خبر خبر

مدير فرودگاه سنندج خبر داد
بهره برداري از فرودگاه سقز در سال آتي/پيشرفت ۶۳ درصدي ساخت ترمينال فرودگاه سقز
اميرعباس نظري زاده مدير فرودگاه سنندج از پيشرفت ۶۳ درصدي ساخت ترمينال فرودگاه سقز خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را مي کنيم تا اين پروژه در سال آتي مورد بهره برداري قرار گيرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران؛ امیرعباس نظری زاده مدیر فرودگاه سنندج در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی درباره آخرین وضعیت ساخت فرودگاه سقز توضیحاتی ارایه کرد و گفت: اکنون دو پیمانکار فعال، پروژه فرودگاه سقز را در دو بخش ترمینال و ساختمان های جانبی و نیز بخش سطوح پروازی دنبال می کنند.

او افزود: احداث سطوح پروازی تا به امروز حدود ۲۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که به دلیل سردی و برودت هوا کارگاه به حالت نیمه فعال درآمده است. در بخش ساختمان‌ها و ترمینال های جانبی نیز کار ساختمان های جانبی ۱۰۰ درصد انجام شده است و ساخت ترمینال نیز پیشرفت ۶۳درصدی دارد.

مدیر فرودگاه سنندج با بیان این که سقز دومین شهر پرجمعیت استان به شمار می رود، تصریح کرد: فرودگاه سقز بین آذربایجان غربی و استان کردستان واقع شده است، این دو استان فاصله زیادی از یکدیگر دارند و سقز به نوعی موقعیت سوق الجیشی دارد.

او افزود: از سوی دیگر سقز مرکز اقتصادی شمال غرب کشور به شمار می‌رود و شهرهایی مانند مهآباد و مریوان که قطب‌های اقتصادی غرب کشور هستند را پوشش می دهد. به همین دلیل درخواست‌هایی داشتیم مبنی بر این که هرچه سریع تر این فرودگاه راه اندازی شود تا سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بتوانند از آن استفاده کنند. تمام تلاش خود را می‌کنیم سال آینده کار ساخت این فرودگاه تمام شده و مورد بهره برداری قرار گیرد.

به گفته نظری زاده طول باند این فرودگاه ۲ هزار و ۹۰۰ متر است و ترمینال فرودگاه نیز ۲ هزار و ۵۰۰ متر زیربنا دارد.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری