خبر خبر

مديرکل منابع انساني و تشکيلات خبر داد
طرح اينگام با صرفه جويي 70 درصدي ارزي اجرا مي شود/ افزايش اعتبارات 1.5 ميليارد توماني آموزش در سال 98/ اجراي تکاليف قانوني معوق آموزشي و پژوهشي
مديرکل منابع انساني، تشکيلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران با تاکيد بر اينکه اجراي طرح اينگام متوقف نشده است، از اجراي آن در ايران بصورت ريالي تحت عنوان«برنامه توسعه و آموزش تخصصي مديريت فرودگاهي» توسط سازمان مديريت صنعتي خبر داد و گفت: اين اقدام در شرايطي که با عدم اقدام طرف آلماني در اجراي توافقات مواجه هستيم بيش از دو ميليون يورو صرفه جويي ارزي براي شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران داشته است.

احمد مظفر در گفتگو با روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران ضمن اعلام این خبر گفت: اجرای طرح اینگام که پیش از این قرار بود در کشورآلمان طی مدت سه ماه با هزینه دو میلیون و هفتصد هزار یورو برگزار شود، به دلیل محدودیت منابع ارزی و بار مالی بالا مورد بازبینی قرار گرفت و پس از بررسی طرح، طی قراردادی با سازمان مدیریت صنعتی ایران این رقم به یک سوم مبلغ قرارداد ارزی قبلی کاهش پیدا کرد.

مظفر گفت: در قرارداد جدید کلیه سرفصل ها و عناوین و دوره های آموزشی کاملا مطابق قرارداد قبلی بوده و مدرسان دوره و گواهینامه مربوطه نیز از کشورهای تراز اول دنیا در حوزه هوانوردی خواهد بود..

مدیرکل منابع انسانی ، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران افزود: در این طرح 100 نفر( مطابق تعداد پیش بینی شده در قرارداد قبلی) در برنامه آموزش قرارگرفته و پس از معرفی به سازمان مدیریت صنعتی در فرایند آموزش قرار خواهند گرفت..

دوره های آموزشی با حضور مدرسانی از کشورهای صاحب اعتبار هوانوردی(آلمان، فرانسه، کره جنوبی، سنگاپور، عمان، قطر و امارات) در ایران شروع و پس از طی دوره های تئوری دو ماهه در ایران، به مدت سه هفته برای گذراندن دوره تخصصی عملی به یکی از این کشورها اعزام می شوند..

وی گفت: پیش نویس قرارداد تهیه شده و در فرایند امضای طرفین قرار گرفته است.

مظفر به انعقاد قرارداد فرهنگ سازمانی نیز اشاره کرد و توضیح داد: بر اساس مصوبه شورایعالی اداری که در سال 94 ابلاغ شده، کلیه دستگاه های دولتی موظف هستند بر پایه 20 شاخص رفتاری و 20 شاخص شغلی به ارزیابی فرهنگ سازمانی بر اساس مولفه های تعیین شده بپردازند. اجرای این مهم در شرکت فرودگاه ها مغفول مانده بود و در دوره مدیریت جدید، از ابتدای مهر 98 با انعقاد قرارداد با یک موسسه پژوهشی دانشگاهی اجرایی شد.

به گفته وی، اجرای این طرح در فرودگاه مهرآباد آغاز شده و تا خرداد سال بعددر تعداد دیگری از فرودگاه ها اجرا می شود.

مظفر همچنین با اشاره به دیدگاه ویژه مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نسبت به مقوله آموزش، پژوهش و تحقیقات، از رشد قابل توجه در تقویم آموزشی سالجاری نسبت به سال 97 خبر داد و افزود: اعتبار آموزشی امسال از 55 به 70 میلیارد ریال، تعداد ساعت های آموزشی از 320 به 400 هزار ساعت و تعداد دوره ها نیز از 518 به 633 دوره افزایش یافته است.

مدیرکل منابع انسانی، تشکیلات و آموزش شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران همچنین از انعقاد قرارداد ارزیابی شایستگی عمومی کارکنان جهت انتصاب در سطوح پایه و میانی خبر داد و گفت: بر اساس ابلاغ سازمان اداری و استخدامی از ابتدای سال 97 تمام شاغلان منتصب در مدیریت های پایه و میانی الزاما" باید دارای گواهینامه صلاحیت عمومی از یکی از مراکز معتبر اعلام شده باشند که مغفول مانده بود. اجرای این طرح را در دوره مدیریت جدید شرکت از ابتدای آذر 98 با انعقاد قراردادی با سازمان مدیریت صنعتی برای 200 نفر از همکاران آغاز کرده ایم که از امروز با دعوت از 50 نفر رسما کلید خورد.

وی آسیب شناسی نظام آموزشی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران را مورد توجه قرار داد و گفت: از ابتدای مهر امسال با انعقاد قرارداد با یک عضو برجسته هیات علمی دانشگاه به عنوان مشاور طرح آغاز کرده ایم که نتیجه این طرح آسیب شناسی نظام آموزشی فعلی و ارایه پیشنهادهای علمی و کارآمد برای بهبود نظام آموزشی خواهد بود.

مظفر در پایان توفیقات حاصل شده در عرصه آموزش، تحقیقات و پژوهش را حاصل نگاه خاص مدیرعامل شرکت فرودگاه ها و هیات مدیره خواند و اظهار امیدواری کرد؛ با توجه به اینکه شرکت فرودگاه ها یک شرکت حساس و تخصصی بوده و نیاز به آموزش های به روز دارد، توجه به این روند همچنان ادامه یابد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری