آن برای امت اسلامی مورد انتظار است.

وزير راه و شهرسازي:
۱۵ پروژه فعال فرودگاهي در کشور وجود دارد/ آسمان ايران همواره امن بوده و خواهد بود
محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه بازدید از ترمینال در دست احداث بین‌المللی فرودگاه گرگان در گفت‌وگو با خبرنگاران اعلام کرد: مشابه ترمینال فرودگاه بین المللی گرگان، در سطح کشور ۱۵ پروژه فعال دیگر وجود دارد که یا ترمینال در حال احداث است و به سمت بهره‌برداری می‌رود. و یا اینکه توسعه فرودگاه و تجهیزات کمک ناوبری در حال انجام است.
وی ادامه داد: ایران یکی از قدیمی‌ترین و اصیل‌ترین کشور‌هایی است که توانسته الزامات و نظامات سازمان جهانی هواپیمایی ایکائو و همچنین یکپارچگی با نظام هوانوردی جهانی را مستقر کند و از این روز آسمان کشور همواره یکی از امن‌ترین آسمان‌ها برای پرواز بوده و خواهد بود.

حمل و نقل ترکيبي پيش نياز توسعه صنعت هوايي

سعید اکبری هضو هیات مدیره و راهبر عملیات هوانوردی گفت: علي‌رغم تمام مشکلاتي که سر راه حمل‌و‌نقل هوايي قراردارد، از تحريم‌ها گرفته تا کمبود اعتبارات، توسعه فرودگاه و حمل‌و‌نقل هوايي نسبت به جاده و ريل زودتر به نتيجه مي رسد. همچنين به دليل گستردگي کشور، نگهداري فرودگاه راحت‌تر از نگهداري جاده‌ها و ريل است.

اجراي طرح تفويض اختيار به مديران فرودگاه ها در حوزه هاي معاونت عمليات فرودگاهي

مصطفی صفایی، معاون عملیات فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی درمراسم گشایش نخستین کارگاه آموزشی پیاده سازی قوانین و مقررات جدید هوانوردی و فرودگاهی با حضور معاونان عملیات فرودگاهی کشور به تشریح وظایف معاونت عملیات فرودگاهی در حوزه های مختلف پرداخت و يکي از اولويت هاي کاري اين معاونت را اجراي طرح تفويض اختيار به مديران فرودگاه ها درحوزه هاي مختلف عنوان کرد.

حوزه عمليات فرودگاهي مسئول کم کردن فاصله ميان بايدها و واقعيت هاي موجود است

مديرکل فرودگاه هاي فارس در مراسم آغاز به کار کارگاه آموزشي معاونان عمليات فرودگاهي با بيان اينکه اين حوزه در ارتباط مستقيم و مستمر با تمام حوزه هاي کاري فعال فرودگاه است، تاکيد کرد که کارشناسان عمليات فرودگاهي وظيفه کاهش فاصله ميان بايدها و واقعيت ها را بر عهده دارند.

برقراري پرواز به مشهد از فرودگاه خرم آباد

مدير فرودگاه خرم آباد از برقراري پرواز در مسير خرم‌آباد- مشهد- خرم‌آباد خبر داد و گفت: با توجه به قطع پروازهاي مشهد مقدس در سال گذشته، پيگيري‌هايي از سوی استانداری لرستان و مدیریت فرودگاه برای برقراري مجدد اين پروازها انجام شد و با برگزاری  جلسه ها  و مكاتبه های متعدد با شركت‌هاي هواپيمايي، شركت هواپيمايي جمهوري اسلامي ايران اقدام به برقراري اين پروازها كرد. 

منشور عفاف و حجاب کارکنان شرکت فرودگاه ها ابلاغ شد

منشور عفاف و حجاب کارکنان شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با هدف رسيدن به فضايي مساعد براي رشد فضايل اخلاقي ابلاغ شد. در این منشور که از سوی کارگروه صیانت از ارزش ها و عفاف و حجاب ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی تدوین و ابلاغ شده آمده است: «ما کارکنان شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران با اعتقاد به قرآن، سیره نبوی و ائمه معصومین(ع) و با التزام به مبانی قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران جهت نیل به فضایی مساعد برای رشد فضایل اخلاقی و تقویت روح ایمان، خود را ملزم به رعایت عفاف و پوشش اسلامی می دانیم.»

افزايش موقعيت پارک هواپيما از 10 به 23 استند در فرودگاه اصفهان

معاون عمليات فرودگاهي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران در بازديد از طرح هاي توسعه ترمينال خارجي و پارکينگ هواپيما در فرودگاه اصفهان بر تکميل آنها تا دهه فجر تاکيد کرد.

برقراري پرواز به صحار عمان از فرودگاه شيراز

با هماهنگي هاي انجام شده با شرکت هواپيمايي قشم، اولين پرواز اين شرکت در مسير شيراز – صحار انجام شد. اين پرواز 25 دي ماه 98 شروع شده و طبق برنامه شركت هواپيمايي قشم از اين پس، دو روز در هفته مسافران را در اين مسير جابه جا خواهد كرد.

پیشرفت 76 درصدی بهسازی اپرون فرودگاه تبریز

مديرکل فرودگاه هاي آذربايجان شرقي با اشاره به آغاز عمليات بتن ريزي رويه اپرون شرقي در فرودگاه تبريز از پيشرفت 76 درصدي طرح توسعه و بهسازي اپرون خبر داد.

پيشرفت 50 درصدي ساخت ترمينال جديد فرودگاه سمنان

پروژه ساخت ترمينال جديد فرودگاه سمنان که ارديبهشت 97 شروع شده، اکنون 50 درصد پيشرفت کرده است.

انتقال زير ساخت ICT فرودگاه هاي استان هرمزگان بر روي فيبرنوري

سرپرست فرودگاه هاي هرمزگان از انتقال کامل بستر زيرساخت ICT و شبکه سرويس هاي عمليات هوانوردي اين اداره کل بر روي فيبرنوري خبر داد.

اعلام آمادگي سرمايه گذاران براي برقراري پروازهاي خارجي در فرودگاه آبادان

مدير فرودگاه آبادان از آمادگي سرمايه گذاران براي برقراري پروازهاي خارجي و افزايش پرواز هاي داخلي در اين فرودگاه خبر داد.

فرمانده جديد پليس فرودگاه‌ يزد معرفي شد

با حضور جانشين پليس فرودگاه هاي کشور، مراسم معارفه فرمانده پليس فرودگاه يزد برگزار شد.

رتبه اول فرودگاه اصفهان در حوزه بهره وري سازماني

در دهمين دوره ارزيابي استقرار چرخه مديريت بهره وري سازمان مديريت و برنامه ريزي اصفهان، اداره کل فرودگاه هاي اين استان در بين 55 دستگاه اجرايي شرکت کننده حايز رتبه اول شد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری