خبر خبر

برنامه ريزي براي تامين تجهيزات مدرن فرودگاهي و هوانوردي با توان شرکت هاي داخلي
وزير راه و شهرسازي در حاشيه مراسم تحويل خودروهاي آتش نشاني فرودگاهي ساخت داخل به شرکت فرودگاه ها و ناوبري هوايي ايران از برنامه ريزي براي استفاده از توان شرکت هاي دانش بنيان براي تامين تجهيزات مدرن هوانوردي و فرودگاهي خبر داد.

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی، در حاشیه مراسم آغاز تحویل خودروهای آتش نشانی فرودگاهی ساخت شرکت ایران خودرو دیزل در گفت و گو با خبرنگار شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران عنوان کرد: شرکت فرودگاه ها با استفاده از توان شرکت داخلی در تامین خودروهای آتش نشانی در مسیر تحولی مثبت قرار دارد.

اسلامی با اشاره به حساسیت بالای سیستم های ناوبری هوایی و فرودگاهی گفت: این تجهیزات باید بر اساس الزامات قانونی روزآمد و دارای حداکثر ضریب ایمنی باشند.

وی افزود: در شرایطی که دشمنان با تحریم های اقتصادی تلاش دارند ما را در حوزه صنایع هوانوردی و فرودگاهی عقب نگه دارند استفاده از توان شرکت های دانش بنیان داخلی در ساخت رادار، تجهیزات مراقبت پرواز و تجهیزات ایمنی زمینی و غیره یک فرصت مغتنم است و در دستور کار قرار دارد.

وزیر راه و شهرسازی همچنین از برنامه ریزی برای تقویت تجهیزات هوانوردی و فرودگاهی با استفاده هرچه بیشتر از توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان خبر داد.

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری