خبر خبر

رفع موانع پروازي باند جديد فرودگاه بين المللي زاهدان
در سفر معاونان توسعه مديريت و منابع و برنامه ريزي، نظارت و امور اقتصادي مديرعامل شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران و مديران کل برنامه و بودجه، دفتر حقوقي و ساماندهي عرصه و اماکن شرکت فرودگاهها و ناوبري هوايي ايران به فرودگاه بين المللي زاهدان و با پيگيري هاي صورت گرفته، موانع حقوقي، خريد و تملک اراضي به منظور رفع موانع پروازي باند جديد فرودگاه که از سال 1393 شروع شده بود، رفع شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی؛ علی جزینی زاده مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر گفت: در این سفر اراضی ضلع شرق و شمال شرقی باند جدید فرودگاه زاهدان جهت جابجایی دیوار حفاظتی و رفع محدودیت های عملیاتی و موانع پروازی باند جدید تعیین تکلیف شد.

وی همچنین افزود: مقرر شد؛ پس از عملیاتی شدن باند جدید، پروژه بهسازی و نوسازی باند قدیم فرودگاه زاهدان و اجرای استریپ و زهکش و هدایت آبهای سطحی و زیرسطحی در حوزه عوامل میدان پروازی در دستور کار اداره کل عمران و توسعه فرودگاهها قرار گیرد.

جزینی زاده در ادامه افزود: همچنین هماهنگی لازم برای تخصیص 100درصد اعتبار پروژه جهت شروع عملیات اجرایی در دستور کار معاون برنامه ریزی و نظارت قرار گرفت.

در پایان مدیرکل فرودگاههای سیستان و بلوچستان گفت: به منظور پاسخگویی بهینه به نیازهایی فعلی و آتی، پروژه بهسازی ترمینال های موجود و مطالعه احداث ترمینال جدید و تکنیکال بلاک و محاوط وابسته نیز در دستور کار اداره اداره کل عمران و توسعه فرودگاهها قرار گرفت و مقرر شد در سال 1399 اعتبار لازم برای اجرای پروژه های یاد شده تخصیص و عملیات اجرایی آن آغاز شود.
-------------------------------------
نظرات

اخبار مرتبط اخبار مرتبط

مورد مرتبطی یافت نشد

درج نظر درج نظر

تازه‌ترین اخبار تازه‌ترین اخبار

اطلاعیه ها اطلاعیه ها

گزارش تصویری گزارش تصویری