خبر خبر

بارش برف و کاهش ديد پروازهاي فرودگاه هاي اردبيل و رشت را لغو کرد
به دنبال بارش شديد برف که از نخستين ساعات (21 بهمن) در استان هاي گيلان و اردبيل آغاز و منجر به کاهش ديد نيز شده است، پروازهاي فرودگاه هاي اين دو استان تا لحظه مخابره اين خبر لغو شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران، به دنبال هشدار هواشناسی مبنی بر بارش شدید برف در برخی نقاط کشور، فرودگاه های تمهیدات لازم برای پاکسازی سطوح پروازی از برف را در دستور کار خود قرار داده و در حالت آماده باش هستند.

غلامرضا کریم آقائی، مدیرکل فرودگاه گیلان در این خصوص گفت: برف شدید همراه با کاهش دید زیر 100 متر از شب گذشته آغاز شده و اکنون در حال بارش است. در این شرایط تیم عملیات زمستانی این فرودگاه در حال تلاش برای عملیاتی نگه داشتن عوامل پروازی و بازکردن مسیر تردد است.

سیدفخرالدین هاشمی، مدیرکل فرودگاه های اردبیل نیز با اشاره به اینکه از صبح امروز(21 بهمن) تمام پروازهای فرودگاه اردبیل لغو شده است، از احتمال تداوم شرایط جوی فعلی و لغو سایر پروازهای امروز فرودگاه خبر می دهد.

از سوی دیگر محمدعلی قراملکی، مدیرکل فرودگاه های آذربایجان غربی از برقرار بودن پروازهای امروز فرودگاه ارومیه خبر داد و گفت: با توجه به شرایط نامساعد جوی، عملیات اوره پاشی و یخ زدایی از ساعت 6 بامداد امروز توسط عوامل اداره آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما در فرودگاه ارومیه انجام شد و باند فرودگاه عملیاتی است.

به گفته وی پرواز شماره 5678 شرکت هواپیمایی آتا نیز پس از انجام عملیات یخ زدایی (De-icing)ساعت 7:55 دقیقه فرودگاه ارومیه را به مقصد مهرآباد ترک کرد.

رامین آذری، مدير کل فرودگاه هاي استان آذربايجان شرقي نیز از انجام هشت مرحله عمليات برف روبي از روز گذشته (20 بهمن) در فرودگاه تبريز خبر داد و گفت: در پی بارش سنگین و کم سابقه برف در شهر تبریز که از ظهر روز گذشته (یکشنبه) در شهر تبریز آغاز شده است، کارکنان اداره آتش نشانی و هدایت زمینی هواپیما و خدمات فرودگاهی در فرودگاه تبریز در ساعت های مختلف شبانه روز و بر اساس قوانین و مقررات مربوطه و با استفاده انواع ماشین آلات مختلف از جمله ماشین برف روب، دستگاه اوره پاش، خودرو برف‌‌خوار جدید، مایع‌پاش و تردد ادوات سنگین اقدام به عملیاتی نگاه داشتن باند و سطح پروازی و بازگشایی معابر و محوطه فرودگاه تبریز کرده اند.

وی اظهار داشت: با وجود بارش سنگین، باند فرودگاه تبریز عملیاتی و پروازها در حال انجام است.

 

-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری