خبر خبر

معاون حمل و نقل وزير راه وشهرسازي خبر داد
ايرانيان مقيم چين به کشور بازگشتند/ عمليات پذيرش و پرواز با رعايت اصول بهداشتي انجام شد
پرواز ماهان از مبدا ووهان چين ساعت ۵:۳۷ دقيقه بامداد امروز وارد فرودگاه امام خميني شد و دانشجويان ايراني مقيم چين به کشور بازگشتند.

شهرام آدم نژاد معاون حمل و نقل وزیر راه وشهرسازی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی  با بیان این که هواپیمای حامل دانشجویان ایرانی ساکن ووهان چین صبح امروز در فرودگاه امام خمینی به زمین نشست، توضیح داد: بر اساس هماهنگی های انجام شده فی مابین شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی به نمایندگی از وزارت راه و شهرسازی و وزارت بهداشت، اورژانس کل کشور، سازمان پدافندغیرعامل و نیروی انتظامی، روز گذشته شرکت هواپیمایی ماهان برای بازگرداندن ساکنان و دانشجویان ایرانی ووهان چین پروازی را به این شهر اعزام کرد و صبح امروز اتباع ایرانی از هواپیما پیاده و فرودگاه را به مقصد مورد نظر وزارت بهداشت ترک کردند.

آدم نژاد ادامه داد: عملیات پذیرش و پرواز با رعایت اصول بهداشتی انجام شد و هیچ کدام از مسافران خدمه پرواز در ترمینال فرودگاه حضور پیدا نکرده و از مسیر ویژه فرودگاه را ترک کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به این که کارهای اولیه نظافتی و بهداشتی هواپیما نیز انجام شده است، تصریح کرد: پس از انجام بررسی‌های اولیه، افراد به محل قرنطینه از پیش تعیین شده اعزام می‌شوند و جهت اطمینان از سلامت‌شان، ۱۴ روز تحت مراقبت‌های خاص بهداشتی قرار خواهند داشت.

گفتنی است هواپیمای اعزامی به چین از نوع ايرباس٣١٠ ماهان به علامت ثبت EP-MNX بوده است.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری